Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

To widzę, że podniesienie napięcie na NB rozwiązuje problem z tą niestabilnością pamięci.

 

BTW czy naprawdę opłaca się zmieniać tego gluta na chipsetach i mosfecie?, bo nie chcę mi się zbytnio zdejmować tego :P, mam nadzieję, że w serwisie się do takiej zmiany nie przyczepią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest wtedy z temperaturami? Cholera tak to jest, jak sie jednocześnie pracuje i testuje sprzęt, ani jedno ani drugie nie jest dobrze zrobione.

 

Daj sobie te 1,5v na NB, zapuść orthosa na 30 minut i zobacz czy ładnie odbiera ciepło :) Paste mimo wszystko zmienic warto a jak nie ukruszysz NB to sie nie przeczepią bo niema uszkodzenia mechanicznego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni jestem posiadaczem tej płytki oraz procka E 2160. Zacząłem testować możliwości i mam taki problem. Puściłem procka na 3 GHz (333x9) i pamięci na 1:1 ze standardowymi timingami. W celu przetestowania stabilności procka zapuściłem ORTHOSA Small FFTs priorytet 9 i po 3 godzinach testu się wysypał (przy Vcore=1,375), więc podniosłem Vcore na 1,387) i znowu to samo, 3 godz. z minutami i ORTHOS się sypie. Znowu podniosłem Vcore na 1,4 V, ponad 3h testu i reset kompa. Nadmieniam, że procek juz przy 1,375 przechodził SuperPI 16, więc nie wiem co jest grane. Czy może być przyczyną napięcie na NB, którego nie podnosiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ludzie to sprawdzajcie napięcie NB....dzielniki....timingi...a nie odrazu przy pierwszym lepszym napotkanym problemie walić na forum i błagać o pomoc kiedy nawet nie ruszaliście podstawowych przyczyn niestabilności czyli: pamięci (należy w takim wypadku podnieść napięcie na nich, oraz zmienić dzielnik na 1:1) a potem podnieść napięcie na NB i testować testować testować ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jak widać większe napięcie na NB jest lekarstwem na te wysypki w blendzie :wink: W miare możliwości możecie schodzić o ,,oczko,, niżej z tym napięciem aż do uzyskania stabilności na możliwie jak najniższym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie, dlaczego wysypuje sie dualcorecenter? Zaraz po uruchomieniu kompa jest błąd, ze nie moze zostać zainiscjowany bla bla bla - bios 1.4

Przeinstaluj, mi to pomogło ;).

 

P.S to potrzebuje framework 2.0 jak się nie mylę.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak długo czekaliście na nowa płytę (pytanie do użytkowników którym padła)

Za pierwszym razem równo 2 tygodnie (wliczając w to przerwę świąteczną [1. listopada]), oddali tę samą, naprawioną, po 10 dniach padła w ten sam sposób, teraz czekam już 10 dni od wysłania (zeszły piątek) i modlę się w duchu by nie oddali w te 14 dni, :D bo mi oddadzą tą samą (i znając życie, tak ją naprawią jak poprzednio, czyli znowu padnie po ~2 tygodniach :P), a tak to będę mógł wyegzekwować jakieśtam przefakturowanie i w ogóle nowy egzemplarz (czy jakoś tak, nie ja się tym zajmuję ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze dawno tutaj nie zagladalem ;) Nie wgralem tej bedy co Ptys, bo gdybym uczestniczyl w tym watku caly czas to pewnie bym wgral ;)

Ptys - da sie wgrac awaryjnie BIOS na Twojej padnietej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

udalo mi sie ustawic 4x1gb na 1080 (proc na 450 , dzielnik 1:1.2)

timingi podnioslem narazie dla spokoju z 4 4 4 9 25 4 4 4 4 (tyle chodza na 1:1 , do poziomu 5 5 5 9 25 4 4 4 4.

nic pozatym nie zmienialem (tyko timingi i dzielnik) i.... plyta ladnie dziala. wyniki w sumie takie same - jedynieodczyt sie nieco poprawil...

ale - i tu niespodzinka -> przestala dzialac sieciowka :)

po przywroceni poprzednich ustawien znowu dziala.

 

mial juz ktos cos podobnego ????

ja mialem troche podobnie do twojej sytuacji na XP'eku. Jak zainstalowalem swiezy system + stery + jakies tam programiki typu antyvirus, kodeki, officy, itp. Komputer po dluzszej przerwie jak byl wylaczony, po wlaczeniu uruchamial sie bardzo powoli, pomijam kwestie ile paskow ladowania itd. Ale wqur**** mnie sytuacja jak juz sie pojawial niebieski ekran powitalny to tak stalo sobie ok 1 min. pozniej zmienial sie tylko na tlo pulpitu (ale ikony sie jeszcze nie pojawialy) i tak tez jeszcze z 1 min. dopiero za chwile pojawialy sie ikony na pulpicie i do traya wskakiwaly ikony programow, natomiast za kazdym razem poleczenie z sieciowa objawialo sie w trayu komputerkiem z zolta tarcza i wykrzykniekiem z informacja o ograniczeniu przepustowasci. Za kazdym razem musialem wchodzic do "Moje otoczenie sieciowe" kilkac prawym przyciskiem na nim opcje "wylacz" pozniej "wlacz" i dopiero pobieral mi adres sieciowy IP i net chodzil normalnie.

Wqurw*** mnie to maxymalnie i myslalem na poczatku ze mam juz system zaje**** ale po swiezej instalce to samo bylo. W koncu zainstalowalem VIste ultimate (niestety 32-bity) ale komp mi sie przynajmniej normalnie uruchamia i chodzi tez nie gorzej niz na XP'eku.

Jedyne na razie co zauwazylem wkurzajacego w Viscie to kiepawe oprogramowanie do karty dzwiekowej X-FI (mixer i takie tam bajery) w porownaniu z XP'ekiem no i mam problem (nie wiem moze jest na to jakas sztuczka) ale po zainstalowaniu sterow do myszki Logitech MX518 nie dziala przypisanie klawiszy funkcyjnych w grach. Np. mialy boczne przyciski ustawione jaki (zalozmy Insert, Home) i tak ustawilem sobie klawiszologie w grach i niestety przyciski w grach nie dzialaja. I to jest dla mnie duzy minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany gluta, na forum MSI jest odpowiedz, ze kazda reklamacja bedzie rozapatrywana oddzielnie. Cokolwiek to znaczy, dokladniejszej odpowiedzi nie udalo sie otrzymac. Brak uszkodzen mechanicznych teoretycznie konczy kwestie, ale... teoria teoria....

 

Cytujac Michal-Ex-MSI-FAE:

"Z tym smarowaniem radiatora to jest sprawa problematyczna.

Z jednej strony podchodzi to pod "modyfikację" czyli grozi utratą gwarancji.

Z 2giej strony nie robisz nic złego, chcesz pomóc.

 

Powiem tak - sytuacja byłaby indywiduwalnie rozpatrywana. My nie odrzucamy gwaracji z powodu pasty.

Jednak jesli widac że płyta była modyfikowana, że uszkodzenie powstało z winy użytkowanika to zmieniona pasta będzie dodatkowym potwierdzenie i może być wymieniona jako jeden z argumentów przy uzasadnieniu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Płyta bez problemu znosi nawet 1,6v na NB :)

Baa, nawet 2V pod warunkiem że jest dobre chłodzenie (np. WC) ;)

Ale tak na codzień myślę, że ze zmienioną pastą może być 1.5V nawet w pasywie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei wiem czego sie tak uczepiliscie nagle tej pasty. ja nie zmienialem i jakos nie widze powodu by to robic. radiator jest cieply, tempy wg everesta normie, po dalozeniu nawiewu widac spadek temp... -> oznacza to ze chlodzenie spelnia swoja role

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi napięciami to chodzi o procek VCORE. W biosie ustawiam jedno a w windzie i tak jest 1.43V przy tych 8x400. Bios jak w podpisie 1.2

 

A czym sprawdzasz ? U mnie CPU-Z tez podaje calkiem inne napiecia niz ustawione w BIOSie, natomiast Everest pokazuje poprawne.

 

Nie no tez Everest, dualcore. One podaja te 1.43V gdy w biosie ja ustawiam przykladowo 1.4V i tak non tam w w biosie siedzi. Nie wiem tez dlaczego napiecie na NB i SB nie da sie przestawic w biosie. Ustawiam jakies na NB 1.4V na SB 1.7V zapisuje, a gdy wroce do biosa to i tak tam jest z powrotem NB 1.5V, a na SB 1.8V chodz co innego tam ustawilem, wiec :mur: . ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do MSI o moim problemie z wybudzaniem z S3 i przyslali mi jakiegos nowego biosa "A7345IMS.P09". Ktora to wersja bety ? Czy wgrywal juz ktos takiego i czy mial jakies problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do MSI o moim problemie z wybudzaniem z S3 i przyslali mi jakiegos nowego biosa "A7345IMS.P09". Ktora to wersja bety ? Czy wgrywal juz ktos takiego i czy mial jakies problemy ?

Raczej nie jest to beta, tylko tzw. "performance" BIOS. Wiecej wersji na niemieckim forum MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...