Skocz do zawartości
kim1027

Athlon Thoroughbred & DRV4 PCB P2 - czy pojdzie

Rekomendowane odpowiedzi

1) Czy ktos probowal odpalic Athlona Thoroughbred na Soltek DRV4 PCB P2 i z jakim skutkiem???

Wg www Solteka, aby odpalic nowego Athlona trzeba miec nowy BIOS i plyte z PCB minimum P4 , czy moze jednak na P2 tez komus poszlo???

 

2) W zwiazku z raczej niemoznoscia odpalenia Athlona na mym Solteku przymierzam sie do zakupu nowej plyty glownej - moje zainteresowanie wywolal MSI KT4 V 6712 KT4000 USB2, AGP8x -> czy jest to dobry wybor? Co sadzicie o tej plycie - jaka wydajnosc, jak z overclockingiem? A moze cos innego polecacie za ta cene - do ok. 400 zl

 

kim1027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam tego msi,waskie mozliwosci o/c

w tej cenie to Abit kd7e,(ale wyposazony w nic,kt333)

lub bardzo porzadna plyta shuttle 37GT (kt400),duzo opcji o/c ,napiecie core do 2,0v ,dobre wykonanie i stabilnosc,wykreca fsb ok180 bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj nie bierz tego Msi dołóż lepiej 80 zł i kup za 480 zł Epoxa 8RDA będzie dużo wydajniejsza oraz nowsza technologicznie no i najważniejsze stabilna wydajna oraz zaj**** można na niej krecić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

 

MAM SOLTEKA SL-75DRV2 I WLASNIE NABYLEM XP1700 0307

 

NIE WLACZA MI SIE KOMP BIOS MAM STARY czy to jego wina

 

 

CZY MAM POPELNIC SEPUKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tego sl-75drv4 na pcb p2 i tez mnie nie chcial ruszyc nawet po zmianie biosu teraz mam epox 8rda+ i polecam jak nie masz tyle kasy kup 8rda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem soltek DRV4 wersja P2 bios 4,1 i wszystko działao proce ten nowy athlon 1700 xp nawet go podkreciem do 1874 mhz i wszystko działało spoko mysle ze to zalezy od proca jaka wersja kiedy była wyprodukowana bo duzo ludzi tez ma taki problem ja ty ze nie chodzi im na solteku drv4 mi wszystko działało spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem soltek DRV4 wersja P2 bios 4,1 i wszystko działao procek ten nowy athlon 1700 xp nawet go podkreciem do 1874 mhz i wszystko działało spoko mysle ze to zalezy od proca jaka wersja kiedy była wyprodukowana bo duzo ludzi tez ma taki problem jak ty ze nie chodzi im na solteku drv4 mi wszystko działało spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drv4 pcb 2 i prubowalem dwa proce 0.13 (tygodnie 47 i 51) i na obu plyta wstawala raz na 5 razy wiec wrocilem do palomino :(

Jak sie ju uruchomil komp to ladnie stabilnie chodzil na 1850 1.5V i temp 41 st (palomino 1533 1.75V 51st :( )...

Co do plyt to tez bym polecal na nforce2. Co sadzicie o nowej plytce solteka na tym chipsecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltek moze byc za 450pln,na pewno lepiej wziac niz 8rda bez +

gościu co ty gadasz?? napewno nie jest ten soltek wydjaniejszy od tego epoxa może lepiej wyposażony ale za tą cennę lepiej brać epoxa przecież ten soltek zostaje daleko w tyle !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltek moze byc za 450pln,na pewno lepiej wziac niz 8rda bez +

gościu co ty gadasz?? napewno nie jest ten soltek wydjaniejszy od tego epoxa może lepiej wyposażony ale za tą cennę lepiej brać epoxa przecież ten soltek zostaje daleko w tyle !!!!!

gosciu o jakiej ty WYDAJNOSCI mowisz

za duzo testow PCWK i Chip czytasz,a za malo plyt w rekach miales (w obudowie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltek moze byc za 450pln,na pewno lepiej wziac niz 8rda bez +

gościu co ty gadasz?? napewno nie jest ten soltek wydjaniejszy od tego epoxa może lepiej wyposażony ale za tą cennę lepiej brać epoxa przecież ten soltek zostaje daleko w tyle !!!!!

gosciu o jakiej ty WYDAJNOSCI mowisz

za duzo testow PCWK i Chip czytasz,a za malo plyt w rekach miales (w obudowie :D )

smieszy mnie podejscie niektorych ludzi co myslą ze mobo wplywa w jakims duzym stopniu na wydajnosc

 

"przeciez ten soltek zostaje duz w tyle"

sadze ze roznica nie przekracze duzo wiecej niz 5% a takie twoje gadanie.

radzil bym ci najpierw (jak juz ogladasz same fps'y w recenzjach) luknac na skale czy ona nie jest przypadkiem co 1 czy 5 , i dlatego roznice moga ci sie wydawac duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltek moze byc za 450pln,na pewno lepiej wziac niz 8rda bez +

gościu co ty gadasz?? napewno nie jest ten soltek wydjaniejszy od tego epoxa może lepiej wyposażony ale za tą cennę lepiej brać epoxa przecież ten soltek zostaje daleko w tyle !!!!!

gosciu o jakiej ty WYDAJNOSCI mowisz

za duzo testow PCWK i Chip czytasz,a za malo plyt w rekach miales (w obudowie :D )

smieszy mnie podejscie niektorych ludzi co myslą ze mobo wplywa w jakims duzym stopniu na wydajnosc

 

"przeciez ten soltek zostaje duz w tyle"

sadze ze roznica nie przekracze duzo wiecej niz 5% a takie twoje gadanie.

radzil bym ci najpierw (jak juz ogladasz same fps'y w recenzjach) luknac na skale czy ona nie jest przypadkiem co 1 czy 5 , i dlatego roznice moga ci sie wydawac duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltek moze byc za 450pln,na pewno lepiej wziac niz 8rda bez +

gościu co ty gadasz?? napewno nie jest ten soltek wydjaniejszy od tego epoxa może lepiej wyposażony ale za tą cennę lepiej brać epoxa przecież ten soltek zostaje daleko w tyle !!!!!

gosciu o jakiej ty WYDAJNOSCI mowisz

za duzo testow PCWK i Chip czytasz,a za malo plyt w rekach miales (w obudowie :D )

smieszy mnie podejscie niektorych ludzi co myslą ze mobo wplywa w jakims duzym stopniu na wydajnosc

 

"przeciez ten soltek zostaje duz w tyle"

sadze ze roznica nie przekracze duzo wiecej niz 5% a takie twoje gadanie.

radzil bym ci najpierw (jak juz ogladasz same fps'y w recenzjach) luknac na skale czy ona nie jest przypadkiem co 1 czy 5 , i dlatego roznice moga ci sie wydawac duze.

malych różnic napewno nie ma szczególnie jak w dual ddr pracuje epox a wtedy róznice są już znaczące a co do płyt to parenaście sztuk przewineło mi się przez ręce ten soltek akurat nie ale DRV5 tak i powiem jedno nie był za rewelacyjny. A co do chipa to czytam owszem ale nie wnioskuje z niego nic bo nieraz piszą głupoty to co napisałem to z własnego doświadczenia, także nie jeb mi tu że ten soltek bije epoxa bo smieszny jestes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""""smieszy mnie podejscie niektorych ludzi co myslą ze mobo wplywa w jakims duzym stopniu na wydajnosc """"

A co może mi powiesz że mobo nie wpływa w dużym stopniu na wydajność kompa?? Zastanów sie najpierw co piszesz a potem dopiero to napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"""smieszy mnie podejscie niektorych ludzi co myslą ze mobo wplywa w jakims duzym stopniu na wydajnosc """"

 

A co może mi powiesz że mobo nie wpływa w dużym stopniu na wydajnośc kompa?? Ciekawych rzeczy sie dowiaduję od ciebie, może zaraz usłyszę że mobo nie wpływa na stabilność kompa :lol: Widać włąsnie kto się wychowuje na Komputer świecie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze soltek nie bije epoxa ,ale za to MY pobijemy ciebie :-D

kto mowil o biciu,uwazam ze lepiej kupic solteka bo jest tanszy i lepiej wyposazony niz 8rda z akcentem na tanszy

fakt ze epox ma wyzsze napiecia,ale jak ktos chce max o/c to i tak bierze 8rda+ lub abita nf7 v1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox bez + ni ema tylk osound storma lana i fire wire tak to niczym innym sie nie różni od wersji z + !! wersja bez + też bije tego solteka a cennka ta sama prawie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem cykora ze cos sie zwali jak zwykle ale wgralem nowy biso

na drv2 4.1 zobaczymy co to da mam nadzieje ze GIGER mail racje

czy xp1700 0.13 zadzila dowiemy sie jutro a moze dzisiaj????

o 2.10 to niebespiesczne cos wyjmowac z kompa

i wkladac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox bez + ni ema tylk osound storma lana i fire wire tak to niczym innym sie nie różni od wersji z + !! wersja bez + też bije tego solteka a cennka ta sama prawie !!

lan-u nie ma jeszcze

,a SATA to twoim zdaniem nic?? Ciekawe jak za rok dysk podepniesz do niej,kolejny szmal na kontroler lub przejsciowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem na Solteku 75drv2 bios 4.1 i Xp1700 na noname1900mhz nie wykrywa jako XP2200 czy jakos tak ale dzila windaXP

aple problem jest ze startem kompa

pare razy musze wciskac power up i wylanczac by wlaczyl sie komp

czemu tak jest

zmieniam pare razy zworki i dzila najczesciej

pare razyw wlaczyc wylaczyc i dziala heehhehe

postemp :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waleic ta plyte na ryj

to gowno i tyle a nie plyta pod Xp

oddalem do sklepu

i na tym sie skonczylo !!!

moze teraz Xp 0.18 1800Xp- ale czy sie oplaca czy lepeirj odrazu plyte

malo mam kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...