Skocz do zawartości
MIKEY24

Dziwny Problem Z O/c Amd 3200+ Venice Przy Użuciu Ddr Dual Channel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam następujące elementy.

1. Procesor: AMD 64 3200+ Venice

2. Płyta główna: MSI K8N Neo4 (ver.3)

3. Pamięci DDR: Kingston DDR 2 x 1GB PC-400 CL3 KVR400X64C3AK2/2G

4. Zasilacz : CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W

5. Windows XP SP2

Mam problem z podkręceniem procesora przy użyciu pamięci 2x1GB Kingston DDR działającymi w trybach w dual oraz single. Nie mam za to problemów z podkręcaniem gdy mam włożona tylko jedną kostkę pamięci, czyli 1 GB.

Max wartość na jakiej mogę pracować przy trybie dual to CPU(2400Mhz), DDR( 240Mhz) przy FSB 240Mhz. Gdy zwiększam wartości odpowiednio do 2400/250, komputer sie włącza ale do Windows już nie wchodzi, tylko po jakimś czasie robi sie restart. Natomiast jeżeli ustawiam pamięci tak aby działały w trybie 166Mhz, a FSB na 270 Mhz, co daje mi na CPU 2700 Mhz /DDR-225Mhz , Windows mi sie uruchamia , ale niestety gdy zapuszczę SuperPI zawiesza mi sie system i muszę robić restart. Ten sam problem z Windowsem mam gdy ustawie FSB np na 200Mhz a pamięci na tryby 100/133/166/216 Mhz. Wynika z tego ze te pamięci, mogą pracować tylko przy ustawionym trybie 200Mhz. Nadmienię tylko że czynności te wykonuje przy podniesionym napięciu na CPU( nawet robiłem do 1.62V przy 2700 Mhz) , oraz na DDR( tu tylko podnosiłem przy ustawieniu na 250 Mhz na 2.7V). Luzowałem też timingi pamięci( nie sprawdzałem wszystkich kombinacji) , ale tez to nie dawało żadnych efektów.

 

Jeżeli ktoś ma pomysł niech napisze. Pozdrawiam

Edytowane przez MIKEY24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że jak nawet ustawie pamięci w trybie 166 Mhz , a fsb dam na 200(czyli domyślnie), komp mi sie włącza ale juz Super Pi nie przechodzi. Na to wychodzi ze pamięci mogą chodzić tylko w trybie 200 Mhz . tak jak wspomniałem nie mam tego przy włozonej jednej kośći ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czas OC poluzuj timingi i dzielnik na pamięci daj 2/1 (tzn. tryb 100MHz) żebyś miał pewność, że cię pamięci nie ograniczają. Później, gdy już osiągniesz kres możliwości procesora, zajmij się pamięciami. Taka jest generalnie reguła kręcenia na K8.

 

Napięcie na procesorze podnosiłeś?

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się powalczyć trochę z alphami,, dopytaj bardziej doświadczonych w 2x1. jest gdzieś temat z rankingiem,, zaprosiłbym kilka osób które go tworzą do tego tematu pewnie się sprawa wyjaśni w 15 minut ;]

 

2,9v. ew. cr T2,, to tak na teraz żeby dało się popracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...