Skocz do zawartości
vENiZE

Odrestaurowywanie Starych Samochodów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zawsze miałem marzenie - z zewnątrz powojenna Warszawka, a wewnątrz coś na kształ Merasia.

Czy jest to w ogóle realne (pomijając czysto hipotetyczną teorię)? Czy istnieją serwisy trudniące się takimi zadaniami? Tzn. biorę przykładową Warszawkę ze szrotu, a gościowi w takowym serwisie mówię - 5.7 hemi (tu akurat żartuję), skóra, gps itp... Oczywiście nie oczekuję, że coś takiego by kosztowało tysiąc złotych, ale jak za przykładowo 30 tysięcy mam wypasioną A8 z końcówki XXw. to dlaczego by nie mieć Warszawki z pierwszej połowy XXw.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 30k bedziesz mial warszawke, ale nie wiem czy z 5.7hemi... Sa serwisy lepsze i gorsze. Niektore cholernie drogie i ogolnie cenione (zadnych z nazw, ani stron www nie pamietam niestety), nie jestem jednak w stanie konkretnego adresu podac. Dwie strony na ktorych mozesz szukac linkow, ktore znam to: www.weteranszos.pl i www.mercedesstory.pl(na tej opinie o roznych warsztatach nawet).

 

Sa warszawy dobrze restaurowane i w "standardowym" wyposazeniu prezentuja sie calkiem mile, widzialem tez takie wlasnie robione na amerykanska modle, na jaka sie zdecydujesz pewnie zalowac nie bedziesz. Tylko musisz byc swiadomy, ze jazda klasykiem zdecydowanie rozni sie od jazdy wspolczesnym samochodem. To oczywiscie zalezy od konkretnego samochodu, ale warszawa jazda codzienna bylaby niesamowicie meczaca. Od swieta - ok.

 

Warszawe lepiej kupowac szybko, bo w Polsce sa wg. mnie przeceniane (cena tego samochodu ot przede wszystkim sentymenty...) i pewnie beda drozec. Jesli chcesz wkladac jakis inny silnik, to odradzam garbuske - za bude zaplacisz duzo, a chyba nie o to ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. za 30tyś w firmie zew. jest imo nie realne.

musiałbyś większość robić sam (+używany silnik oczywiście) i tylko w niektórych sprawach iść do fachowców (lakierowanie, chromowanie)

Czy to jest dobry pomysł - nie.

Warszawa na szerokich kołach z obniżonym zawieszeniem wyglądałaby śmiesznie, natomiast do standardowego układu jezdnego strach wsadzać mocny silnik. Ja bym tam nawet 2 litrówki bmw nie wsadzał, a co dopiero HEMI.

Standardowy silnik ma 2 litry i w ostatniej wersji bodajże 60KM. Dynamika nie jest taka zła:)

 

Jeśli chcesz jeździć autem na co dzień to w ogóle takie pomysły odpadają. Ciężko mi cokolwiek innego doradzić. Myślę, że jak stare i mocne to chyba jakiś sprowadzony amerykanin będzie dobry. Ostatnio coraz lepsze zaopatrzenie w części, za te pieniądze można mieć klasyka dobrym stanie (ale nie idealnym, gdzie wszystko będzie oryginalne)

 

edit: a może wołga? są ludzie którzy robią z nią cuda. jeśli masz niedaleko do wschodniej granicy to będziesz miał za grosze. Kolubryna jest taka, że podoła dużemu silnikowi. do tego po korekcie zawieszenia nie będzie wyglądała śmiesznie. serio, serio.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest hemi za 12k :P

pewnie ten koles bedzie w stanie cos Ci doradzic http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic...148&start=0 :)

 

edit:

hemi http://moto.allegro.pl/item251662213__jeep...emi_2006r_.html :P

 

edit2:

jakis czas temu znalazlem takiego dzika http://tiny.pl/1n9j :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...