Skocz do zawartości
MalcolmX

Czy Warto Wymienić Venica 3000+ Na Athlon 64 X2 3800+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

noszę się z zamiarem małego upgrade'u kompa. Obecnie mam Athlona 3000+ (kręcony na 2,55GHz) i 2GB RAM (4x 512MB). Płyta bez problemu robi FSB do 285 MHz.

Chciałbym wrzucić coś dwurdzeniowego, możliwie najmniejszym kosztem (max 250 zł).

Nie zamierzam kupować nowego sprzętu przez najbliższe 2 lata jeśli nie więcej.

Który model możecie polecić i co myślicie o tej aukcji?

 

dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

ps. socket 939

Edytowane przez MalcolmX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xacti ma rację z tą zmianą na socket 775. Twój proc jest dobrym procem do gier, ale jak będziesz coś robił z kompresją, obróbką video, to dwa rdzenie się przydadzą. Ten pentium 2140 po lekkim podkręceniu zgniecie zegar w zegar każdego athlona x2, ale jak grasz w gry tylko i nie bawisz się w obróbkę video czy grafiki, to zostaw sobie tego athlona venice, kiedy wyjdą gierki wykorzystujące wielowątkową architekturę, to będzie ciężko zagrać w nowe tytuły na tym athlonie 64, ale na razie sam widzisz w jakim tempie idzie produkcja gier optymalizowanych pod wielordzeniowość, 64bit czy dx10. Ja bym kupował radeona 1950pro jak jesteś fanem gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xacti ma rację z tą zmianą na socket 775. Twój proc jest dobrym procem do gier, ale jak będziesz coś robił z kompresją, obróbką video, to dwa rdzenie się przydadzą. Ten pentium 2140 po lekkim podkręceniu zgniecie zegar w zegar każdego athlona x2, ale jak grasz w gry tylko i nie bawisz się w obróbkę video czy grafiki, to zostaw sobie tego athlona venice, kiedy wyjdą gierki wykorzystujące wielowątkową architekturę, to będzie ciężko zagrać w nowe tytuły na tym athlonie 64, ale na razie sam widzisz w jakim tempie idzie produkcja gier optymalizowanych pod wielordzeniowość, 64bit czy dx10. Ja bym kupował radeona 1950pro jak jesteś fanem gierek.

Wybacz, ale OT to jest ;)

 

Chcę wymienić CPU, nie komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie 2,8GHz by mnie ustawiało :)

Proca na jakim rdzeniu masz na myśli?

Jak chcesz brac procka na s939 to tylko i wylacznie rdzen Toledo.

Wiekszosc z nich leci na 2,8-2,9GHz na znosnym (czytaj niskim napieciu).

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagadaj do pana:

marek_voodoo

 

ja odniego mam swietnty procek taki jak w podpisie.Malo mam pasty termo miedzy coolerem i procem wiec dlatego tylko tyle jest ustawione i jak tylko pryzjdzie to dalej krece. W idle procek chodzi na 3GHz i odpalaja sie gry ... ale sie mu robi baaaardzo cieplo dlatego mam skrecony.

 

aha ... TOLEEEEEEEEEEEEEEDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :D

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...