Skocz do zawartości
n0w3y_pl

Toshiba A60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wszedlem w posiadanie laptopa a 60. problem polega na tym ze w czasie instalacji windowsa komputer sie zawiesza i koniec:

 

A wyglada to tak:

 

Wkladam plyte botowalna z windowsem xp

prosi o nacisniecie klawisza by rozpoczac instalacje,

wtedy wystepuje niebieski ekran i instaluje jakies tam sterowniki do rozpoczeia instalacji, pozniej przechodzi do tego czarnego ekranu po ktorym powinien pokazac sie poprawny ekran instalacji.

 

i tu sie sprawa konczy i pokazuje sie kursor w lewym gornym rogu i mruga a komp nie reaguje nawet na ctrl+alt+del

 

Jak instaluje moja angielska wersje to po zainstalowniu sterownikow pokazuje sie uruchamianie setapu windows ina tym koniec.

 

Sprawdzilem na innym dysku, wsadzilem inne ramy, jutro sprawdze inny procek.

 

czy ktos sie spotkal z takim problemem ? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak instaluje moja angielska wersje to po zainstalowniu sterownikow pokazuje sie uruchamianie setapu windows ina tym koniec.

1.Tzn tez sie zawiesza?

2.Moze masz naped lekko walniety? [u mnie w Dellu nie czyta np Hires dysk a Lenovo niema problemu - oba napedy w lapkach nowe ale rozni producenci].

3.Probowales przegrac te dwa windowsy na inne plyty?

Na wielu modelach santa rossa (niewiem jaki A60 ty posiadasz) nie jestes w stanie zainstalowac poprawnie XP ale nie zawieszaja sie tak jak u ciebie wiec to raczej nie ten problem

Edytowane przez makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w ty ze mam 4 rózne rodzaje windowsów. Poslkiego xp sp2 angielskiego homa polskiego bez sp zadnego na 2 róznych plytach i w kazdym windowsie ten sam problem ... Jedynie na angielskim zostaje bten niebieski ekran z tym napisem i zwis... pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w ty ze mam 4 rózne rodzaje windowsów. Poslkiego xp sp2 angielskiego homa polskiego bez sp zadnego na 2 róznych plytach i w kazdym windowsie ten sam problem ... Jedynie na angielskim zostaje bten niebieski ekran z tym napisem i zwis... pomocy

Wlasnie widzialem opis A60 - to dosyc stary model tak ( na celeronie?)?

Z tego co widzialem to nie powinno byc problemu. Jezeli na kazdej plycie tak sie dzieje to jest jakis defekt na plycie glownej. Raz w Compaq'u mialem tak ze chip graficzny nie byl przystosowany do linuxa (tzreba bylo zrobic update Biosu - orginalny kelner sobie nie radzil z linuxem) i mialem czarny ekran.....ale watpie aby byl konflikt pomiedzy WIn PL vs EN.

Jedyne co moge Tobie poradzic to sprobowac na innym napedzie bo ten moze byc juz stary i nieczytac plyt z duza iloscia malych plikow (po chwili pada), a jak to niepomoze to jakis defekt na plycie (tak mi sie wydaje). Sproboj zmienic na jakis inny naped i zobacz ( z innego lapka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak tez podejzewam ze to plyta ale chce eszcze spubowac flashu bios`a gdyz jak i tak jest plyta walnieta to i tak nic wiecej sie juz nie stanie.

 

Mam tylko pytanko. Z tego co wiem to pliki biosu powinny byc rozszezenia bin i jeszcze jednego nie pamietam teraz ... a ten ktory ja sciaglem z neta jest rozszezenia exe i nie moge go otworzyc na moim kompie gdyz podejzewam ze musi byc otwarty na a60 ktora nie dziala :/

 

Jak sprawdzic jaki tam jest bios jak nie mam mozliwosci wlaczyc kompa... manual tez jest daremny na stronie toshibby bo jest to program ktory sie uruchamia na kompie i on sprawdza co jest i opisuje :/

 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak tez podejzewam ze to plyta ale chce eszcze spubowac flashu bios`a gdyz jak i tak jest plyta walnieta to i tak nic wiecej sie juz nie stanie.

 

Mam tylko pytanko. Z tego co wiem to pliki biosu powinny byc rozszezenia bin i jeszcze jednego nie pamietam teraz ... a ten ktory ja sciaglem z neta jest rozszezenia exe i nie moge go otworzyc na moim kompie gdyz podejzewam ze musi byc otwarty na a60 ktora nie dziala :/

 

Jak sprawdzic jaki tam jest bios jak nie mam mozliwosci wlaczyc kompa... manual tez jest daremny na stronie toshibby bo jest to program ktory sie uruchamia na kompie i on sprawdza co jest i opisuje :/

 

Prosze o pomoc

Jeżeli to plik .exe to być może pobrałeś tylko flashera do tego biosu? Możesz to sprawdzić. Zbuduj sobie dysk startowy (np winISO, nlite) i nagraj na niego ten plik wystartuj z dysku boot (tego co zbudowałeś) i wejdź na jego literę i potem wpisz nazwę_pliku który chcesz otworzyć, aby sprawdzić czy to oby na pewno ten dysk/napęd wpisz x:\dir (x:\dir - gdzie x to twoja litera napedu w którym siedzi dysk) pokażą się wtedy wszystkie katalogi tego dysku/napędu

Ale czy na pewno skanowałeś dysk tym co ci napisałem? Pobierz z sieci hiren boot CD to bardzo przydatna płyta servisowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...