Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

a moze założycie sobie temat jakis nowy i bedziecie sie podniecac tymi waszymi paskami podczas ładowania windowsa

 

połowa tematu to te wasze paski i nic tym nie wnosicie.

 

To jest żałosne z tymi waszymi paskami naprawde.

też uważam że nie ma to sensu ale mimo wszystko ma to związek z platformą sprzętową i strzelam że ze sterownikami. Czas ładowania nie jest ważny jeśli w grę wchodzą sekundy.

Nie uważam aby było to żałosne natomiast tak jak już mówiłem - nie ma to większego znaczenia. Pokazuje tylko, że czas ładowania (nie wiadomo czy sterowników czy czegoś innego) jest po prostu dłuższy przy tej platformie i nic więcej. Na platformie AMD s939 (słabszy sprzęcior) zapis/odczyt miałem taki sam :P ale system ładował się "w mniej niż 1 pasku" i sądze że zależy to od sterowników płyty głównej. Niektórych pewnie zastanawia dlaczego przy słabszej platformie sprzętowej system ładuje się o wiele szybciej? Dlatego że to inna platforma sprzętowa :lol2: Nie jestem znawcą ale być może inicjowanie takie sprzętu przez system pewnie wygląda inaczej. Jak widać po załadowaniu się systemu nie ma to wpływu później na wydajność, zapis/odczyt z dysku itd. Po prostu taka specyfika platformy/sterów *whatever*. Ale bynajmniej sprawa z "paskami" na pewno żałosna nie jest. Po to mamy forum żeby obdyskutować pewne kwestie, które jak widać wielu ludzi nurtuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze założycie sobie temat jakis nowy i bedziecie sie podniecac tymi waszymi paskami podczas ładowania windowsa

 

połowa tematu to te wasze paski i nic tym nie wnosicie.

 

To jest żałosne z tymi waszymi paskami naprawde.

opo a Ty ile masz "pasków"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z innej beczki jako ze proc padaczkowaty wiec dałem mu wiecej papu 1.7v na procu i wszystkie znaki wskazuja ze sekcja zasilania procka daje rade.

a tym co siadła to raczej powiem tak: złośliwosc żeczy martwych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z innej beczki jako ze proc padaczkowaty wiec dałem mu wiecej papu 1.7v na procu i wszystkie znaki wskazuja ze sekcja zasilania procka daje rade.

a tym co siadła to raczej powiem tak: złośliwosc żeczy martwych :(

Ja dawałem swojemu 1.6V i też nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, rekordy bić można, ale nie wynika z nich na pewno trwałość podzespołów (rekord pobity płyta na śmietnik po godzinie testów (co w cale nie jest rzadkościa przy extremalnym oc), u mnie płytka pracuje non stop na 500mhz ale tak wyszydzany biostar 965pt dawał radę na większych napięciach a tu kapa, nie twierdze że foxxcon czy abit są lepsze gdyby były nie kupiłbym 2 raz msi, generalnie uważam ten model msi za bardzo dobry w swojej klasie cenowej, ale jeśli padnie mi kolejny egzemplarz w ciągu pół roku, to kiszka, miałem już sporo sprzętu przez kilka lat i jest to pierwsza płyta która padła w mojej karierze, był też epox 8rda+ :) któremu nie wydoliły kondensatory po półtorarocznym katowaniu (spore napięcia, kiepska wentylacja w budzie)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie moge za cholery uruchomic mikrofonu.

mam nieaktywne wszystkie opcje odnosnie mika. pomocy

 

 

 

EDIT : mam , lepiej jest wytłumaczone w starej czesci FAQ`u , pozdro :)

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie moge za cholery uruchomic mikrofonu.

mam nieaktywne wszystkie opcje odnosnie mika. pomocy

 

Osyłam do Faq, ktoś nad nim pracował bys nie musiał zadawać zbędnych pytań

Znajdziesz je na 1 stronie tego wątku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z innej beczki jako ze proc padaczkowaty wiec dałem mu wiecej papu 1.7v na procu i wszystkie znaki wskazuja ze sekcja zasilania procka daje rade.

a tym co siadła to raczej powiem tak: złośliwosc żeczy martwych :(

Sekcja zasilania daje radę z 1.825v na biosie 1.3. Czyli realnie ponad 1.85v pewnie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zauwazyle ostanio ze moja nowa plyta piszczy smilies/szczerbaty.gif Jest to bardzo wysoki, cichy dzwiek ktory po dluzszym czasie powoduje nerwice gorszą niż po audycji radio mawryja smilies/sad.gif Co to moze byc? Płyta do wymiany??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś wentylpodpięty do np. CPU FAN 1?3? :wink:

Tak, takiego jak Ty ;)

 

Proc: Intel Pentium E2160 1.8 GHz @ 3.0 GHz cooled by Zalman STG-1 + Pentagram HP-100 AlCu Lite

Mobo: MSI Intel P35 Neo2 -FR

Ram: PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB 800MHz CL4 @ CL5 1000MHz

Graf: Asus EN8600GT 256MB DDR3 540/1400 @ 650/1700

HDD: Hitachi Deskstar T7K500, 250 GB, 8MB Cache, SATA II, 7200 Rpm,

Sound: SB Live! 5.1, Creative SBS 580 5.1

Zasil: Fortron 350W 60THA-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem informacje że sprawe z biosem mógłby ruszyć pewien pracownik MSI mianowicie Pan Jacek Brol :) Napisałem już do niego oficjalnego maila ;] Zobaczymy co z tego wyjdzie, nie traćmy nadziei :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby z tymi wentylami coś zrobili. Gdzie nie podłącze to podczas obciążenia to irytujące bzyczenie z płyty. Jutro powinienem zmienić wreszcie chłodzenie i zobaczę jak proc będzie się zachowyał jak mu dam więcej papu. Myślę że te 3.3 zrobi bez problemu ,ale pamięci na razie ograniczają

 

Myślę nad wymianą tych pamięci na jakieś lepsze 4x1GB. Te niestety kręcą się średnio. 960 CL5 to IMO dość średni wynik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem zrobic maly test MSI Intel P35 Neo2 -FR. Mianowicie na ustawieniach:

FSB 333 * 9 = 3000 MHZ i pamieci 832 Mhz CL 4 - 4 - 4 - 12 - 38 - 4 - 4- 4- 4

 

Zworka 200 (def)

 

3DMark 2006 4782 Cpu 2636

Crysis Benchmark (ustawienia High 1024/768 bez AA) Avg 16,10 fps

Zworka 266

 

3DMark 2006 4786 Cpu 2634

Crysis Benchmark (ustawienia High 1024/768 bez AA) Avg 16,12 fps

Zworka 333

 

3DMark 2006 4774 Cpu 2610

Crysis Benchmark (ustawienia High 1024/768 bez AA) Avg 16,21 fps

 

 

Jak widać nie ma prawie żadnej różnicy!!! A teraz jeszcze lepsza sprawa. Ustawienia:

FSB 200*9 = 1800 (def), mem 800 Mhz cl 5 - 5 - 5 - 15 - 38 - 14 - 14 -14

 

3DMark 2006 4438 Cpu 1601

Crysis Benchmark (ustawienia High 1024/768 bez AA) Avg 16,07 fps

I teraz pytanie: WTF?! Procek podkrecony o 80% i wynik w smarku z roznica 300 punktow??? A Crysis?? ŻADNEJ różnicy! Panowie co o tym myślicie? Co zrobilem nie tak?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te smarki są bardziej zależne od proca,a nie od karty. Jak napisałem kiedyś w temacie o Crysis porównanie na jedno i dwu rdzeniowych prockach na różnych taktach. Różnice tam też były niewielkie.To samo też tyczy się 3Dmark06. Zrób jeszcze test na HL2 ,a najlepiej to na Counter Strike:Source ,który ma wbudowany benchmark. Tu różnice będą bardzo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeah! odp. od pana Jacka ;]

 

Witam serdecznie,

Z przyjemnością zajmę się poniższą sprawą. Proszę jedynie o dokładne opisanie wymienionych zmian. Jeśli jest już gotowa wersja anglojęzyczna to jak najbardziej proszę ją dołączyć. I oczywiście gratuluję FAQ. Jest nam niezmiernie miło, że nasza płyta spotyka się z pozytywnym odbiorem. Ze swojej strony postaram się, aby zadowolenie a jej użytkowania było jeszcze większe.

 

Pozdrawiam,

 

Jacek Brol

Technical Marketing Executive

Nie jest źle B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zmieńcie w FAQu info odnośnie Patriotów 800 LLK, mianowicie:

 

Sprawa z biosem 1.3 wygląda jak wygląda to sie zgadzam, ale...:

 

Od września mam Patrioty LLK 800 2x1gb i smigaja na p35 neo2-fr bez najmniejszego problemu!!!

 

Ale...

...no właśnie jest ale:

Kupiłem sobie ostatnio drugi komplecik (chciałem mieć 4x1) no i sie zdziwiłem, miałem wtedy biosa 1.2 (tamte śmigały), włożyłem te nowe do nich no i brak stabilności. No to zmiana biosu - wiec 1.7 beta4 (robiłem to na tych co miałem od dłuższego czasu) no i śmigały tak jak trzeba, więc wyjmuje te stare i wkładam nowe no i nie chciały ruszyć!!! Potem pojedyńczo - jedna chciała druga nie. No to dual na tych nowych - poszly ale windows sie nie ładowal (bluescreen). Testowałem u kumpla i wszystko śmiga. Więc poszedłem z nimi do serwisu, wiadomo zwrotów nie przyjmują (było w karcie gwar.), no to chciałem oddać na gware żeby mi wymienili, koleś je wziął i puścił na 3 kompach testy - i działaja - więc nie przyjmie ich bo są sprawne - logiczne;).

Wracam do domu, gdzie w kompie miałem te stare (bezproblemowe na tej mobo) i dołożyłem je do nich, komp odpalił wszystko fajnie windosowy memtes przeszedl bez błędów (memki default 800 cl4-4-4-12-42-12-12-12-12 2.2v tak asekuracyjnie), ale juz w samej Viście problem - wyskakiwały komunikaty że jakiś proces windosowy zrobił błąd, explorer bład itp. Wyjąłem te memki nowe i tylko na starych 2x1 śmigało aż miło. Więc jeszcze raz tamte - blue screen, blue screen, blue screen itd.

 

Nie wiem może Patriot coś zmienił w nich że te teraz produkowane już wogóle sie gryzą z ta mobo.

 

Po prostu nie kupujcie już nigdy Patriotów 800 LLK do tej płyty!!!

Komu działają niech sie cieszy!!! Moj komplet ten pierwszy działa super drugi (nowy) już nie!!!

 

Kto ma tak jak ja: Patioty LLK 2x1GB a chciałby mieć 4x1GB niech lepiej kupi GOODRAMY PRO do nich - testowałem - nie ma problemów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już o tym pisał. Z tymi Patriotami to wielka loteria. Sprzedaj je ,a najlepiej wszystkie 4 i kup coś lepszego. Sam mam dylemat na jakie 800'stki moje zmienić. Oczywiście będę brał już 4x1GB. Myślę że tyle na jakiś dłuższy czas wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez jaja tylko nie wie czy proc czy plyta:( w zwiazku z czym mam nietypowe pytanie czy jest ktos z Wroclawia kto moglby przyjsc do mnie ze swoim procem najlepiej e2160 ktory napewno robi 3ghz by sprawdzic na takich ustawieniach jak u mnie czy nie wywala (orthos) - oczywiscie odplatnie

 

A wyglada u mnie to tak:

 

9x200 (1800mhz) v1.3 ramy ustawione na 667mhz 9h orthos stress cpu ok 9h orthos stress ram ok

9x334 (3000mhz) v1.3 ramy ustawione na 667mhz 9h orthos stress cpu ok 25min orthos stress ram error (jednoczesnie 7h goldmemory bez errorow)

8x334 (2672mhz) v1.3 ramy ustawione na 667mhz i 800mhz 9h orthos stress cpu ok 9h orthos stress ram ok

 

jest to tym bardziej dziwne ze na nie podkreconym procku ramy lataja spokojnie 1000mhz

a na podkreconym nawet defult nie idzie ale jezli to wina procka to czemu wywal sie w tescie ramu a nie cpu?

3dmarki jak 2001, 2003 i 2006 - przechodzi normalnie jednak ostatni test wskazywalby jednak na proca:( chcociaz proc przechodzi te 7h w orhosie small i to na 3200mhz (v1.4) i oczywiscie wywala sie w tescie ramow

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...