Skocz do zawartości
Seriel

Problem Z Myszka Mx518

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wydac sie moze dziwny..jednak przeszkadza w graniu :

Gdy podniose szybko mysz nad podkladke ( zmiana polozenia przy szybkich akcjach ) kursor zalicza zwieche na ok 1-2 sekundy. Niby nic a jednak w tym czasie jestem "bezbronny".

Przeczyscilem laser, sprawdzilem wtyczke, wgralem od nowa sterowniki - bez efektow. Ktos spotkal sie z podobym przypadkiem?

Edytowane przez Seriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wydac sie moze dziwny..jednak przeszkadza w graniu :

Gdy podniose szybko mysz nad podkladke ( zmiana polozenia przy szybkich akcjach ) kursor zalicza zwieche na ok 1-2 sekundy. Niby nic a jednak w tym czasie jestem "bezbronny".

Przeczyscilem laser, sprawdzilem wtyczke, wgralem od nowa sterowniki - bez efektow. Ktos spotkal sie z podobym przypadkiem?

Też mam MX 518 i u mnie taki problem nie występuje - reklamuj.

Poza tym to mysz optyczna nie laserowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze jak podniose szybko myszke to dioda na chwile gasnie ( ulamek sekundy ) i dopiero wtedy robi sie zwiecha...Czyli cos z optyka ? Nie obejdzie sie bez reklamacji... Szkoda bo myslalem ze moze cos sie da z tym zrobic. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat.

 

Mam problem z MX 518. System Vista, Sterownik SetPoint 4.72.40. Zasilacz Chieftec 620W

 

Otóż, od dwóch tygodni myszka "gaśnie", tzn. zatrzymuje się na chwilę i nie reaguje, dopiero po kilku sekundach zaczyna działać znowu. Raz nawet po prostu zgasła dioda, tak jakby zasilanie padło. Do USB mam podpięty jeszcze modem i drukarkę, ale wątpię, żeby to miało jakikolwiek wpływ, bo modem akurat dobrze chodzi. Podpięcie do innego USB daje ten sam efekt.

 

Co można na to poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA nie zeby cos, ale i ja tego doswiadczam od 3 miesiecy. Co prawda juz nie gram wiec nie bardzo mi to przeszkadza. Mysz czasami gasnie, jak ja odlacze od USB i podlacze ponownie to wraca do zywych. Mam rowniez problem z 'zawieszaniem' sie myszy na ok. 2 sekundy, pozniej wraca do domyslnego dpi - 800 (mam ustawione na 400) i znowu dziala. Moze i ja wysle ja na gwarancje, chociaz stara jest, ponad dwa lata - ile oni dawali gwarancji na tego szczura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, rozdzielczość też mi skacze. Tu nawet nie chodzi o granie, ale o zwykłe korzystanie z komputera.

Przeinstalowanie sterowników oczywiscie również nic nie daje.

Czyli to musi być problem z sensorami czy po prostu mechanizmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystkie wymienione wyżej problemy są spowodowane uszkodzonym kablem [tuż przy wyjściu z myszki]

 

mamy do dyspozycji 2 rozwiązania:

 

1. rozkręcamy myszkę, i wpychamy do niej ok 4-5cm kabla więcej, co spowoduje że ten uszkodzony fragment będzie wewnątrz myszki i nie będzie się już wyginał co zapobiegnie wszystkim dotychczasowym anomalią

 

2. ucinamy kabel w dwóch miejscach, 4cm od wtyczki wpiętej w PCB myszki i 4cm za miejscem gdzie kabelek wychodził z myszki, wywalamy uszkodzony kawałek kabla do śmieci i lutujemy wtyczkę do zdrowego kabla

 

obie operacje są banalnie proste, sugerowałbym jednak wersję nr 2. bo wtedy daje nam to 100% pewności, że usunęliśmy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Problemem jest kabel. Nigdy nim nie szarpałem a jednak coś się tam obluzowało. Wystarczyło trochę podciągnąć, żeby nie szarpał za kant biurka, ale to tylko chwilowe rozwiązanie i trzeba będzie zastosować później radę f4l4. Dzięki za podanie sposobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...