Skocz do zawartości
Maciej119

Prosze O Pomoc - Jutro Kupuje Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jakies 2 tyg temu zakladalem tu temat o kupnie kompa , zostalo mi pare watpliwosci o ktore chcial bym sie zapytac . Ogolnie zestaw bedzie wygladal tak :

 

E2160

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

Abit IP35-E

Patriot 2gb 800mhz

WD 320 GB AAKS

Chiftec 450

 

Teraz pytania numer 1 : Mam kase na np. E6750 ale nawet po przeczytaniu testow itd nie wiem czy jest sens doplacac okolo 400 zl do tego procesora .

 

2. To chlodzenie na procka moze byc ??? Kupuje w www.gral.pl - tam mam bliso a nie mam tam duzego wyboru jezeli chodzi o chlodzenie .

 

3. Czy ta plyta , czy moze jednak jakas inna , ogolnie potrzebuje WIFI moze oplaca sie dolozyc do Asusa P5K z Wifi , czy lepiej ta plyta + Wifi osobno . A moze zamiast tej plyty lepiej MSI P35 Neo-f czy Neo-FR , albo ta podawana w gotowych zestwach Galaxy Nforce 650 Ultra ktora jest prawie o 100 zl tansza .

 

4 . Ramy wziolem takie bo nie ma goodramow , w podobnej cenie sa jeszcze Gail tez 800 CL5 , albo mogl bym troche dolozyc i kupic DDR2 2048MB 800MHz OCZ Platinum rev 2.0 (2x1024MB, DualDDR2, CL4) ale nie wiem czy jest sens . A tak przy okazji myslalem tez czy by odrazu nie kupic np 3 gb czyli max tego co XP obsluguje , bo Visty nie chce , nie wiem czy powinno byc 4 gb czy moze byc 3 gb

 

5 . Co do dysku tez mam watpliwosci , tzn zupelnie nie wiem jaki wziac , ten jest duzy i tani , ale nie wiem , ogolnie chcial bym zeby dysk byl dosc cichy , czy ten spelnia ten warunek ? Moze byc nawet troche mniejszy ale cichy ....

 

6 . Zasilacz - brac ten ??? czy moze ten Modemcom MC , raczej wiecej niz 200 zl nie chce wydawac na zasilacz , no +- 30 zl

 

 

No i na koniec zostaje najwiekszy problem , KARTA GRAFICZNA , max jaki moge wydac na karte graficzna to 1250 czyli tyle ile kosztuje GTS 8800 640 , potrzebuje cos w tym stylu gdyz mam monitor LG 22 WAWN . A problem jest taki ze 29 maja ma wyjsc 8800 GT , i teraz nie wiem czy kupic na te 2 tyg 8600 sonic + , czy moze wsadzic jakas karte stara ktora mam w domu i przeczekac ( jeszcze 2 tyg bez grania wytrzymam , ale skrzynke chcial bym juz kupic ... ) . Jezeli za 2 tyg bede mogl np sprzedac tego 8600 ze strata 50-100 zl to chyba wezme go na przeczekanie , jezeli spodziewacie sie wiekszego spadku cen to piszcie . A i przy okazji , premiera jest 28 pazdziernika , a kiedy karty te bede bez problemu dostepne w polskich sklepach ??

 

Ogolnie piszcie co myslicie , to nie ma byc komp do maxymalnego OC albo najszybszy na swiecie poprostu chce sobie pograc .....

 

Podobny temat zalozylem na innym forum , chce miec jak najwiecej opini , wkoncu musze na tego kompa wydac duzo kasy sad.gif

 

Prosze o pomoc

 

Thx

 

Ps. W jednym ze sklepow blisko mnie znaleazlem Foxcona P35A moze to by byla najlepsza plyta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2180

Abit starczy - a jesli jeszcze chcesz zaoszczedzic to może Gigabyte P31-DS3L

Ja mam na płycie wifi (p5bdel/wifi) i nie jest to najlepsze rozwiazanie

do tych procow wystarcza jakies pamiatki DDR2 667 (można 800 kupic jesli jest mala roznica w cenie )

tego chlodzenia nie polecam glosne i średnio wydajne, ale dobre chlodzenia to dopiero od 100 zł się zaczynają (Thermalright SI-128 SE, [/b]Scythe Mugen, [/b]Scythe Katana 2, [/b]Aerocool Dominator)

 

Niby nowe karty nvidia umieszcza ponizej wydajności GTS 640, ale nic nie wiadomo, do tego ATI też może miło zaskoczyć, jak nie stracisz za duzo kasy na kupno zapasu, to ja bym poczekał do pierwszych testow.

zasilacz - mozę coś takiego Zasilacz Corsair CMPSU-450VXEU 450W

Edytowane przez jackhammer0411

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem z wyborem sprzętu, dlatego pozwolę sobie podłączyć się do tematu.

 

Mniej więcej celuję w:

- MSI P35 Neo2-FIR | FOXCONN P35A-S (taka wersja ze względu na ICH9R - problem w tym, że do tej pory nie zlokalizowałem sklepu, w którym mógłbym to kupić)

- E2160 (idę za głosem ludu, skoro większość osób twierdzi, że ten model jest najwygodniejszy do podkręcania, to ja chętnie to sprawdzę). W najbliższej przyszłości, jeśli poczuję niedosyt, to chciałbym wymienić ten procesor na szybszy (Penryn - pytanie, czy płyta MSI będzie najlepszym wyborem?)

- TwinMOS Twister 800MHz,CL5, 1,8V | Patriot 800MHz, CL4-4-4-12, 2,2V

Chciałbym kupić 2x1GB i po jakimś czasie dokupić kolejny zestaw. Pytanie tylko które wybrać? Jak to jest z tym wymaganym napięciem? Może ktoś zaproponuje inne w cenie ~250zł za 2x1GB.

- 8800GTS 640MB | 8800 GTS (112ps) | 8800 GT - całkowicie zgłupiałem i nie wiem co wybrać (na co czekać). Mam podobną kwotę do przeznaczenia 1000zl +/- 200. Problem jak u autora postu, z tym że ja nie muszę mieć teraz kompa, mogę go złożyć za miesiąc. Wiem, że w tym czasie ma się pojawić nowa technologia od Ati. Będzie konkurencja, będzie spadek cen. Jakie jest Wasze zdanie?

 

Obecnie posiadam:

- NEC DVD-RW

- 2x 250GB Samsunga SATAII (chciałbym je połączyć R0)

- 1x 320GB Seagate PATA (ten dysk najprawdopodobniej wyląduje w zewnętrznej obudowie, a na jego miejsce wskoczy jakiś większy np 400GB SATAII)

Jak już jesteśmy w tym temacie, to nasuwa mi się pytanie dotyczące R0 - wrzucać tam system, czy instalować go na osobnym dysku. W sumie R0 robi się w celu zwiększenia wydajności, dlatego zastanawiam się czy jest sens oddzielać system od moich plików. Muszę sobie o tym poczytać, bo nigdy tego nie robiłem :(

 

- TAGAN 430W (chyba u-22, bądź u-23 - sprawdzę jak wrócę z pracy). Zostawiać, czy wymieniać no mocniejszy? Pociągnie cały zestaw (w tym 88xx) i 3 dyski?

 

jak sobie jeszcze o czymś przypomnę, to dopiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...