Skocz do zawartości
HucK

Komp Do 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania 1300zł na kompa. Na razie skleciłem takie coś:

 

Pentium Dual Core E2140 @ 3.2GHZ + AC Freezer 7

Abit IP35-E

2x1GB Goodram 800mhz

Galaxy GF 8600GT (1ns)

Zasilacz stary, dysk stary

 

Teraz tak: Nie wiem tylko, czy nie lepiej zabrać jakąś tańszą płyte, bo tej i tak nie wykorzystam w 50% przy FSB 400. Jaką płytę mogę zabrać teńszą od tego Abita? Najlepiej byloby gdyby nie miała zintegrowanej dźwiękówki (np osobny moduł), bo mam SB Live!, a w zamian za to miała więcej USB. W kompie nic nie będzie zmieniane przez kilka lat po za grafiką i może ramem. :P

 

PS: Nie mówcie, że chief nie wystarczy, bo takie kompy to codegeny zasilają. :P

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc ok.

Mobo - podobna cena to Foxconn P35A czy MSI P35 NEO2 FR, Gigabyte na P31 może nie wstać na FSB 400MHz (aczkolwiek czasem potrafi wyższe fsb zrobić)

Ram to Kingston 667MHz - najlepiej na Elpidach - kręci się bardzo dobrze jak za tą kasę:

http://allegro.pl/item253646578__okazja_no...7_kingston.html tu na fotce RAM napewo na Elpidach

Grafa to Palit 8600GT Sonic+ ~390zł (1ns)

Reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby płyta robiła trochę ponad 400FSB, bo na 3,2GHZ powinien komp chodzić na co dzień.

Lepsze taktowania osiągną te kingi od goodramów 800?

Galaxy kosztuje tyle samo, a słyszałem, że się lepiej kręci i jest cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyne co o Galaxy słyszałem to, że może trafić się model, który nie działa na standardowych (Dla Galaxy) taktach...

Palit'a ostatnio chwalą i polecają.

 

Te Kingstony z tego co widzę to latają na ~900MHz przy 4-4-4-12 na 2.1V tak średnio więc imo jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko:

Brać Abita IP35-e

Czy Abita AB9 pro

Mam obie w podobnych cenach.

 

PS.: Na dźwięku mi nie zależy, bo mam SB Live, obie płytki wstaną (powinny) na FSB 400MHZ + 50MHZ (czasami)

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AB9 pro jest w sklepie droższa i ma uguru... (ale jest brzydka :( )

<OT>

Wiertarka udarowa to taki humorystyczny bonus. :)

</OT>

 

PS. Zamówiłem Kingstony na elpidach. :D

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo tej MSI o co chodzi z tymi zworkami do przestawiania żebyy ją podkręcać?

 

Beka Ciebie bym bardzo prosił o wytłumaczenie na PW tematu o tych zworkach albo żebys mi dał jakies artykuły i screeny.Poprostu chcę sie dokształcić troszke, z góry Beka dzieki bo tym pomocna dłoń jestes:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie, bo interesuje mnie podobny przedział cenowy. Komp dla koleżanki, fanki ASUSa :) która nie bedzie w ogóle podkręcać. Jest już monitor, peryferia, dysk i zasilacz Fortron 350HLN. Obudowie dałem spokój.. musi sama zdecydować jakie kwiatki czy inne cuda tam będą ;)

E2160

2GB Kingston 667

ASUS P5K-V - to jest jedyny problematyczny punkt. Stwierdziliśmy że warto na przeczekanie znaleźć coś ze zintegrowaną grafiką. Za 2-3 miesiące kupi się coś porządnego. Wie ktoś coś o chipie G33? Jest to P35 połączony z Intel X3100, ale poza tym mało o nim wiem. wiec doradzi ktoś coś?? Na razie grafika ma służyć do grania w counterstrike i jakieś good&evil

DVD-R Samsung SH 183

 

aha.. jeszcze raz.. podkręcana nie będzie w ogóle (chyba że jakoś ja sie do niego dostane :> ). Ale bardzo ważne jest żeby po podłączeniu wszystkiego płyta ruszyła bez problemów i grzebania w biosie.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że dużo lepsza.. i będzie tam 8600. ale za 2-3 miesiące, jak dozbiera kasy.. rozważaliśmy gf7300 z allegro, ale jeśli ta płyta jest dobra to lepszym rozwiązaniem na przeczekanie bedzie integra

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...