Skocz do zawartości
SupaFax

Zestaw Do Lekkiego Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Po szybkim przejrzeniu forum, ustaliłem sobie taki konfig:

 

z Agito.pl

  • Intel Core Duo E2160 1.80 GHz 249.00
  • MSI P35 NEO2-FR 363.00
  • Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 183.00
  • Palit GeForce 8600 GT Sonic+ 256MB DDR3 370.00
  • WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300) 265.00
Wartość produktów: 1 430.00"

 

Zostaje mi stara buda ModeCom Fine II i zasilacz Fortron 60PFN (wiatrak 80). Obudowa jest trudna do wentylowania i ciasna, a Fortron się mocno grzeje. Zastanawiam się czy jej nie wymienić na coś taniego więc może CoolerMaster Elite 331 + wentylator 120 mm (razem ok. 150 zeta), tylko czy ten PSU wystarczy do lekkiego OC ? Jeśli nie, to może lepiej dołożyć pare groszy i łyknąć Chieftec'a BH-01B-B-B z zasilaczem 400 W i dokupić wentyle (koszt ok. 400 zł).

Jakieś pomysły ?

Edytowane przez SupaFax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie oc? A ile to?

To może coś pod AMD? Za tą samą kasę będzie coś wydajniejszego, a i athloniki też się kręcą...

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+ /2.1GHz, 1MB, 65W, BOX, AM2/ 235 zł

Płyta główna: DFI Infinity NF SLI-M2/G 279 zł

Pamięć RAM: GoodRam 1GB PC667 CL5 85 zł

Druga pamięć RAM: GoodRam 1GB PC667 CL5 85 zł

Dysk twardy: Hitachi 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII 170 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon X1950Pro (Arctic Cooling) 512MB DDRIII /256bit/ TV-out DVI-out 479 zł

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450 159 zł

Oudowa: Sharkoon Rebel 9 Eco Black 159zł

 

1651 zł z najlepszą budą i zasilaczem w tej cenie

Sprzęt z esc.pl | zasilacz i buda z zenfist.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beka, Cz4rny, obydwaj polecacie Amacroxa więc coś jest na rzeczy. Skonfrontuję go z Chieftec'iem GPS-400AA-101A.

 

Cz4rny jeśli chodzi o budę, to ten Sharkoon Rebel 9 Eco jest podobny do Elite 331 Coolermaster'a, tylko trochę droższy i mniej popularny. Odwiedziłem oficjalną stronę producenta, nie znalazłem zdjęć z wnętrza obudowy. Dyskwalifikacja.

 

robowsky, fajna płyta ale z MSI przegrywa o jedno R (ICH9 vs ICH9R). Po za tym MSI ma chyba lepsze chłodzenie w standardzie. Renomę producenta pomijam.

 

pajak28, hmm... niezła cena + 256 bit. Ciekawe jak się kręci, bo 8600GT z pamięciami 1 ns podobno nieźle. Przyjrzę się temu bliżej po pracy.

 

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecę Amacroxa AX 450, chieftec napewno głośniejszy :wink: Ta MSI do OC jak najbardziej, fajna i stabilna płytka :) Co do karty jeżeli nie masz zamiaru mocno kręcić to zdecydowanie lepszym wyjściem jest X1950Pro od Powercolora :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się kupić Amacrox'a AX450-PNF za 159 zł ze sklepwgk.pl

Nad budą jeszcze pomyślę, może trafi się jakiś tani Chieftec.

 

Jeśli chodzi o kartę graficzną, to wezmę Palita 8600GT Sonic+. Zaważyły argumenty zwolenników Geforce'a z tematu Palit Gf 8600gt Sonic+ Vs. Radeon X1950pro

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...