Skocz do zawartości
Moriv

Jakie Glosniki Do 600zl Do Malego Pokoju?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce kupić sobie jakieś głośniki żeby podłaczyć je do kompa i móc wywalić z pokoju starą wieżę Philipsa. Pokój ma wymiary 2,2m na 4,4m nie jest więc duży. Do komputera bedę teraz kupował kartę muzyczną X-Fi gamer. Zastanawiałem się jakie głosniki kupić 5.1 czy 2.1 i wydaje mi się że mój pokój jest za mały na zestaw 5.1. Nie miałbym go raczej jak rozstawić żeby dobrze działał gdy będę grał i oglądał filmy. Więc muszę się chyba zdecydować na jakieś głosniki 2.1

 

Głośniki jakie biorę pod uwagę :

Logitech Z-2300

Altec FX6021

 

Głośniki będą używane mniej więcej w 60% do muzyki 20% do filmów i 20% do gier.

 

Wydaje misię że powinny one być lepsze od aktualnej wieży która ma już 10 lat philips fw 363

Zastanawiałem się też czy może nie lepszym rozwiązaniem było by kupienie jakiegoś wzmacniacza i podłączenie samych głośników z wieży?

 

Sugestie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słuchasz dużo muzyki i oglądzasz filmy to tylko wzmacniacz + kolumny podstawkowe. Niedawno sam stałem przed wyborem co wybrać i wybrałem jeden z najlepszych pod wzgledem dźwięku klasyczny już NAD 3020 (ceny na allegro wahają się za niego od 250-350zł) do tego dołóż 2 kolumny podstawkowe w granicach 300zł i masz zestaw który zmiecie z powierzchni ziemi nawet najdroższe zestawy Logitecha i Creativa z certyfikatem THX. Mówie ci jeżeli masz mały pokój nie kombinuj z 5.1 i 2.1 tylko kup dobre stereo efekt bedzie 100% lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Sebeusz. Do muzyki kupuj wzmacniacz i jakieś przyzwoite kolumny. Ja już robiłem doświadczenia z głośnikami komputerowymi. Miałem Creativy T6100 - nawet dobre jak za taką cene, bez żadnych szumów i brzęków, ale dominujące dudniące basy których nie da się wyciszyć to skandal.

Potem próbowałem Altec Lansing FX6021. Na tych ustrojstwach się mocno rozczarowałem. Dobre oceny są mocno przesadzone. Dobry jest w nich bas, dźwięk jest przestrzenny i wyrazisty. Ale mają słaby środek (szczególnie tam gdzie jest wokal) nazbyt wyeksponowane wysokie syczące metaliczne tony i dodają denerwujące dźwięki typu "tsssssssss". Słuchając piosenek miałem wrażenie że w każdym zespole kilku gości gra na intrumencie typu "potrząsana plastikowa puszka z ziarenkami". Ogólnie dźwięk z nich jest jakiś męczący. Dodatkowo te głośniki w stanie spoczynku brzęczą i to całkiem głośno.

Wkońcu zmądrzałem i kupiłem sobie wzmacniacz i kolumny podstawkowe (konkretnie JBL E 30). Jestem teraz zadowolony, choć nie wiem czy kolumny Klipsch nie byłyby lepsze. Niestety nie mieli w sklepie co bym mógł je odsłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sobie odpusc komputerowki i zostan przy wierzy, bo do tej twojej wierzy zadne komputerowki nie beda lepiej graly

 

albo

 

doloz jeszcze pare stowek i kup sobie jakis uzywany wzmacniacz i dwa monitorki...

 

 

 

P.S

 

hehe, giter widze ze masz te same kolumny co ja czyli JBL e30 B-) do czego je masz podpiete bo ja do azurka 340a i powiem ze zajebiscie sie slucha na nich muzyczki, szczegolnie dnb i rocka

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak poleciłbym logitech z-2300 kupisz je za nieco powyżej 400zł zosdanie ci jeszcze 200 zł w kieszeni :-D . Mam tez nieduży pokój 4mx4 m. Jakośc dźwieku bardzo dobra jak za taka cenę a subwoofer w z-2300 jest nieoceniony w filmach i grach :rolleyes:. Wcześniej uzywałem podobnej wieży philipsa ale wg mnie muzyka na tych logitechach brzmi lepiej bardziej szczegółowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak poleciłbym logitech z-2300 kupisz je za nieco powyżej 400zł zosdanie ci jeszcze 200 zł w kieszeni :-D . Mam tez nieduży pokój 4mx4 m. Jakośc dźwieku bardzo dobra jak za taka cenę a subwoofer w z-2300 jest nieoceniony w filmach i grach :rolleyes:. Wcześniej uzywałem podobnej wieży philipsa ale wg mnie muzyka na tych logitechach brzmi lepiej bardziej szczegółowo.

 

to porownaj sobie jeszcze raz i gwarantuje ze do wierzy zadne komputerowki sie nie moga umywac, a wiem co mowie bo sam bylem w bledzie przez 2 lata majac logitech z-5500, na poczatku myslalem ze to gra lepiej od mojej 8 letniej wierzy ale gdy po tych dwoch latach porownywalem z wierza panasonic SA AK-48 to poprostu mnie zatkalo, i odrazu sprzedalem logi na allegro

 

juz sie odleczylem od komputerowego badziewia...

 

najlepszym rozwiazaniem sa wzmachol i kolumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to porownaj sobie jeszcze raz i gwarantuje ze do wierzy zadne komputerowki sie nie moga umywac, a wiem co mowie bo sam bylem w bledzie przez 2 lata majac logitech z-5500, na poczatku myslalem ze to gra lepiej od mojej 8 letniej wierzy ale gdy po tych dwoch latach porownywalem z wierza panasonic SA AK-48 to poprostu mnie zatkalo, i odrazu sprzedalem logi na allegro

 

juz sie odleczylem od komputerowego badziewia...

 

najlepszym rozwiazaniem sa wzmachol i kolumny

Porównywałem dźwiek z panasonic SA-AK25 i dla mnie dźwiek w logitech z-2300 bardziej mi odpowiada kto co woli heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem dźwiek z panasonic SA-AK25 i dla mnie dźwiek w logitech z-2300 bardziej mi odpowiada kto co woli heh.

 

panasonic SA-AK25 to ta wersja bez subwooferow?

 

no to masz dziwny gust, skoro wolisz brzmienie plastiku niz bardziej naturalnego dzwieku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panasonic SA-AK25 to ta wersja bez subwooferow?

 

no to masz dziwny gust, skoro wolisz brzmienie plastiku niz bardziej naturalnego dzwieku...

Mają dwie kolumny dwudrożne z głośnikiem srednio-niskotonowym bodajze 13 cm i wysokotonowym. Wg mnie w logitechach mam bardziej szczegółowy dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...