Skocz do zawartości
Serious Sam

Creative + Amplituner Przez Spdif Problem Z Dźwiękiem 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem amplituner Yamaha i próbuje do podłączyć kabelkiem SPDIF do karty Cerative Audigy 1. Problem polega na tym że amplituner wykrywa cały czas dźwięk dwu kanałowy. Dla jasności włączyłem Digital output only i wyłączyłem AC-3 dekode tak jak radzą na różnych forach. Głośniki ustawione są na 5.1 i są zainstalowane najnowsze stery mimo to dźwięk słychać tylko z dwóch kanałów (stereo) nawet jak puszczam test w surround mixer. Przy odtwarzaniu DVD i podczas gier jest tak samo. Na samym amplitunerze mogę co prawda wymusić aby grało z wszystkich głośników ale oczywiście jest to ciągle stereo. W związku z tym mam pytanie, czy kalbem SPDIF moge wogóle uzyskać dźwięk 5.1 na amolitunerze?? Czy lepiej kupić 3 kabelki mini jack - 2 chinche i podłączyć kartę analogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablem cyfrowym prześlesz każdy sygnał w tym wielokanałowy. Zobacz na amplitunerze czy pali się sygnalizacja jaki sygnał jest przesyłany. Jeśli przesyłasz zwykły dźwięk z systemu , gry , playera itd to jest to PCM.

Być moze taki się cały czas właśnie się pali i dlatego nie masz 5.1 jeśli tak jest to znaczy że coś masz źle skonfigurowane w systemie/dekoderze, AC3 filter / nieodpowiedni player albo inne opcje.

 

Nie wiem jaki masz amplituner ale chyba powinno pisać jakieś info o przesyłanym dźwięku typu "DD 44.1khz" etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz amplituner ale chyba powinno pisać jakieś info o przesyłanym dźwięku typu "DD 44.1khz" etc.

 

 

Amplituner klasyfikuje dźwięk jako PCM 44,1kHz 2 channel niezależnie czy puszczam winampa czy dvd. Próbowałem różnych odtwarzaczy i jest to samo. Nie wiem do końca o co chodzi z tymi filtrami i ustawieniami dekodera. Stery są nowe i nic w nich nie zmieniałem. Zresztą jeżeli brak dźwięku 5.1 był spowodowany byłby złym odtwarzaczem to w teście głośników w surrownd mixer powinno być słychać głos z pozostałych głośników a tak nie jest. Zainstaluje jeszcze kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą i sprawdze jaki jest efekt na spdif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz coś źle ustawione w sterownikach karty albo w filtrze AC97. W panelu sterowania włacz ustawienia głośników na 5.1.

 

Głośniki są ustawione na 5.1, a w sterownikach karty nie ma więcej ustawień: EAX wyłączony, tak samo jak AC-3 dekode. Podłączyłem też zintegrowaną z płytą gł. Sound MAX przez SPDIF i efekt jest identyczny. Amlituner wykrywa tylko 2 kanały. Sprawdzałem na nim wszystkie ustawienia i wygląda na to że poprostu taki sgnał otrzymuje i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ałdidżi nie potrafi kodować do DD byle czego, wyłacz encode DD, Digital only tez sobie daruj. Połaczenia cyfrowego uzywaj do przesylania czegos w dformacie DD/DTS/muzyki stereo a do reszty zwyklych kabli 5.1 jest tez jakis programik kodujacy all do DD ale nie pamietam nazwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem karta sbaudigy2zs a mianowicie gdy przełączam w panelu creative audio console (decoder - na spdif) dzwięk zostaje poprostu przyspieszony ( chodzi o DTS ) inaczej wzmacniacz nie rozpoznaje automatycznie wysyłanego sygnału nie rozumiem dlaczego próbowałem wszystkich ustawień i niestety nic muzyka w DTS jest odtwarzana szybciej! Bardzo proszę o pomoc system oczywiście XP bo niestety w Viście creativy nie obsługują dd ani dts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem został rozwiązany.

5.1 z Audigy 2 ZS przez SPDif jak najbardziej jest możliwe,

dopiero wtedy na przednim panelu (amplitunera Yamaha) ukazują się pozostałe głośniki

( SL SR C L R LFE )

tzn. wuwczas gdy do amplitunera dociera sygnał np. 5.1

ukazuje sie także kontrolka Digital (znika PCM)

 

należy poprawnie skonfigurować player..

np. u mnie KM Player a dokładnie AC3 Filter przestawić na SPDif....

Zakładka SPDIF >>>>> pozycja ..... zaznaczyć []Output Spdif as PCM (bez tego nie ruszy)

Edytowane przez arasnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...