Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś miał problem z założeniem bloku wodnego na proca ?

Mam Piętachowego Sztorma i nie mogę go normalnie docisnąć, bloczek opiera sie na "cusiach" po lewej stronie podstawki.

Cube 3 na luzie się daje przykręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać swoje temperatury na płycie i gdzie to sprawdzić? Jak już mówiłem, pierwszy raz smarowałem sam pastą. W BIOSie mam Temperature System - 37 i zastanawia mnie czy to "dobrze" czy "źle". Pasta Zalman STG-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sluchajcie, czy jest ktos tak dobry i pomoze mi z ustawieniem RAMu, na rozne strony kombinuje i albo co chwile mam blad w systemie albo restart kompa. Moj ram to OCZ 800MHZ podkrecone na 900MHZ, gg11540441.

 

Przepraszam ze nie w tym miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamontowałem cały sprzęt zgodnie z instrukcją. Komputer startował, ale nie widać było kompletnie obrazu. Najpierw podejrzewałem kartę graficzną, ale po sprawdzeniu na drugim komputerze okazało się, że to jednak nie to. Tak samo sprawdziłem pozostałe komponenty (nawet zasilacz podłączyłem inny). Muszę dodać także, że diody, które powinny informować mnie o tym "co działa co nie działa" różnie pokazywały błędy. Po kilkugodzinnej walce zaobserwowałem, że w 2 wejściach do wentylatorów (3 pinowe), wentylatory bardzo słabo się kręcą i nie palą się w nich niebieskie diody. W pozostałych 3 wejściach na płycie było ok. Pragnę dodać także, że podczas podłączenie wentylatora w jeden z wejść (3 pinowych) pojawia sie charakterystyczny pisk (brzęczenie).

 

W zasilaczu mam jedno "wyjscie" 4 Pin 12V (MB), a na plycie jest miejsce na 8 pinowe wejscie. Jest konieczne, aby kupic przejsciowke?

 

(plyta mi nie rusza i staram sie znalezc przyczyne)

 

Za wszelką pomoc będę dozgonnie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamontowałem cały sprzęt zgodnie z instrukcją. Komputer startował, ale nie widać było kompletnie obrazu. Najpierw podejrzewałem kartę graficzną, ale po sprawdzeniu na drugim komputerze okazało się, że to jednak nie to. Tak samo sprawdziłem pozostałe komponenty (nawet zasilacz podłączyłem inny). Muszę dodać także, że diody, które powinny informować mnie o tym "co działa co nie działa" różnie pokazywały błędy. Po kilkugodzinnej walce zaobserwowałem, że w 2 wejściach do wentylatorów (3 pinowe), wentylatory bardzo słabo się kręcą i nie palą się w nich niebieskie diody. W pozostałych 3 wejściach na płycie było ok. Pragnę dodać także, że podczas podłączenie wentylatora w jeden z wejść (3 pinowych) pojawia sie charakterystyczny pisk (brzęczenie).

 

W zasilaczu mam jedno "wyjscie" 4 Pin 12V (MB), a na plycie jest miejsce na 8 pinowe wejscie. Jest konieczne, aby kupic przejsciowke?

 

(plyta mi nie rusza i staram sie znalezc przyczyne)

 

Za wszelką pomoc będę dozgonnie wdzięczny.

witam wsadz te 4 piny w te 8 pinów mi pomogło i juz działa bez problema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panowie, też mam pytanie, oczywiście po podłączeniu samej wtyczki 24 pin płyta działa, przy procku jest jeszcze wejście na wtyczke 8 pin i na molex 4 pin! W moim zasilaczu jest dodatkowe 12 właśnie na 4 pin oraz na 6 pin do zasilania kart!

 

Teraz tak, mam podłączyć to zasilanie z 4 pinami czy 6 pinami? I tak i tak działa, dodatkowo czy podłączać molex 4 pin przy karcie? Jak to macie zrobione? I czy jest jakas różnica w działaniu z 4 pin 8 pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panowie, też mam pytanie, oczywiście po podłączeniu samej wtyczki 24 pin płyta działa, przy procku jest jeszcze wejście na wtyczke 8 pin i na molex 4 pin! W moim zasilaczu jest dodatkowe 12 właśnie na 4 pin oraz na 6 pin do zasilania kart!

 

Teraz tak, mam podłączyć to zasilanie z 4 pinami czy 6 pinami? I tak i tak działa, dodatkowo czy podłączać molex 4 pin przy karcie? Jak to macie zrobione? I czy jest jakas różnica w działaniu z 4 pin 8 pin?

podpinasz czworke a molex mozna olac przy jednej i to nienajmocniejszej gafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzialem te 4 piny - nie pomaga.

Ja bym oddał na gwarancje. Sam szukałem kija w całym przez tydzień by jednak okazało się to wina walnietej plyty.

 

A z tym molexem na plycie, mozesz podlaczyc. Ja mam podlaczona chodz ta karta nie potrzebuje

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sluchajcie, czy jest ktos tak dobry i pomoze mi z ustawieniem RAMu, na rozne strony kombinuje i albo co chwile mam blad w systemie albo restart kompa. Moj ram to OCZ 800MHZ podkrecone na 900MHZ, gg11540441.

Kombinuj, kombinuj mam nadzieje że coś Ci z tego wyjdzie, ale w sigu zauważyłem że masz 4x1GB, a to nie wróży dobremu OC pamięci (musisz mocno ponieść im napięcie). Z ciekawości wyjmij sobie 2 kości i zobacz jak chula 2x1GB. Ta płyta kiepsko poprostu obsługuje 4x1GB. Takie też i ja mam doświadczenia.

 

 

do elCooL

 

Bardzo zainteresował mnie ten nowy bios A7345IMS.P09 który przysłali do Ciebie z MSI. :P

Niech go ktoś już przetestuje :D

Edytowane przez Traxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko mi chodzi na moim nowym mobo i procu sprzet podkręcił sie do 3 ghz bez zwiekszania napięcia na zasiłce chieftec 350W. Mam jeszcze jedno pytanie a wiem , że to gdzies na forum było, wybaczcie , że znowu o to pytam ale co zrobić aby winda ładowała się szybciej np. 2-4 paski bo teraz mam niecałe 6 :) . zrobiłem sobie Achci ale to nie przyśpieszyło ładowania wina , nadmienie ze dyski podpięte są do portów 5 i 6 -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zainteresował mnie ten nowy bios A7345IMS.P09 który przysłali do Ciebie z MSI. icon_razz.gif

Niech go ktoś już przetestuje icon_biggrin3.gif

 

Chętnie bym przetestował ale po ostatniej przygodzie z nową betą jaka miał ptys to coś nie bardzo mam zaufanie do beta biosów ;] Pozatym jakies dziwne oznaczenie P09 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiiihhhaaa właśnie pękło 3ghz na stock vcore (najniższe biosie)

 

1.6ghz/3.0ghz stock vcore testuję jeszcze na 1.3v

 

jakie macie temperatury ??? bo ja na speedfanie 4.33 mam 37 stopni,a w stresie (otrhos - blend) po 5 min 59 stopni (przy 3.0ghz)

 

scythe katana2 + zalman stg1

 

to dobre temp czy nie ? jakie dać v na proca (takie max, ale bezpieczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale w sigu zauważyłem że masz 4x1GB, a to nie wróży dobremu OC pamięci (musisz mocno ponieść im napięcie). Z ciekawości wyjmij sobie 2 kości i zobacz jak chula 2x1GB. Ta płyta kiepsko poprostu obsługuje 4x1GB. Takie też i ja mam doświadczenia.

z tego co wiem - p35 kiepsko prowadzi 4x1gb ramu , i nie jest to kwestia plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS P09 nie spowodowal u mnie zadnych szkod, takze mozecie go testowac pod wzgledem wydajnosci, bo ja aktualnie nie mam czasu. W kazdym badz razie, problemu z S3 u mnie nie naprawil. Zobaczymy co MSI jeszcze wymysli w tej sprawie. Jedyne co zauwazylem to to, ze windows chyba szybciej sie laduje o jakis jeden pasek, ale zastrzegam, ze to moze byc tylko wrazenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zainstalowałem BIOS P09 - czyli można go instalować nic złego się nie dzieje. Jak na razie zauważyłem że poprawnie odkrył VID mojego procesora 1,3125 - chyba że na każdy procesor tak ustawia ;) nie mam jak sprawdzić czy to nie przypadek :lol2:

Jeszcze bedę testował ten bios. Jak coś fajnego odkryje jeszcze to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety potwierdzam zle prowazenie 4gb - 2 gb robia u mnie 1100mhz a 4gb juz tylko 1000mhz pamieci corsair xms2 667mhz 7.1

 

ps. Traxas pochwal sie jak Tobie chodza i na jakich v najlepiej podaj tez alphy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielilem sie wrazeniam w temacie z linka ponizej wiec zapraszam:) caly czas testuje wiem napewno jedno 4gb na 1100 nie idzie nawet z v2.5 a 2gb ida spokojnie na v2.4 - zaraz zobacze czy na v.2.3 zrobia super pi 32mb

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2844644

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twoje wyniki z linka. Nono nieźle. Mi tak nie idą.

Ale zaraz zainstaluje tego biosa co Ty masz chociaż miałem P09 testować :P

Na innych biosach też tak chodziły?

Edytowane przez Traxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.3 mam wyrazne wrazenie ze bylo gorzej co do 1100mhz 5-5-5-15 to przy dwoch kosciach ida v2.3 teraz bede patrzyl moze rusza na v2.2 ale watpie ciekawe czy msi tak zle prowadzi 4gb czy wszytkie p35

 

edit

 

jedna para idzie 1100mhz 5-5-5-15 v2.2

niestety 2 juz potrzebuje v2.3 i chyba tu pies pogrzebany ale mimo wszystko przy v2.3-2.4 powinno dzialac na 4gb a jednak nie :( nie wiem czy winic msi czy poprostu to normalne jest przy obsadzonych wszystkich slotach

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...