Skocz do zawartości
DziubekR1

Wentyl Na 7v Podpiety Pod Molex Od Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam teraz dwa molexy na jednym kablu (mam nadzieje, ze wiece o co mi chodzi), no i jeden molex jest wpiety w karte graficzna, a w drugim chcialem sobie wpiac wentyl na 7V. Zawsze podpinam wentyle na 7V pod calkiem osobna "linie" (zeby to nie bylo jakos polaczone z twardym, czy wlasnie grafa), bo podobno te 7V nie jest do konca bezpieczne (w koncu brak masy). No ale jestem teraz zmuszony wpiac sie w "linie" na ktorej jest grafa, bo juz innych molexow nie mam.

I tu moje pytanie, czy takie cos jest bezpieczne ? Czy w razie awarii wentyla itd. grafa bedzie bezpieczna ??

 

PS. Mam nadzieje, ze kminicie o co mi chodzi o ta jedna "linie" i dwa molexy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak sie spali... :D

 

Przynajmniej w starszych zasilaczach i tak wszystkie kable były połączone w to samo miejsce. Nie wiem jak jest w nowyc bo nie rozbierałem... więc tak czy siak zwarcie było by w tym samym miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie zakładać osobnego tematu to tu napisze bo mam pytanie też o wentyl grafy.

Otóż powiedzcie mi czy jak kupie coś takiego http://www.cooling.pl/adapter-32-pin,produkt,1739.html

podepnę wentyl pod płytę główną to czy będę mógł np SpeedFanem kontrolować obroty mojego Zalmana VF700 AlCu (Radeon Gigabyte x1950Pro)? A jak nie programem to czy zadziała kontroler obrotów Pentagrama? Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejsciówka nie pozwala na monitoring obrotów, wiec wg mnie płyta nie bedzie mogła nim sterować.

 

Jaką wtyczke ma wiatrak na grafice? Bo ta przejściówka jest z wtyczką 2pin (żeńską) i wtyczka 3pin (męską), więc wiatrak 3pin podłączysz pod 2pin ale odwrotnie już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie napisałem...wentyl ma końcówkę 2-pin.

A jak z tym kontrolerem obrotów bo takowy posiadam, a i jeszcze 1 pytanie, jak można na tym Zalmanie włączyć Silent Mode (wtedy nie będę już kombinował z podłączaniem do płyty głównej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...