Skocz do zawartości
hojrak6

Problem Z Hp Dv6640ew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno kupilem laptopa HP DV6640EW.

 

Mam znim taki problem ze gdy wjedzie w stan wstrzymania to po wybudzeniu matryca w ogole si enie wlacza.

Wszystkie lampki zaczynaja sie palic, wiatraczek startuje, wszystko by bylo si gdyby nie to ze matryca niechce sie wlaczyc.

 

Mam windowsa XP. STerowniki wszystkie zainstalowane. Instalowalem jak na forum:

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=4797&hl=dv6640ew

 

Niestety nie zwrocilem uwagi czy pod wista sie tez tak dzieje.

 

Po weekendzie jak znajde chwile to napisze recenzje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hojrak czyli uruchomiles na tym xp'ka? mi w sklepie mowili ze nie ma pod to sterownikow na ta platforme - a jesli zainstaluje mimo wszystko xp i sie spierniczy to na gwarancje nie przyjma...

 

hym ja tam ekspertem nie jestem ale poszukaj czegos co ma mozliwie najnizsze timingi bo to jednak procek amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na VISCIE by bylo to samo ?? czy to tylko wina niedopracowanych sterownikow na XP ??

 

Jeszzce pytanie, chce zmienic ram na 2x1 giga i czy lepiej 800Mhz czy to bez ronicy czy 667 ?? roznica w sumie tylko 4 zl.

Mam ten sam laptop od dwóch dni i na Viście jestem, żadnych podobnych problemów nie zauważyłem więc możliwe, że wina jest po stronie XP która nie jest już tak spierana przez HP. Ja zmieniłem na 2GB RAM i lapek płynnie chodzi na Viście dzięki temu. Jedyny minus coś szybko bateria sie wyczerpuje i troche Athlon się grzeje (Ouć w moje uda parzy :P)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze. W opcjach zasilania ustawilem:

wstrzyamnie : nigdy

wyl monitor nigdy

wyl dyski nigdy,

 

Gdy zanykam klape to i tak monitor gasnie, musi miec jakis wylacznik.

 

Problem musial byc spowodowany wstrzymaniem, nadal jak robie wstrzymanie to nie dziala. Ale gdy zamkne klape, tak ze dziala normalnie to sie wylacza i potem wlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze. W opcjach zasilania ustawilem:

wstrzyamnie : nigdy

wyl monitor nigdy

wyl dyski nigdy,

 

Gdy zanykam klape to i tak monitor gasnie, musi miec jakis wylacznik.

 

Problem musial byc spowodowany wstrzymaniem, nadal jak robie wstrzymanie to nie dziala. Ale gdy zamkne klape, tak ze dziala normalnie to sie wylacza i potem wlacza.

Ja mam viste - co prawda nie ta pre instalowana tylko czysta i tylko raz zdarzyla mi sei podobna sytuacja (mam pavilonka 6615 od jakiegos miesiaca). Narazie ciezko mi stwierdzic czy byl to jednorazowy kaprys czy problem bedzie sie powtarzal. Jesli chodzi o gasniecie LCD po zamknieciu klapy przy jednoczesnym wyl.wstrzymywaniu systemu dla tej akcji - mam tak samo - chyba jest to niezalezne od OS'a. Jak mozna przeczytac pod linkiem ktory ktos wkleil wyzej - niektorym gasnie wyswietlacz przy zwyklym uzytkowaniu - ciekawe jak sie maja te problemy do Twojego... btw mi vista wstaje w ciagu 45sek lacznie z ekranem HP invent - moze warto dac jej szanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wato jej dac szanse, ale jak narazie wgralem XP z uczelni, wiec nie bede robil formata. Xp tez mi sie dlugo wlacza, wiec nastepnym razem zainstaluje viste.

 

Jakie temperatury mniej wiecej powinnien miec ten model ??

 

Ja przy chodzeniu po necie mam:

CPU 50 - 55 (przy 55 wiatrak daje na maxa i chlosdZI so 50)

DYSK 41

 

 

Wiatraczek caly czas jest wlaczony i chodzi na min obr, nigdy sie nei wylacza czy to bateria czy AC.

 

Gdy uniose lekko tyl to tem spada do 44.(podstawiam plik karteczek)

Edytowane przez hojrak6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

pisałem o tym w wątku 6715b, ale Wam przekleję:

 

"oto co znalazłem czytając o Pavilonach - dotyczy to czarnego ekranu, z którym mielismy problemy.

 

Jako, że to też HP(a raczej Microsoft, lub Windows jak kto woli ;) ) myślę, że mozna przeczytać i przetestować tego fix'a"

 

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=153286

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz takie pytanie z innej beczki.

Chcialbym aby laptop po uruchomieniu robil z tej wbudowanej kamerki zdjecie uzytkownika wlaczajacego kompa, albo nagrywal sie 10s filmik, oczywiscie w tle tak zeby osoba odpalajaca lapa nie wiedziala o tym.

 

Czy jest jakies oprogramowanie do tego ??

Ogolnie mysle zeby samemu to napisac, ale problem w tym ze nie wiem za bardzo jak sie za to zabrac:) troszke programowalem, ale nigdy z uzyciem jakiegos sprzetu.

Edytowane przez hojrak6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty otworzyłeś cafe@internet na pavilonach ?

 

no takiego odjechanego pomysłu z tą kamerką to chyba jeszcze nikt nie miał!

 

jest coś takiego jak hasło na bios,system i logi systemowe i to wystarcza milionom uzytkowników laptopów na Świecie

 

a tym którym nie wystarcza dodali jeszcze czytnik linni papilarnych

 

wybacz, ale nie kumam

 

nawet gdyby złodziej czy ktoś niepowolany to i tak by pewnie znał taka funkcję i naklejil plaster na nią

 

kurde - ludzie to potrafią przejść samych siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Mieszkam w mieszkaniu studenckim. Mieszkaniu oprucz mnie sa jeszcze 3 osoby. Ktos podczas mojej nieobecnosci poprostu korzystal/korzysta z mojego lapa. Wiem ze moge zalozyc haslo itp. Ale chce wiedziec kto to, zeby ten ktos niemogl sie wyprzec bede mial fote/filmik

Edytowane przez hojrak6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci na to:

 

dobry zwyczaj nie pożyczaj:

 

Kolego wydaleś na to kupe kasy, więc jakoś zadbaj o niego, schowaj - jak zalożysz haslo na pewno się już nie dobiorą

 

nie wiem z kim mieszkasz, ale wypada grzecznie powiedzieć, że do takich spraw jest cafe ewentualnie za zgoda i pod obecność właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zagranie typu CBA, albo 007

 

udaj, ze gdzies sie spieszyles i zapomniales wylaczyc kompa, a w tle zostaw włączone nagrywanie

 

poza tym - jak mogles dopuścić do takiej sytuacji i zainstalowac windowsa bez hasla

 

sam kusisz lossssssssss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...