Skocz do zawartości
Stempel

duren 750 a fsb133

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko: Jakie mostki na procku musze przeciac zeby zejsc z mnoznikiem ponizej 7,5? - Chce poscic tego durnia na fsb133 ale plyta nie pozwala mi zmniejszyc mnoznika (nawet po aktualizacji biosu), a krecenie go odrazu na 1GHz mi sie nie widzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Jakie mostki na procku musze przeciac zeby zejsc z mnoznikiem ponizej 7,5? - Chce poscic tego durnia na fsb133 ale plyta nie pozwala mi zmniejszyc mnoznika (nawet po aktualizacji biosu), a krecenie go odrazu na 1GHz mi sie nie widzi :)

CZemu się nie widzi??? Przecież przy 1,85 V (na mostkach) winno się udać na 1000 (chociaż szanse jakie wielkie nie są)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.ocinside.de

tu masz programik, wybierasz proca, napięcie itp a on pokazuje co trzeba przeciąć/połączyć

Ok, ale ja bede chcial testowac rozne kombinacje wiec bede musial przeciaz wszystkie mostki. Czy pozniej moge je polaczyc zwyklym olowkiem? nie bedzie to mialo zadnego wplywu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie jakie mozesz dac na maxa to 1,85 a ono napewno nie zaszkodzi procu, tylko nie przesadzaj odrazu z magistrala i mnoznikiem, stopniowo podwyzszaj wtedy bedziesz wiedzial na ile idzie stabilnie. zycze milego kreslenia:)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jakie moge dac na maxa to 1.80. Moze po aktualizacji biosu bedzie 1.85. Szkoda ze nie zostawilem biosa ktorego kiedys aktualizowalem - tam byla mozliwosc zmniejszenia mnoznika z poziomu biosu :(, a teraz kupa blada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jakie moge dac na maxa to 1.80. Moze po aktualizacji biosu bedzie 1.85. Szkoda ze nie zostawilem biosa ktorego kiedys aktualizowalem - tam byla mozliwosc zmniejszenia mnoznika z poziomu biosu :(, a teraz kupa blada :)

Da się wymusić 1,85 V na mostkach procka!

A co do biosu to po prostu odnajdźstarszy i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jakie moge dac na maxa to 1.80. Moze po aktualizacji biosu bedzie 1.85. Szkoda ze nie zostawilem biosa ktorego kiedys aktualizowalem - tam byla mozliwosc zmniejszenia mnoznika z poziomu biosu :(, a teraz kupa blada :)

Da się wymusić 1,85 V na mostkach procka!

A co do biosu to po prostu odnajdźstarszy i po kłopocie.

Mam wszystkie biosy jakie sa do tej plyty ale ten ktory pozwala zmniejszyc mnoznik nie pasuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jakie moge dac na maxa to 1.80. Moze po aktualizacji biosu bedzie 1.85. Szkoda ze nie zostawilem biosa ktorego kiedys aktualizowalem - tam byla mozliwosc zmniejszenia mnoznika z poziomu biosu :(, a teraz kupa blada :)

Da się wymusić 1,85 V na mostkach procka!

A co do biosu to po prostu odnajdźstarszy i po kłopocie.

Mam wszystkie biosy jakie sa do tej plyty ale ten ktory pozwala zmniejszyc mnoznik nie pasuje :( A co do napiecia to ktore mostki za to odpowiadaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stempel u mnie chodzie na 7,5*133 bez zmiany napięcia już ponad rok i nic mu nie jest (poza tym że jest ukruszony) tem. w normie na titanie. Więc po co ci zmiana mnożnika na mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czegos tu nie rozumiem, piszesz ze w stary biosie mogles zmniejszyc mnoznik, czyli chodzil i bylo ok, a teraz piszesz ze ten bios nie chodzi? moze masz jakas inna wersje, jak chodzil to i teraz musi dzialac

Powiem ci ze tez tego nie rozumiem :) ale kiedy mialem tego odpowiedniego biosa to podkrecanie mnie nie interesowalo (wiec to olalem). Wydaje mi sie ze MSI zablokowalo jakos mozliwosc zflashowania starego biosa (teraz najstarszy jaki moge zflashowac to 3.0; odpowiedni to bylo 2.x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stempel u mnie chodzie na 7,5*133 bez zmiany napięcia już ponad rok i nic mu nie jest (poza tym że jest ukruszony) tem. w normie na titanie. Więc po co ci zmiana mnożnika na mniejszy.

Juz wiele razy probowalem puscic go na 7.5*133 i nic, komp nie wstawal. Musze wiec zmniejszyc mnoznik zeby spr czy pojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jakie moge dac na maxa to 1.80. Moze po aktualizacji biosu bedzie 1.85. Szkoda ze nie zostawilem biosa ktorego kiedys aktualizowalem - tam byla mozliwosc zmniejszenia mnoznika z poziomu biosu :(, a teraz kupa blada :)

Da się wymusić 1,85 V na mostkach procka!

A co do biosu to po prostu odnajdźstarszy i po kłopocie.

Mam wszystkie biosy jakie sa do tej plyty ale ten ktory pozwala zmniejszyc mnoznik nie pasuje :( A co do napiecia to ktore mostki za to odpowiadaja??

Jka dobrze pamiętam L7 (oczywiście każdy z osobna łączymy), ale dla pewności poszukaj i popytaj to będziesz miał odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...