Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Dawalem nawet 1.6 i nic:( a testowalem na biosach 1.1, 1.3 i 1.76 ale chyba nie "B" dopiero jakakolwiek zmiana na + to zmiana napiecia zdaje sie na SB z defutowego 1.5 na 1.7 i wtedy tak przeszlo

 

9x334 (3000mhz) v1.3 ramy ustawione na 667mhz 9h orthos stress cpu ok 3h orthos stress ram ok

 

ale juz ustawienie ( nawet z SB 1.8 )

 

9x334 (3000mhz) v1.3 ramy ustawione na 800mhz 9h orthos stress cpu ok 5-25min orthos stress ram error

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez ale jeszcze wrzuce raz najnowszy bios i zobacze teraz idzie np bez bledow:

 

8x350 (2800mhz) v1.3 ramy ustawione na 840mhz 1h orthos stress cpu ok 1h orthos stress ram ok

 

tak jakby granica bylo to 3ghz a jak pisalem wczesniej proc lata na 3,2ghz - przechodzac orthos small jednka juz large nie:( najlatwiej bylo by wsadzic innego proca tylko nie mam nikogo znajomego z takim:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala wam internet na tej zintegrowanej sieciówce .. ja mam siec przydzielone ip ale neta niema wogule

 

jak ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiazac to prosze o pomoc

Edytowane przez rebul4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala wam internet na tej zintegrowanej sieciówce .. ja mam siec przydzielone ip ale neta niema wogule

 

jak ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiazac to prosze o pomoc

a nie bylo przypadkiem tak ze dzialales wczesniej na innej sieciowce ? przesiadles sie na MSI i neta nie ma ? ;) jak tak to przez inny MAC karty sieciowej. Da sie to latwo "przeskoczyc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala wam internet na tej zintegrowanej sieciówce .. ja mam siec przydzielone ip ale neta niema wogule

 

jak ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiazac to prosze o pomoc

Ustaw takiego MAC'a jakiego mialeś w poprzedniej sieciówce i po problemie. MAC'a zmieniasz w ustawieniach sterownika sieciówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec dlaczego na egieldzie w tescie patrzac na porownanie foxconn i msi, pierwsza ma 1.2v a druga 1.4v? roznych prockow uzyli czy co?

 

kurde dwa tygodnie mam dylemat co brac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniać MACa, pozatym nie w każdej sieciówce sie da.

 

Daj START -> uruchom -> wpisz: cmd -> ipconfig /all -> no i tam bedzie pisac adres fizyczny -> przepisz na kartke i zadzwon do firmy dostarczajacej Ci neta i powiedz zeby zmienili i podaj im nowy MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany podpierdzielilem koledze maca zamienilem i mam neta :P wszystko ok poprostu sie cos pochrzanilo przy przypisywaniu maca adminiwi bo mam w pokoju 4 kompy i na jednym jeszcze jest maszyna wirtualna tak wiec sie niedziwie ze sie dupnol ....ehh a ja głupi calutki dzien szukalem w necie czemu ip przydzielone siec dziala a neta nima :/

 

jutro po resecie serwa wroce do swojego starego maca

Edytowane przez rebul4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisia komp wyladowal u mnie na parapecie (tj - bez obudowy ) i zauwazylem , ze przy starcie / resecie tez mi cos piszczy... w sumie trwa to kilka sek, pozniej dzwiek milknie.

Mam tak samo... poki BIOS to pisk, potem cisza... myslalem, ze cewka, ale prawda jest inna. Wiatrak. Mam 2x 120mm i jeden z nich piszczy przy starcie. Po odpieciu od plyty - cisza. Gdzies w jakims biosie bylo napisane, ze zostalo usuniete. W jakims beta biosie... ale nie pamietam w ktorym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co oddawali swoje płyty na gwarancję.

 

Ile czekaliście na płytę??

 

Po jutrze mija 3 tydzień, a sklep internetowy w którym kupiłem sprzęt milczy.

 

2 dni temu napisałem do nich maila z prośbą o wyjaśnienie-cisza...

 

3 tygodnie reszta sprzętu leży nieużywana i zaczyna mnie denerwować taki stan rzeczy.

 

To prawda, że po 3 tygodniach można prosić o wydanie nowego sprzętu?

W szczegółach gwarancji nic nie jest napisane, nawet czas naprawy.

 

Wtopiłem z tą płytą- 2 dni działała i serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI P35 Neo2-FR / Platinium pencil vdroop mod

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=165481

 

@Fredek dodaj to do FAQ :P

 

A ja dodam od siebie, że bios 1.76 fajnie napięcie zaniża...

 

W biosie mam ustawione 1.4375v, a realnie jest 1.34v. Co dziwne w stresie skacze na 1.36v. Z tego co mi się wydawało, to napięcie powinno lecieć w dół... Sprawdzane na C2Q.

 

Czytać posty niżej.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mierzylem miernikiem napiecie przy 1.45v ustawionym w biosie i zobaczylem......1.266V.

Po obciazeniu napiecie zamiast spasc wzroslo do 1.280V

 

Czy taka roznica jest mozliwa, czy raczej moj miernik jest do wyrzucenia?

 

Bios A7345IMS.P09

Edytowane przez Taipan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widać nie tylko u mnie napięcie rośnie o te 0.02 w stresie :lol:

 

No faaajna płytka :D A u mnie miernik na 100% sprawny, z dobrą baterią. Pozatym drugi miernik pokazywał identycznie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to, też mierzyłem napięciu w pkt które są podane w FAQ i głupoty mi pokazywało m.in na procku 1,29v-1,56v, gdy w biosie było ustawione 1,27v, na pamięciach podobnie bios 2,1v miernik sztywno 2,3v. Miernik raczej dobry bo na liniach 12v, 5v jest tak jak powinno być ;). Coś chyba te pkt do pomiaru, źle wskazane.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carek

Pkt są dobre. U mnie memki idealnie tak jak w biosie ustawione. Natomiast na poprzednim biosie (1.3) miałem dobre napięcia CPU. Tzn bios 1.35, miernik 1.37. A tu takie kwiatki :lol:

 

@Scythe

My mistake :P Już poprawiłem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpaleniu daję napięcie ~2,3v(bios 2,1v), bawiłem się DCC zmieniając napięcie na rożne wartości i wtedy różnica zaczęła wynosić "tylko" ~0,14v. Na memkach zawsze przy przyłożeniu miernika podaję on podobne wartości, zaś na cpu to po prostu jaja raz tak jak w poprzednim poście, wcześniej 9,6v, później 2,1v teraz 0,6v- co to ma być ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na dobrym zakresie miernika mierzycie to napięcie?

Nie mierzcie przypadkiem napięć typu 1,5V na zakresie 20V tylko 2V

Memki to już raczej ciężko zmierzyć na niskim zakresie, wiec tam będzie błąd spory.

Jak mierzycie na zakresie 20V to się nie dziwie że taki wyniki wychodzą - są prawidłowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na dobrym zakresie miernika mierzycie to napięcie?

Nie mierzcie przypadkiem napięć typu 1,5V na zakresie 20V tylko 2V

Memki to już raczej ciężko zmierzyć na niskim zakresie, wiec tam będzie błąd spory.

Jak mierzycie na zakresie 20V to się nie dziwie że taki wyniki wychodzą - są prawidłowe :)

:mur: :mur: :mur:

Blame on me... :oops:

 

No więc na zakresie 2V...

W biosie 1.4375v.

 

Miernik:

IDLE: 1.388v

Orthos x2: 1.365v

 

No to trzeba robić vdroop moda [; Bo sie proc wysypuje raz po godzinie, a raz po minucie :wink:

 

EDIT:

Bios: 1.55v

 

Miernik:

IDLE: 1.50v

Orthoss x2: 1.485v

 

Bios w wersji 1.76 Beta.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Od 2 dni jestem posiadaczem NEO2 FR i procka e2140. Wszyscy zachecali mnie od kupna tego sprzetu ze wzgledu na wysokie OC. Zainstalowałem system, sterowniki, wgrałem na płyte bios 1.6 i zacząłem bawic sie w OC. Pierwsze co wzrocilo moja uwage byly napiecia. Na procku najnizsze napiecie jakie mozna bylo ustawic bylo 1.325v (a powinien miec przeciez standardowo 1.2v). Przelozylem zworke na 333 - proc nie wystartowal. Zeby dzialalo stabilnie na fsb 333 musialem przestawic napiecie na 1.45v (sprawdzialem programem super prime 2004 - test na procesor w stresie).

 

Jednak 2664mhz przy napieciu w biosie 1.45v nie jest dobrym osiagnieciem - co wiecej - powiem, ze dla mnie to jest padaka. Moze powinienem sprobowac wyzej FSB na wyzszym napieciu? Tylko, ze nie chialbym, zeby cos sie stalo. Czy tak kiepskie OC moze byc spowodowane tym, ze zasilanie procesora od zasilacza idzie wejsciem 4pinowym, a nie 8?

 

PS.

Temp. normalna - 27oC

Temp. w stresie - ~55oC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...