Skocz do zawartości
lordmichu

Komp Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zbieram się do upgradu kompa. Obecnie posiadam konfigurację jak w podpisie. Głównym zastosowaniem tego komputera są gry. Internet i inne mało zajmujące rzeczy załatwia lapek.

Nowa maszyna również będzie miała za zadanie napędzanie gierek i w związku z tym robię tego upa. Głównie dla Bioshocka i nadchodzącego Wiedźmina.

Na początku zastanawiałem się tylko nad jakąś nową grafą pod agp oraz dodatkowym ramem. Jednak po poczytaniu forum postanowiłem przesiąść się na nową platformę. Jednocześnie dzięki temu z obecnej maszyny złożę całkiem niegłupi komputer dla mojej ukochanej.

Jakiś czas temu pogubiłem się już w tych wszystkich numerach nowych podzespołów oraz w ich wydajności. Czytanie forum pomogło, ale jednocześnie powstało wiele nowych wątpliwości.

Sprzęt chciałbym podkręcić w miarę możliwości jak najbardziej.

Na zakupy będę miał około 1400zł (za jakieś 2 tygodnie :) ). Ale bez przesady, jak coś zostanie to będzie miło. Krótko mówiąc szukam kompromisu między wydajnością a ceną :P.

No i w końcu nadszedł czas na moje wątpliwości i pytania.

1. AMD czy Intel? Nastawiony jestem na Intela i wszelkie dalsze rozważania poszły w tym kierunku.

2. Jaki proc? Na początek zajrzałem do tematu "zestawy komputerowe na sierpień" i wybór padł na E4400. Później poczytałem inne tematy z działu "co kupić" i już pewien tego wyboru nie jestem. Polecane tam są procki E2160. Co wybrać?

3. Jaka grafika? Cały czas myślałem o jakimś GF7900. Obecnie jednak waham się między nim a jakimś GF8600. A może coś od ATI?

4. Płyta główna. Najchętniej coś Gigabyta w ostateczności Asusa. Najlepiej z Firewire. Czy warto inwestować w SLI? doczytałem, że się to nie opłaca. Ale cały czas myślałem nad czymś takim: kupię grafę, a za miesiąc/dwa druga taką samą i puszczę to w SLI. Czy to miałoby sens? Czy lepiej sprzedać grafę, dopłacić i kupić jakąś lepszą?

5. Pamięć RAM. No właśnie jaka? W tej kwestii nie mam kompletnie pojęcia. Wiem tylko,że przydałoby się ze 2Gb.

6. Jeśli konieczna byłaby wymiana zasilacza (obecnie posiadam Chiefteca HPC-360-202.) to chyba rozsądnym wyborem byłaby jakaś Delta?

 

Reszta wnętrzności pochodzić będzie z obecnej maszyny.

 

No to chyba tyle. Sprzęt jak już pisałem chciałbym podkręcić.

Proszę doradźcie coś.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam, że tak post pod postem.

Trochę poczytałem, popatrzyłem tu i tam. Wziąłem sobie do serca powyższe rady i prawdopodobnie zakupie:

-proc: E2160

-RAM: Kingston 667

-grafika: X1950PRO PowerColor (styknie do LCD SyncMaster 931BW?)

-zasilacz: AmacroX 450W lub jeśli trzeba będzie zaoszczędzić (bo jeszcze dojdą różne takie pierdółki do kupienia) to coś od Delty. Czy taki zasilacz http://www.allegro.pl/item253873809_delta_...tra_cichy_.html jest godny uwagi?

-mobo: tutaj ciągle nie mam pojęcia. Zdecydowałem się jednak na Gigabyta (8 lat korzystam z płyt tej firmy i jestem więcej niż zadowolony). Raczej na chipsecie P35. Technologie typu SLI sobie daruję bo chyba nie warto (jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie). Firewire też mogę odpuścić (jak będę chciał kamerę podpiąć to za 20 kilka zł można dokupić dodatkowy kontroler na Allegro, ale tu też czekam na ewentualną opinię odnośnie tego pomysłu).

Płyta do 400 zł +/- jakieś drobniaki :P . I niech się dobrze kręci :) . W związku z czym proszę o jakieś konkretne modele.

Sam się mocno pogubiłem bo sporo jest różnych modeli płyt.

 

I jeszcze na koniec mam pytanie odnośnie monitora (wiem, że nie ten dział, ale nie chę już mnożyć tematów). Monitor LCD byłby do kompa dla mojej dziewczyny. Głównie internet i filmy. Czasem gry, ale żadne super dynamiczne. Ot takie logiczne i zręcznościowe jak np. Zuma. Cena do 700zł. Nie panorama. Ze złączem DVI. Jaki model wybrać żeby szansa pojawienia się problemów była max mała?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odświeżam temat ostatni raz.

Sprzęt już zakupiłem:

e2160, ga-p35-ds3r, 2x1gb elixir 800, x1950pro powercolor, amacrox warrior 500w.

Do tego Wiedźmina za 70zł :P (tu mi się udało).

Właśnie stawiam system. Muszę powiedzieć, że sprzęt jest super cichy. Najgłośniej pracuje dysk 160 WD :).

 

No i chciałem bardzo podziękować za pomoc użytkownikowi beka. Dzięki wielkie.

;)

Temat zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee za 1400 to kompa do gier niekupisz... wydaj to na X360/PS3 i gry udzwigniesz bez problemow bo na takim kompie to chyba raczej na LOW pograsz

Nie dość, że odświeżasz wątek sprzed miesiąca, gdy sprawa już dawno została zamknięta, to jeszcze głupoty piszesz :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...