Skocz do zawartości
wilczek

Płyta: Am2, Lpt, Grafika < 200 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Stary komp powoli zaczyna mnie irytować tempem swoich obliczeń :[ Do 500 zł chce go troszkę przyśpieszyć.

 

Po wielu wyliczeniach wyszło na to że na Intela mnie niestety nie stać... Szkoda bo wychodzi na to że był by cichszy

W każdym razie wybór padł na dość tanie obecnie x2 4000+ do tego ram jakieś 2x1gb 667.

Na płytę zostaje jakieś 220 zł

 

Wymagania:

1. Koniecznie port LPT.

2. Najlepiej zintegrowana grafika, teraz mam na AGP, to tylko radeon 9550 ale na nową braknie pieniędzy

3. Fajnie by było gdyby obsługiwała do 4 urządzeń ata, ale niestety chyba takich brak :(

 

Komp do:

Projektowania i symulowania układów elektronicznych (Protel, Eagle, Spice, itd...) i sporo dtp.

Jak już po pół roku zainstaluje na tydzień jakąś grę to i tak starocie więc każda zintegrowana grafika daje radę...

 

W tej chwili spodobały mi się:

 

1) Asrock Alivenf6g-vst - Cena,cena, cena... Bardzo ten argument mi odpowiada, bo starczyło by może jescze na nowy dysk. Podobno ma problemy z sekcją zasilania cpu :/ Czy płyta oferuje jakieś możliwości podkręcania ?

2) Gibabyte ga-m52s-s3p - Trochę droższa, ale ma kilka dodatkowych pci. Na dzień dzisiejszy potrzebuje dwóch więc w Asrock'u był by to koniec jej możliwości.

3) Asrock AM2NF3-VSTA - Hmmm to jakiś dziwoląg, ale w sumie najbardziej by mi pasowała, ma AGP, 2 kanały ata ... Tylko czy stary chipset nie będzie spowalniał tej płyty ?

 

Którą z tych 3 płyt i dlaczego ? Jak nie te wskazane to proszę o jakieś inne propozycje :)

Byle do 200 zł wraz z grafiką i LPT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt wygląda bardzo zachęcająco :) Bardzo podoba mi się ze ma DVI :D

Szkoda trochę że to microATX no ale nic :)

 

Niestety w chwili obecnej i dysk i nagrywarka będą musiał być podpięte na jednej taśmie ata :|

Dysk to stara barracuda 40gb. Czy przez to do kupna nowego dysku nie spowolni to jakoś znacznie systemu ? :)

 

Zawsze unikałem takiej kombinacji więc mam słabe doświadczenia w tej kwestii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...