Skocz do zawartości
KRECIO

Wyciszanie budy KORKIEM

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec...kupilem sobie korek 6mm i wykleilem nim bude, chcialem sie pozbyc dzwieku jaki wydaje HDD nie chodzi o chrupanie ale o szelest jaki wydaja z iebie talerze ktore kreca sie 7200 obr./min, no wiec przechodzac do sedna to wyklejenie nic nie dalo.

Powiem ze ja kleilem tasma dwustronna a nie klejem bo za duzo babrania...ale jesli przykleilbymk klejem to by byl lepszy efekt ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałęm jak goście wstawili HDD do obudowy po CD-ROM-ie. Nie pamiętam dokładnie ale ta obudowa była czymś wyciszona a dysk wisiał na gumach jako dobrze pamiętam a za chłodzenie robiły 2 wiatraczki ( chyba były poszczona na 5 V) nie pamiętam dokładnie jak to było ... Musisz poszukać !!! Newsa widziałem na www.mod-case.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ja swoja obodowe rowniez wyklejilem korkiem, jakis rok temu... poczatkowo zrobilem to na tasme dwustronna, jednak pod wplywem ciepla mata korkowa odklejala sie. poprawilem to, klejac korka klejem - butapern. klej nalozylem w miejsce przyklejonej juz tasmy, zeby pozniej moza bylo latwiej oczyscic blache z kleju. ogolnie efekt fajny, temp. nieznacznie wzrosla, ale i tak przerzucam sie na WC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z ta temp to troszke dziwnie, poniwaz ja juz mam WC a temp podskoczyla, zdaje mi sie ze poprostu cieple powietrze nie ma gdzie uchodzic bo korek pozatykal wywietrznoiki z boku budy i czujnik temp sie podgrzewa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze za gruby ten koras ??

Korek musi byc gruby, zeby tlumil.

To ze temp wzrasta , to calkowicie normalny objaw.

Obudowa jako ze jest blaszana oddaje cala swoja powierzchnia cieplo.

Jezeli okleisz ja korkiem, robisz "termos"

Dlatego tak wazne jest dobre przewietrzanie budy.

Tez tak mialem w poprzedniej budzie, trzeba bylo dodac 2 wentyle 92mm zeby bardziej zjechac z temp, oczywiscie standardowo na 5V 8)

Jednak korek nie wycisza tak dobrze jakby moglo sie wydawac, karimata IMHO lepiej, albo ta gabka z cycko/piramidkami 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogule mam juz inny patent, bo glownie chodzilo mi o to aby pozbyc sie szumu dysku...teraz mam zamiar wlozyc go do jakiegos pudelka na jedzenie i szczelnie zamknac :) tylko musze wykombinowac jakies chlodzenie dysku zeby mi sie nie spali...co proponujesz reed?????jesli jakies chlodzenie wodne to jak wyglada blok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... zamknij dysk szczelnie w pudełku - zrobi Ci się takie pudło rezonansowe, że będziesz go słyszał w drugim pokoju.

 

Choiciaż z drugiej strony nie będziesz go słyszał zbyt długo bo temperaturka dysku tak skoczy, że dość szybko się usmaży i padnie.

 

No chyba, że ja nie zabardzo rozumiem o co Ci chodzi :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogule mam juz inny patent, bo glownie chodzilo mi o to aby pozbyc sie szumu dysku...teraz mam zamiar wlozyc go do jakiegos pudelka na jedzenie i szczelnie zamknac :) tylko musze wykombinowac jakies chlodzenie dysku zeby mi sie nie spali...co proponujesz reed?????jesli jakies chlodzenie wodne to jak wyglada blok??

HDD mozesz powiesic na gumowych paskach, powinien byc cichszy.

Chlodzic mozesz tradycyjnie, wentylami, lub WB.

Moze taki sobie zrobisz ? :

Dołączona grafika

 

Lub troche gorszy :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze za gruby ten koras ??

Korek musi byc gruby, zeby tlumil.

To ze temp wzrasta , to calkowicie normalny objaw.

Obudowa jako ze jest blaszana oddaje cala swoja powierzchnia cieplo.

Jezeli okleisz ja korkiem, robisz "termos"

Dlatego tak wazne jest dobre przewietrzanie budy.

Tez tak mialem w poprzedniej budzie, trzeba bylo dodac 2 wentyle 92mm zeby bardziej zjechac z temp, oczywiscie standardowo na 5V 8)

Jednak korek nie wycisza tak dobrze jakby moglo sie wydawac, karimata IMHO lepiej, albo ta gabka z cycko/piramidkami 8)

True, a najlepsze bylo w mojej starej budzie polaczenie korka i tej cyckopiramidkowej gabki :). Najpierw od blachy korek, a na nim cyckopiramidki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REED ten pierwszy book to z paluszkiem w D U P I E zrobie musze tylko zebrac kase na aluminium bo nie bede tego robic z miedzi szkoda mi kaskie...podaj tylko dokladniejsze wymiary...chodzi mi mianowicie o grubosc podstawki i nakrywki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde musialem wyciagnac dysk z pudelka a to dlatego ze jego temp dochodzila do 60*C i sadze ze to by nie byl koniec a tego dysk by dlugo nie pociagnol :( tak wiec najpierw musze zrobic jakies chlodzenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez sie kiedys bawiłem w wyciszanie kompa korkiem i lipa nic nie pomoglo chałas sie nie zmniejszyl, temperatura byla bez zmian ale to pewnie ze stedy moje PIII sie słabo grzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...