Skocz do zawartości

Amrod

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

Profile Information

  • Skąd
    Tol Eressëa

Amrod's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Żeby nie zakładać nowego tematu. Mam podobny problem. Wszystko robiłem według tej strony klik. No i właśnie. Jeden komputer z Windows Vista 32bit i połączeniem internetowym łącze w LAN (Ethernet) z laptopem z Windows 7 64bit, na którym chcę mieć internet z tego pierwszego. Udostępnianie folderów działa, oba laptopy pingują. Jednynie przy DNS na laptopie ustawiłem DNSy TPSA. Dodatkowo na laptopie są oznaczenia "HomeGroup: Sprzężono, typ dostępu: Brak dostępu do internetu Sieć: Sieć domowa". Na Viście "Dostęp: Tylko lokalne" i zaznacza, że to sieć niezidentyfikowana. Jak rozwiązać ten problem?
  2. Dokładnie. Problemem jest kabel. Nigdy nim nie szarpałem a jednak coś się tam obluzowało. Wystarczyło trochę podciągnąć, żeby nie szarpał za kant biurka, ale to tylko chwilowe rozwiązanie i trzeba będzie zastosować później radę f4l4. Dzięki za podanie sposobów.
  3. No właśnie, rozdzielczość też mi skacze. Tu nawet nie chodzi o granie, ale o zwykłe korzystanie z komputera. Przeinstalowanie sterowników oczywiscie również nic nie daje. Czyli to musi być problem z sensorami czy po prostu mechanizmami.
  4. Podczepię się pod temat. Mam problem z MX 518. System Vista, Sterownik SetPoint 4.72.40. Zasilacz Chieftec 620W Otóż, od dwóch tygodni myszka "gaśnie", tzn. zatrzymuje się na chwilę i nie reaguje, dopiero po kilku sekundach zaczyna działać znowu. Raz nawet po prostu zgasła dioda, tak jakby zasilanie padło. Do USB mam podpięty jeszcze modem i drukarkę, ale wątpię, żeby to miało jakikolwiek wpływ, bo modem akurat dobrze chodzi. Podpięcie do innego USB daje ten sam efekt. Co można na to poradzić?
  5. Pytanie zaiste banalne, ale: Mam ww. płytę oraz pamięci Kingston HyperX 2GB CL5 800MHz (6400 czy jak tam to oznaczają) w Dualu i zarówno w Biosie jak i w programach pokazuje ustawienie 667MHz, jak to zmienić, żeby było "po prawidłowemu"? Dziękuję za pomoc.
  6. Amrod

    Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

    W moim przypadku na 7.12 (w porównaniu do 7.11) spadła wydajność w CoD4. Znacznie częściej gra przycina, co utrudnia np. grę w multi. Przy normalnych scenach trzyma się średnio 70-91fps, ale przy jakichś gwałtowniejszych akcjach potrafi się zaciąć. Btw. wie ktoś może jak włączyć ATI Overdrive w CCC?
  7. Amrod

    Catalyst 7.12

    Wie ktoś może jak uruchomić ATI Overdrive w tych Catalystach? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji.
  8. Amrod

    Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

    Pff, faktycznie, dzięki :) Co do wyników (wbudowany benchmark WiC): detale max, nieskompresowane, coś z wodą na 512, rozd. 1024 na 768. DX9 Avr. 29 Min. 14 Max. 61 DX10 Avr. 7 Min. 4 Max 15 Słowem, ostro... :angry: Konfig: E6750 R2900 2GB Kingstone 800MHz (Catalyst 7.8 )
  9. Amrod

    Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

    Ja odpalałem na 2900. Po pierwsze to musiałem zainstalować Catalysty 7.8, bo na wcześniejszej wersji miałem hmm, odwrócone kolory z białymi paskami, dobrze, że pomogło. A wydajność rzeczywiście nie bardzo. Przynajmniej jak puściłem na high. Nie pamiętam dokładnie, ale jak włącze jeszcze raz to napiszę, dokładne wyniki z benchmarka (tak wiem, że wbudowane benchmarki nie odzwierciedlają :) ). btw. jak tam wejść w jakieś głębsze detale, bo w opcjach widzę tylko low/high? :razz:
  10. No i niestety właśnie tak robię ;) Ale przy dużej ilości programów może to być trochę irytujące, ciągłe te "poprawianie". Eh, no tak mnie coś kusiło. Nawet próbowałem zmniejszyć C: do 35GB i wydzielić osobną na swap, ale powstawała mi druga partycja podstawowa a nie rozszerzona (robiłem za pomocą systemowego). Ewentualnie swap zrobić na C:, czy to może wpłynąć jakoś negatywnie?
  11. No niestety SGJ ma rację, próbowałem, ale pozostaje błąd jak w XP, standardowe aplikacje Windowsa "gubią" ścieżki, ikony, słowem większy bałagan się robi. Chyba, że ten ProgramFilesPath zmienia domyślną ścieżkę jaką proponuje instalator? To by w zupełności mi wystarczyło. Co oznacza więc Dir a Path? Na moim przykładzie, mam 320GB (a właściwie ~298GB) i mam właśnie mniej więcej jak jest na obrazku w moim poście. System - 40 (po zainstalowaniu kilku gier i pełnego oprogramowania pliki zajmują zaledwie 14GB), Programy - 130, Dokumenty - 70, Instalacje (Dane) - 50 i Inne (czyli na tmp, swap) - 13, z czego na pliki wymiany startowe 3GB ustalone (domyślnie wskazywało mi wykorzystane 2,5GB o.O). Zastanawiałem się czy nie sformatować tej ostatniej na FAT16 albo FAT32. Co do folderu Users, jest to prawdziwe piekło jak na tekiego laika jak ja i na razie nie znalazłem skutecznego rozwiązania, chociż było już blisko, niby wszystko działało (po zmianach nie mogłem się dostać na konto) to później po prostu system nie trzymał ustawień pulpitu.
  12. Amrod

    Windows Vista

    Witam, w Windows XP wszystkie dokumenty/programy związane z danym profilem/użytkownikiem były zapisywane w folderze Documents&Settings (i dalej "Moje Dokumenty"), ich położenie jest zawsze na partycji systemowej. W Vista, o ile nie mylę pojęć, rolę D&S pełni folder C:\Users. Niestety o ile w XP wystarczyło kliknąć PPM i zmień folder docelowy o tyle w Viście nie jest to tak proste. "Pulpitowy" folder działający na zasadzie "Moje Dokumenty" w XP, w nowym systemie jest tylko zbiorem odnośników do wyżej, problemowego, C:\Users\"Nazwa użytkownika". W związku z tym moje pytanie co trzeba zrobić, aby trwale przenieść folder Users na np. dysk F: Spotkałem się z różnymi opiniami, że trzeba wprowadzić odpowiednie zmiany w nast. kluczu/kluczach: * HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList lub * HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-21... Czy ktoś wie jak to zrobić prawidłowo i w jakich kluczach aby nie wynikły z tego jakieś problemy i błędy? Krok po kroku. Dziękuję za pomoc.
  13. Witam, mam dwa problemy: Może zaczynając od początku, bo tak będzie najłatwiej. 1. Początkowo miałem podzielony dysk twardy na dwa woluminy C: (~40GB) oraz D: (~258GB). Za pomocą systemowego narzędzia do podziału dysku na partycje podzieliłem partycję rozszerzoną na 3 dyski logiczne (jak widać na obrazku). Następnie z partycji systemowej (podstawowej) wydzieliłem ~4GB, które widnieją jako "nieprzydzielone", jako takie widnieje również 8MB (sic!), które już takie było przed użyciem narzędzia. Jak widać na partycji rozszerzonej zostało jeszcze ~9GB do rozdysponowania. gdy próbuję zrobić z tych "nieprzydzielonych" 4GB nową partycję tworzy się automatycznie partycja podstawowa i nijak nie idzie rozszerzyć ją na te wolne miejsce i te drugie "nieprzydzielone". I tu jest mój problem. Jak przydzielić miejsce na dysku widniejące jako "nieprzydzielone" do tego wolnego miejsca na partycji rozszerzonej za pomocą narzędzia systemowego? (czy w ogóle jest jakaś różnica czy to będzie partycja rozszerzona czy podstawowa?) Oczywiście później zamienię to na kolejny dysk logiczny. Nie wiem, czy to jest ważne ale zamierzam na niej trzymać wszelkiego rodzaju pliki tmp i wymiany. 2. Drugi problem to to, że chciałbym zamienić folder docelowy do zapisywania Dokumentów. W XP wystarczyło zmienić folder docelowy "Moje Dokumenty", natomiast w Viście taki folder pełni tylko rodzaj "odnośnika" do właściwych lokalizacji, a właściwą rolę "Moich Dokumentów" pełni chyba folder C:\Users\"Nazwa użytkownika". Czy jest możliwość zmiany tej ściezki na np. F:\Users\ To samo tyczy się folderu "C:\Program Files". Nie wiem jak jest w Viście, ale w XP po takiej zamianie położenia tego folderu skutkowało, że niektóre standardowe aplikacje Windows (typu Wordpad) gubiły ikony. Stąd moje pytanie, czy jest możliwość zamiany położenia tego folderu, aby każdy nowy program zapisywał się np. na D:\Program Files (jeśli to możliwe, bez przenoszenia aplikacji występujących po instalacji świerzego systemu). Dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam, amrod.
  14. Amrod

    Zestaw ~4500; Wybór

    Tak, owszem, opierałem się na tej konfiguracji, która nie powiem, ale przypasowała mi. Procesor pozostanie taki jak jest (chyba najlepszy wybór), bo raczej do czasu zakupu nie ukarze się E6550. Pamięć wybrałbym taką jak napisałem, czyli ta z dodatkowych komponentów ww. zestawu. Co do karty graficznej to raczej nie GTX, po prostu nie wykorzystam jego mocy, a Radeon byłby chyba idealny (mając nadzieję, że "naprawią" wreszcie te sterowniki :unsure: ). Zamiast tego może rzeczywiście pójdzie w dodatkowo 2GB jak mówisz ;) Czy ten WD jest rzeczywiście taki dobry? Nie wiem jaką płytę główną proponowałbyś mi? W SLI nie mam zamiaru inwestować. Pozatym P35 nie obsługuje chyba na wszystkich PCI-E x16. Bardzo dobry wydaje mi się ten Abit, ale... kiedy premiera? Jeśli nie to co zamiast tego? No i czy ograniczenie do pamięci 1066MHz w tym Abicie nie pozbawia go na późniejszą rozbudowę? Czy nie ma to raczej znaczenia? Alternatywne Asusy (Asus P5K-E/WIFI-AP Intel P35; Asus P5K Intel P35; Asus P5K WS Intel P35) mają taką możliwość, przynajmniej teoretyczną. Dziękuję za pomoc.
  15. Witam, prosiłbym o pomoc w "skomponowaniu" dobrego komputera w miarę w przystępnej cenie. Niestety, im więcej szukam tym większy dylemat. W założeniu komputer uniwersalny, czyli do wszystkiego: praca, internet, gry (przede wszystkim Medieval 2: Total War, Supreme Commander) oraz tworzenie filmików z gier. Plan "jak to powinno wyglądać" przedstawia sięmniej więcej tak: Płyta główna - no i tu największy problem, chciałbym to zbudować na P35 (bo do premiery innych obsługujących Intele 45nm to jeszcze kawałek czasu, jak się mi wydaje?), aby później móc w miarę gładko przejść właśnie na te nowe procesory; z obsługą pamięci DDR2, zintegrowana karta dźwiękowa (ale to chyba większość teraz je ma). Czy zamierzam podkręcać? Raczej tak, ale nie odrazu. Oczywiście nie ekstremalnie. Głównie myślałem o polecanych: * Abit IP35 * ASUS P5K IP35 czy może jakąś inną? Dysk twardy - pojemność 250-320GB (niecałe 7 lat temu myślałem, że dysk 30GB to szczyt rozrzutności, ale czas zweryfikował swoje :lol2: ) * Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) * Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) Do Samsunga jestem przekonany, 7 lat bezawaryjnej pracy robi swoje (może ostatnio coś gorzej z nim), ale nie wiem jak teraz ta firma stoi z niezawodnością. Spotkałem się z opiniami, że dysk jest bardzo cichy (a na tym głównie mi zależy oraz bezawaryjności), za wyjątkiem "chrobotania", cokolwiek to znaczy. Seagate natomiast nie ma tej uciążliwość a jest głośniejszy. Czy wymienione dyski są identycznie w "wersji" 250GB? A może coś od WD? Pamięć RAM - tutaj zastanawiam się nad kupieniem 2x2GB OCZ Vista Upgrade, ale VISTA HP 32bit ma ograniczenie do 4GB(?), więc praktycznie nic mi to nie da oprócz zwiększonych kosztów. * OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4 Procesor - Intel ma wypuścić 22 lipca nowe procesory (obniżki starych?), a w szczególności idealny jak dla mnie E6550 (FSB1333MHz), ale niestety prawdopodobnie zakup nastąpi przed tą datą, więc wybór padnie chyba na następujący model: * Intel Core 2 Duo E6420 2.13 GHz (S775) BOX (Boxowe chłodzenie wystarczy do podgonienia karty do poziomu E6600?) Karta graficzna - głównie dwa modele Radeon HD2900XT (firma produkująca chyba bez znaczenia większego) albo GeForce 8800 GTS EVGA 640MB (ewentualnie 320MB); skłonny jestem do Radeona ze względu na wydajność, ale czy te niedociągnięcia da się "nadrobić" sterownikami? No i kwestia gier czy wszystko będzie ok (Rome: Total War i Medieval 2: TW bo głównie te gry mnie interesują). W niedalekiej przyszłości chciałbym aby karta zapewniała dobrą wydajność w rozdzielczości 1600x1200 Zasilacz - tu również dylemat Tagan, a może SeaSonic, czy inny? BO 530W jest chyba wystarczające. * Tagan 530W - U15 Easycon Serie Chciałbym zamknąć się w kwocie do 4000zł (max 4500) wraz z VISTA OEM. Proszę o opinie. Co zmienić, co dodać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...