Skocz do zawartości
Dr@GuN

Dell D600 Z Uszkodzoną Płytą Co Można Przy Okazji Zmienić ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam , narazie siedzę na kalkulatorku z podpisu i doszedłem do wniosku że się sprzęt już powoli przestaje do czegokolwiek nadawać... :mur: dostałem cynk że w firmie będzie dell d600 sprzedawany z uszkodzoną płytą...tak sobie patrzę na allegro płyta do d600 380zł hmm...ciekawe co w tym lapku będzie , i tu zaczynają się pytania

1. czy mozna do tego wepchnąć jakieś c2d ? ewentualnie innego 2 jajkowca...

2. czy można do niego wepchnąć płytę od d610 ?

3. ile czasu może trzymać nówka orginalna bateria ?

4. jakie są dyski w d600 ? na sata ata ? bo pomyślałem że jak ata to włożę tego z mojego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , narazie siedzę na kalkulatorku z podpisu i doszedłem do wniosku że się sprzęt już powoli przestaje do czegokolwiek nadawać... :mur: dostałem cynk że w firmie będzie dell d600 sprzedawany z uszkodzoną płytą...tak sobie patrzę na allegro płyta do d600 380zł hmm...ciekawe co w tym lapku będzie , i tu zaczynają się pytania

1. czy mozna do tego wepchnąć jakieś c2d ? ewentualnie innego 2 jajkowca...

2. czy można do niego wepchnąć płytę od d610 ?

3. ile czasu może trzymać nówka orginalna bateria ?

4. jakie są dyski w d600 ? na sata ata ? bo pomyślałem że jak ata to włożę tego z mojego ....

1. nie

2. jak pasuje fizycznie to nie widze przeszkod

3. 3.5h+ ogladania filmow przy przyciemnionym ekranie, 4h+ praca z tekstem itp :) oczywiscie jak sie umie oszczedzac prad w lapku :)

4. ata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 1

masz na myśli kwestię podstawek ? czy chipset ? bo tak patrzę to tu tesh jest 479

 

http://img206.imageshack.us/img206/7311/zxcum1.jpg

ad.2 właśnie miałem na myśli pytanie czy pasuje fizycznie :) nie miałem go jeszcze w łapkach to nei wiem :P

 

ps. skąd te info masz takiego :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Dołączona grafika

Jak wsadzisz procka z postawki nr2 do socketu nr1, dodasz ucodes do biosu (10min roboty) i oszukasz PLL zeby dawal standardowo fsb 133 + dzielnik 1:4 (najprostsza czesc calosci), do tego zapewne bedzie potrzebna modyfikacja vid z 7 na 8 bitowy, to POWINNO działać z c2d :D

2. Ja nie mialem okazji rozbierac d610, wiec nie pomoge :)

 

Pisze wlasnie z D600 i troche o nim wiem ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz procka z postawki nr2 do socketu nr1, dodasz ucodes do biosu (10min roboty) i oszukasz PLL zeby dawal standardowo fsb 133 + dzielnik 1:4 (najprostsza czesc calosci), do tego zapewne bedzie potrzebna modyfikacja vid z 7 na 8 bitowy, to POWINNO działać z c2d

pikuś :)

2. Ja nie mialem okazji rozbierac d610, wiec nie pomoge

czekam na kogoś kto miał :)

 

Pisze wlasnie z D600 i troche o nim wiem

ja pierdziu....wielki Maseł ma to co ja bende miał :o

 

i co fajny lapek ? masz pozyczonego czy na stałe ? nie ma kłopotów technicznych ? wiatraczek buczy non stop czy robi sobie przerwy , jeśli robi to jak długie ? ciężki jest ? sory że tak pytam ale w necie o tym satruszku nic nie ma konkretnego :mur:

 

EDIT: właśnie się doczytałem że płyta od d610 jest już dla platformy sonoma :/ a już myślałem że c2d podejdzie ...tak patrzam ale od d620 to już nie wejdzie :mur:

 

EDIT2:

tu koleś pisze że niby płyta taka sama w d620 i d610 :o http://allegro.pl/item265389873_plyta_glow..._d620_ddr2.html

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak to w D600 czasami się WŁĄCZA a nie wyłącza i nawet wtedy jest ledwie słyszalny. Słyszalny za to jest dysk o ile jest to wersja 5400 a jego umiejscowienie jest moim zdaniem największą wadą D600. Umieszczony jest dokładnie pod lewą dłonią przez co lewa część palmrestu jest dość ciepła i po kilkunastu minutach lewa ręka ma ochotę na ochłodę :( Przez to również wyciera się lakier w tym miejscu a w zasadzie zmienia odcień ale to już problem wyjątkowych estetów :) Poza tym świetna maszyna. Bateria trzyma długo, 2,5h ciągłego grania albo łażenia po sieci z wi-fi a przy oszczędnej pracy pewnie 4h by wytrzymała. Oczywiście można zamontować drugą baterię w miejsce napędu. W 3DMarku 2001 wynik około 7000 jest do osiągnięcia co pozwala grać w gry sprzed 3-4 lat.

Edytowane przez Przemek_PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co fajny lapek ? masz pozyczonego czy na stałe ? nie ma kłopotów technicznych ? wiatraczek buczy non stop czy robi sobie przerwy , jeśli robi to jak długie ? ciężki jest ? sory że tak pytam ale w necie o tym satruszku nic nie ma konkretnego :mur:

Fajny :)

Na stałe

Nie stwierdziłem

Wiatraczek jest bardzo miły w 2d, raz na jakis czas sie wlaczy

~2.2kg ze wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żal mi było mojego d600 jak sie z nim rozstawałem.. genialną miał matryce, był cichy.. nie.. bezgłośny (poza czasem kiedy grałem w morrowinda, ut2004 lub.. carbona!) :) Obecny Vostro ma ten sam poziom głośności ale jest znacznie cięższy, większy (co nie do końca jest plusem) i ma gorszą matrycę. Niestety staruszkowi d600 brakowało czasem koni pod maską żeby wygodnie na nim pracować w Photoshopie, Mozilli, IE, Dreamweaverze i paru innych programach jednocześnie ;)

 

BTW.. u mnie problem grzania się dysku w ogóle nie występował. Miałem orginalną 40GB Hitachi. Kolega ma d600 z 80GB dyskiem i faktycznie gorąco sie czasem robi pod ręką..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW.. u mnie problem grzania się dysku w ogóle nie występował. Miałem orginalną 40GB Hitachi. Kolega ma d600 z 80GB dyskiem i faktycznie gorąco sie czasem robi pod ręką..

u mnie w c600 którego jeszcze mam dysk śmiga przy 55*c podczas gdy kres wytrzymałości to 45... :)

 

enialną miał matryce

dobrze wiedzieć :) bo to jedna z żeczy na ktorych mi zalezalo :)

Niestety staruszkowi d600 brakowało czasem koni pod maską żeby wygodnie na nim pracować w Photoshopie, Mozilli, IE, Dreamweaverze i paru innych programach jednocześnie

ja mojego nie bede katował , będzie robił 50% tego co ten desktop z siga a ten z siga albo będzie sprzedany albo go zaprzęgnę jako serwerek :)

czasem kiedy grałem w morrowinda, ut2004 lub.. carbona!

ooo ja tam conajwyżej cs 1.6 :) czasem source pykałem ale za bardzo mi lagowało żeby dobrze grać :) starczy do 1.6 chyba co ?

 

pozatym u mnie musowo 1gb ramu conajmiej :) chyba nie bede zmieniał jednak płyty i zostanę przy orginalnej od d600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na D600 to ja pr0strita odpalalem ;) ale byly jakies problemy ze sterami od grafy :( . UT2004 smiga plynnie na full 1024x768 po oc grafy ;)

 

Jak bedzie przyplyw gotowki, to chce swojemu 1GB ramu wrzucic i procka na dothana ~1.7GHz zmienić (albo zrobic bezpieczne fsb 133 ;) ), bo przy 20 zakladkach ff, i paru innych aplikacjach przestaje byc plynnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...