Skocz do zawartości
LUKY

Przesiadka Na Tani Komputer Dwurdzeniowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio rozmyślam troche nad unowocześnieniem swojego PC, mam taką oto leciwą konfiguracje :):

Athlon 2000+XP

2x256 Twinmos DDR

ATI 9550

HDD ATA 200GB

Zasilacz Modecom MC-350

 

Pracuje dużo na komputerze m.in:

-sprawy biurowe(od arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów tekstowych, emeile...)

-sprawy programistyczne (obsługa baz danych, pakiety typu Visual Studio i Delhi)

-sprawy graficzne (drobiazgi w Photoshop, animacje GIF)

-nie gram lub gram raz na pół roku w fife :D

-często korzystam z aplikacji przetwarzających coś wsadowo (np. IrfanView, mam też napisaną przez siebie aplikacje które też działa wsadowo (robi pewne operacje) na setkach plików - odczyt/obróbka/zapis)

 

Co ciekawe mam uruchomione w tle(na raz) często sporą cześć z tego co powyżej i widze że komputer już nie daje rady(szczególnie mała ilość pamięci)

 

Co myślicie o tym aby w celu zwiększenia wydajności rozbudować ten komputer (a w zasadzie to myśle przebudowac :)) o takie podzespoły:

 

1 Pamięć DDRAM2 Kingston 2048MB 667MHz CL5 (2x1024) 169.99

2 Procesor Athlon 64 (AM2) AMD X2 4000+ 2x512KB BOX 65W 218.00

3 Płyta główna Asus M2N-VM/DVI GeForce 7050PV (http://tnij.org/7050) 269.00

 

Razem wychodzi 660zł czy wydajność zwiększy się diametralnie, czy system będzie płynnie przechodził między tymi wszystkimi aplikacjami?

Największy problem mam z 3.Plyta główną... nie wiem juz sam co wybrac:

zastanawiam się czy nie kupić TAŃSZEJ płyty (150-180) Wydajność graficzna się dla mnie praktycznie nie liczy (mowa o grach)zastanawiam się więc nad płytami z chipsetami

 

-GeForce 6100 (np http://tnij.org/m61sme_s2 & http://tnij.org/nf-m2sv)

 

-Via K8M890 (tutaj trzeba by było wsadzić w nią najtańszą grafike za

100-150złoty na PCI-E)np. http://tnij.org/k8m890

 

-AMD 690G

 

Która z tych płyt jest nalepsza, ale nie tylko pod względem wydajności graficznej ale wydajności i ogólnej stabilności systemu.

 

Czy warto jednak dołożyć te 100 do płyty na chipsecie 7050PV ?

Czy wydajność będzie lepsza (nie chodzi mi raczej o gry bo w nie nie gram, bardzo rzadko w Fife bez której moge się obejść:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka wez x2 3800+. Mobo na AMD 690G ;)

Możesz uzasadnić swój wybór :). Bo ja myślałem raczej nad szybszym procesorm X2 4400+ (różnica w cenie 70zł) i patrzałem na różne benchmarki ale czy warto dołożyc?

Natomiast czy chipset 690G jest lepszy od 7050PV? Jak on się plasuje :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma polskich serwisów testujących te integry?? Np. PClab

Z tego testu wynik jednoznaczny: jeśli zależy Ci na wydajności integry to tylko 690G np. od Foxconna takiego jak ma beka.

Inna opcja to DFI Infinity za ok 240 zł i jakaś najzwyklejsza grafika np. X300 czy GF6600 (za 50zł).

 

Co do przyrostu w wydajności to jeśli odpalisz kilka wymagającyh aplikacji to zauważysz kolosalną różnice. Dla przykładu spróbuj teraz odpalis PRIME i właczyć jaką kolwiek aplikacje, a później na X2 odpal ORTHOSa w tle i i pracuj np wordzie i przeglądaj w necie. Gwarantuje że w drugim przypadku nie będzie Ci się komp cioł (wypróbowane ;) )

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma polskich serwisów testujących te integry??

Niestety nie ma, chipset 7050PV jest stosunkowo nowością. To następca GF 6150

Np. PClab[/url]

Z tego testu wynik jednoznaczny: jeśli zależy Ci na wydajności integry to tylko 690G np. od Foxconna takiego jak ma beka.

Ten test wcale nei porównuje 690G do 7050PV, ten link zupełnie tu nie ma sensu, nie wiem czemu go podajesz :) i gdzie tam wynika że 690G jest lepsze od GF7050PV skoro nie ma tam testu tego drugiego. Coś ci się pomyliło :D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam płyty z integrą.. niedawno sam chciałem składać zestaw na takiej, bo taniej.. ale za dużo się oczytałem o tym jakie mogą być problemy z podkręcaniem i stabilnością.

nie znalazłem gf6600 za 50zł tylko 120 (za to pasywnego gt) ale i tak uwazam ze warto bylo doplacic te 70zł w stosunku do integry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem gf6600 za 50zł tylko 120 (za to pasywnego gt) ale i tak uwazam ze warto bylo doplacic te 70zł w stosunku do integry..

Słabo szukasz ;)

6600 za 50zł

 

Co do wyboru to dołóż kilka złotówek i weź zestaw z E2600 i jakąś płyte na P31 lub P33... + jakiś X300 czy GF6600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru to dołóż kilka złotówek i weź zestaw z E2600 i jakąś płyte na P31 lub P33... + jakiś X300 czy GF6600 :)

Niestety na dołożenie tych kilku stówek mnie poprostu nie stać. Nie gram i tak bym tych dodatkowej mocy nie wykorzystał chyba... max co chce wydać to 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weź DFI Infinity do tego X2 GF6600 no i te Kingstony :) i śmiało zmieścisz się w 700zł :)

Czy ta płyta DFI jest dobra i tą ci chodzilo? - http://x-kom.pl/index.php?show_prod=17413 ? troche martwi mnie ten wiatrak na chipsecie... nie bedzie głośny? za to cieszy 2xATA133 Czy Nforce4 to lepszy chipset niz 690G / GF7050PV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, NF4 jest lepszy od tych wszystkich chipsetów. Na tej DFI można osiągnąć HT na poziomie 400MHz :) No fakt ten wiatrak jest głośny ale można założyć Zalmana za 15zł i jest błoga cisza :) A TU DFI Infinity kosztuje 240zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...