Skocz do zawartości
Jarogniew

F2s Vs Prison

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio udało mi się dostać w końcu nowego Prisona ;) podziękowania dla Pana X za pożyczenie :lol2:

 

Ostatnio miałem chwilę czasu więc zrobiłem szybkie porównanie z F2S, którego przypadkiem miałem (jak dojdzie f3d to będzie 'normalny' teścik i recka Prisona na marnym szakicie ze 100 userami na krzyż).

 

Zdjęć żadnych nie ma na razie ;)

 

Test zrobiłem na moim AMD x2 3600 brisbane @ 2964MHz @ 1,5625V (czyli jak wiadomo nawet bez boxa śmiga i ma temp mniejszą od otoczenia). Tak nie jest to jakaś super grzałka... ale się grzeje ;]

 

Konfiguracja testowego PC:

 

CPU: X2 3600+ Brisbane

MOBO: Asus M2N-SLI Deluxe

 

Konfiguracja układu testowego:

 

Pompka: Swiftech MCP 655

Rezerwuar: Swiftech MCRES-MICRO

Chłodnica: Black Water Advanced 123 UV

Wentylatory: 2x Revlotec Airguard @12V

Węże: 10/14 i 12/16 z OBI ;)

Przepływomierz: SF800

Termometr: TES

 

Użyta pasta to Arctic Ceramique

 

Szybko o metodologii:

 

Procesor został oskalpowany do ścianki rdzenia została przyklejona sonda termometru, druga sonda znajduje się w rezerwuarze. Podane za chwile wyniki to delta temperatur rdzeń-ciecz. Więc nie pytać jak uzyskałem takie małe temp CPU :lol: :lol:

 

Dołączona grafika

1. Pomiędzy IHS a Rdzeniem zmieniłem szary syf na AC (co już dało wg softu spadek 8-10*C) ;)

2. Pomiędzy IHS a blokiem dla obu bloków została rozsmarowana równomiernie taka sama ilość pasty

3. Godzinne wygrzanie pasty by ORTHOS

4. Trochę pracy w IDLE

5. Godzina w ORTHOSIE

6. Przez ostatnie 15minut termometr liczył średnią (ma odczyt co 1s więc sobie policzcie z ilu odczytów to średnia ;) )

 

 

Dla każdego bloku test był robiony tylko 2 razy (bo tio taki mini teścik w celu wywołania kolejnej kłótni na forum :wink: )

 

Oprócz delty temperatur zmierzyłem również przepływ w układzie dla każdego bloku

 

Dobra czas na ceferki:

 

Delta temperatur rdzeń-ciecz [mniej lepiej]

MNP Prison Pro V2 - 5,1*C

Frost2Slim - 7,5*C

 

Jak widać różnica tylko (dla fanów RN) lub też (dla fanów Prisona) 2,4*C... OFC pewnie na jakimś grzejącym się procku od intela byłoby i 13*C, nie neguje tego ;) Osobiście spodziewałem się większej różnicy (jeszcze nie jestem w 100% pewien czy te wyniki są dobre i czy gdzieś nie popełniłem błędu podczas zabawy z prisonem, być może to wina mocowania, marne sprężynki strasznie są ;) ). Dlatego w najbliższym czasie powinien być jakiś update bo będę jeszcze robił może teścik na Athlon 3500+ (tak zimny że można nim chłodzić nawet intelowe kłady)

 

Przepływ [więcej=lepiej]

 

MNP Prison Pro V2 - 210 litrów na godzinę

Frost2Slim - 276 litrów na godzinę

 

To było do przewidzenia ;) Frost stawia mniejsze opory ;)

 

na koniec kilka fotek:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zapraszam do kłótni :)

 

Podziękowania dla Cooling.pl za wypożyczenie - Swiftech MCP655, Swiftech MCRES-Micro, BWA123UV

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że testy do niczego, bo założyłeś IHS z powrotem. To, że jesteś lamką nie zwalnia Cię ze stwarzania pozorów :D

 

A z dalszym komentarzem się wstrzymam, aż "się zacznie".

Era prockow bez czapek sie skonczyla, aktualnie niewiele osob uzywa oskalpowanych prockow, dlatego lepiej jest, ze test zostal wykonany z IHS'em. Pomijam to, ze temperatura rdzenia jest troche wyzsza przez to, lecz cieplo wytwarzane przez procesor jest rozprowadzane na wieksza powierzchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro kołuj c2d !

 

 

Era prockow bez czapek sie skonczyla, aktualnie niewiele osob uzywa oskalpowanych prockow, dlatego lepiej jest, ze test zostal wykonany z IHS'em. Pomijam to, ze temperatura rdzenia jest troche wyzsza przez to, lecz cieplo wytwarzane przez procesor jest rozprowadzane na wieksza powierzchnie.

 

Dlatego Jaro podał delte temperatur a nie temp. procka.

Edytowane przez kądziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...