Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co oddawali swoje płyty na gwarancję.

Ile czekaliście na płytę??

1. raz - 2 tygodnie -> naprawiona

2. raz - półtora tygodnia -> nowa

 

Z tego co mi mówili w moim komputerowym to po 2 tygodniach można wystąpić o nowy egzemplarz.

Edytowane przez eXtremeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś powiedzieć jakie napięcie mam sobie ustawić na ramach (kingston 2x1GB 800MHZ Cl4 timingi 4-4-4-12-38-12-12-12-12) mam teraz 1,9V czy to za mało za dużo, mam płyte msi neo2 fir i proca E6750???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Biosa. Orthos tyle pokazuje. Nawet jak zmienisz mnożnik i ustawisz 8x375 - 3000 to on i tak będzie traktował to jako 10x375 czyli 3750.

 

Co do pytania o napięcia , to dla kingstonów bezpiecznie można dać nawet 2.4 v ,ale najlepiej to robić testy choćby Orthosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. raz - 2 tygodnie -> naprawiona

2. raz - półtora tygodnia -> nowa

 

Z tego co mi mówili w moim komputerowym to po 2 tygodniach można wystąpić o nowy egzemplarz.

Dzisiaj dzwoniłem. Człowiek w serwisie powiedział, że moja płytę przez pomyłkę wysłali komuś innemu i teraz nie bardzo wiedzą co z tym zrobić.

Miałem dostać maila wyjaśniającego sytuację i dalsze kroki w mojej sprawie.

 

Skrzynka mailowa-pusta...

 

Jutro znowu zadzwonię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

panowie Fredek ratunku :mur: zrobilem update Biosu Afuwinem tej bety 1.76 zgodnie z instrukcja zapomnialem w biosie zmienic "Boot sector Protection" na disabled i nie wiem czy to to ,nie przypadkiem. W kazdym razie afuwin skonczyl prace wiec zrestartowalem kompa. Niestety juz nie wstal. Odpala sie plyta i swieca sie diody w kombinacji CCZZ - Decompressing BIOS image to RAM for fast booting.

 

Resetowalem go kilka razy, wciskalem guzik Clear Cmos i nic.

Poradzcie jak postawic plyte komp jak w sigu, mam lapka i Pendrive'a moze cos moge z tym zrobic zeby odzyskac stary bios. NIe mam w lapku FDD wiec dyskietka wogle odpada.

 

HELP

 

edit: teraz swieci CZZC

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur:

Blame on me... :oops:

 

No więc na zakresie 2V...

W biosie 1.4375v.

 

Miernik:

IDLE: 1.388v

Orthos x2: 1.365v

 

No to trzeba robić vdroop moda [; Bo sie proc wysypuje raz po godzinie, a raz po minucie :wink:

 

EDIT:

Bios: 1.55v

 

Miernik:

IDLE: 1.50v

Orthoss x2: 1.485v

 

Bios w wersji 1.76 Beta.

 

lipny ten bios jest u mnie na biosie 1.3 i napieciu v1.31 orthos stabilny 6h a na wersji biosu 1.76 mniejwiecej napiecie odpowiadajace to v1.36-v1.375 a i tak orthos wywal sie po 3h (temp i napiecie w cpu-z jest nawet wieksze niz w starym biosie wiec to cos z nowym jest nie teges)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem update Biosu Afuwinem tej bety 1.76 zgodnie z instrukcja zapomnialem w biosie zmienic "Boot sector Protection" na disabled

ja mam zawsze ustawione na enabled jak flasciach!e z windy i nie ma problemu

 

sprawdzales czy plyt aodpali jak wyjmiesz jedna z pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all

Wlasnie kupilem to mobo +2160 i problem na dzien dobry.procek 3 x sprawdzalem pamiatki gell ultra w dualu zasilka ok (supero 500) podpiete 24 pin + 4 P2 iii... plyta nie tyle ze sie nie budzi swieci sie odrazu po wlaczeniu zasilacza dioda przy clear cmos swieci sie caly czas na czerwono(led3).co jest grane?? hellp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Od 2 dni jestem posiadaczem NEO2 FR i procka e2140. Wszyscy zachecali mnie od kupna tego sprzetu ze wzgledu na wysokie OC. Zainstalowałem system, sterowniki, wgrałem na płyte bios 1.6 i zacząłem bawic sie w OC. Pierwsze co wzrocilo moja uwage byly napiecia. Na procku najnizsze napiecie jakie mozna bylo ustawic bylo 1.325v (a powinien miec przeciez standardowo 1.2v). Przelozylem zworke na 333 - proc nie wystartowal. Zeby dzialalo stabilnie na fsb 333 musialem przestawic napiecie na 1.45v (sprawdzialem programem super prime 2004 - test na procesor w stresie).

 

Jednak 2664mhz przy napieciu w biosie 1.45v nie jest dobrym osiagnieciem - co wiecej - powiem, ze dla mnie to jest padaka. Moze powinienem sprobowac wyzej FSB na wyzszym napieciu? Tylko, ze nie chialbym, zeby cos sie stalo. Czy tak kiepskie OC moze byc spowodowane tym, ze zasilanie procesora od zasilacza idzie wejsciem 4pinowym, a nie 8?

 

PS.

Temp. normalna - 27oC

Temp. w stresie - ~55oC

Słaby proc i tyle ;] 4, a 8 pin nie robi żadnej różnicy w o/c. No chyba, że masz Quada ;]

Trzeba było kupić selekta i byś miał 3.2Ghz @ 1.3v & 3.4 @ 1.45v ;P

1.2v standardowo to mają Penryny... :mur: :wink:

 

lipny ten bios jest u mnie na biosie 1.3 i napieciu v1.31 orthos stabilny 6h a na wersji biosu 1.76 mniejwiecej napiecie odpowiadajace to v1.36-v1.375 a i tak orthos wywal sie po 3h (temp i napiecie w cpu-z jest nawet wieksze niz w starym biosie wiec to cos z nowym jest nie teges)

Ja wiem, że lipny. Ale potrzebuje biosu w takiej wersji, coby mi proc dobrze działał :P Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a przypomnijcie ta sztuczke z dyskietka i biosem to co zmienia sie sie nazwe biosu na jakoas XXX.ROM (no wlasnie jaka AMIBIOS.ROM ?) i przy starcie wciska sie jakas kombinacje klawiszy i wczytuje ten bios z dyskietki.

Pojde do sasiada i zrzuce bios 1.4 ktory mialem i dziala ok na dyskietke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all

Wlasnie kupilem to mobo +2160 i problem na dzien dobry.procek 3 x sprawdzalem pamiatki gell ultra w dualu zasilka ok (supero 500) podpiete 24 pin + 4 P2 iii... plyta nie tyle ze sie nie budzi swieci sie odrazu po wlaczeniu zasilacza dioda przy clear cmos swieci sie caly czas na czerwono(led3).co jest grane?? hellp

Wszystko jest o.k. dioda (led3) świeci się zawsze i wszystkim na czerwono jak tylko na płytę podawane jest napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie instrukcje. Ten rząd diod pokazuje ci dlaczego się nie włącza. Sprawdź w instrukcji co oznacza, bo jak wszystkie świecą się na czerwono (a muszą to robić "stale" a nie tylko mrugnąć) to coś z procesorem. Mi się podoba, że płyta robi takie małe Las Vegas, wszystkie diody fajnie się świeca, spoko efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dodatkowe 4 pinowe podłączyłeś ? Nie chodzi mi ATX1 tylko POWER1. Takie 6 pinowe gniazdo koło PCI-E. Testowałeś na tych samych pamięciach wyjmując raz jedna ,a raz drugą i za każdym razem do innego banku czy zupełnie na innych napięciach ? Wyjmij baterię na kilkanaście sekund ,albo zrób clear cmos ,a może w końcu zaskoczy. Od razu odepnij wszystkie napędu pod SATA i ATA. Podłącz tylko płytę ,pamięci ,kartę i proc. Stawiam że płyta może być uwalona ,ale to tylko domysły.

 

Niestety ,ale muszę to napisać: gdybym teraz miał kupować tą płytę to wziął bym zdecydowanie Foxconn'a. Same problemy z tą płytą. Znajmemu też ostatnio padła ,a kupił ją z tego samego sklepu co ja i w tym samym czasie. Wiem ,że to nie ma znaczenia ,ale mam sporę obawy. Teraz mam jedyny cel. Poczekać na Penryna (spadek cen) i kupić jakieś dobre mobo pod SLI. Nie będzie to jednak MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wsio wiem jednak zasilka padnieta a niby noweczka z Zenfista super zachwalany Tacens Supero 500 ale moze w czasie transportu padl a mialem jutro to wsio pieknie wodowac:(

 

Jednak zasilka jest OK na innym kompie startuje bez problemu ale na MSi ni huhu moze warto dodac do Faq o problemach tego zasilacza z ta plyta

Edytowane przez he_avy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby proc i tyle ;] 4, a 8 pin nie robi żadnej różnicy w o/c. No chyba, że masz Quada ;]

Trzeba było kupić selekta i byś miał 3.2Ghz @ 1.3v & 3.4 @ 1.45v ;P

1.2v standardowo to mają Penryny... :mur: :wink:

Ja wiem, że lipny. Ale potrzebuje biosu w takiej wersji, coby mi proc dobrze działał :P

Ja niestety nie szastam pieniedzmi na lewo i prawo, zeby dawac 300zl na selekta. Musialem sam zbierac kase, zeby przynajmniej kupic ten sprzet. Zasmucily mnie natomiast jego wyniki.

 

Piszesz - selekt 3.2GHZ na 1.3v - przeciez to na tej plycie jest niemozliwe. Tak jak pisalem minimalne napiecie do ustawienie w biosie do 1.325v tak jak pisalem.

 

Ja na tym swoim e2140 to chyba bym musial dac 1.55v zeby pojechac fsb375 :( Jestem strasznie zawiedziony. Jest szansa, ze to nieszczesne oc spowodowane jest "waskimi" timingami ramu?

 

PS.

Oplaca mi sie zmienic bios z 1.6 na 1.76beta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wsio wiem jednak zasilka padnieta a niby noweczka z Zenfista super zachwalany Tacens Supero 500 ale moze w czasie transportu padl a mialem jutro to wsio pieknie wodowac:(

Tja Tacens...

Nie lubie tej firmy od kiedy Tacens Supero 1000W zabił mi mojego 7300GT :mur:

 

Lanc: masz jakiegoś Yorka? ;)

u mnie bios 1.6 lepiej prowadzi memki niż 1.3 i 1.1.

:mrgreen: :wink:

Wszystko w swoim czasie ;]

 

Ja niestety nie szastam pieniedzmi na lewo i prawo, zeby dawac 300zl na selekta. Musialem sam zbierac kase, zeby przynajmniej kupic ten sprzet. Zasmucily mnie natomiast jego wyniki.

Piszesz - selekt 3.2GHZ na 1.3v - przeciez to na tej plycie jest niemozliwe. Tak jak pisalem minimalne napiecie do ustawienie w biosie do 1.325v tak jak pisalem.

 

Ja na tym swoim e2140 to chyba bym musial dac 1.55v zeby pojechac fsb375 :( Jestem strasznie zawiedziony. Jest szansa, ze to nieszczesne oc spowodowane jest "waskimi" timingami ramu?

 

PS.

Oplaca mi sie zmienic bios z 1.6 na 1.76beta?

Jak masz selekta, który się lepiej kręci to możesz ustawić nawet 1.275v :) Wszystko zależy od sztuki.

Max FSB procka nie jest zależne od V. No chyba, że ty chcesz mieć po prostu te 3Ghz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz selekta, który się lepiej kręci to możesz ustawić nawet 1.275v :) Wszystko zależy od sztuki.

Max FSB procka nie jest zależne od V. No chyba, że ty chcesz mieć po prostu te 3Ghz ;]

W tym tkwi problem, ze u mnie najnizsze dostepne napiecie w biosie to 1.325v!

 

No tak, ale przeciez zwiekszanie FSB zwiazane jest z podnoszeniem napiecia.

 

(Chcialbym miec "po prostu te 3ghz", ale bardzo kiepsko to widze. Jezeli timigi nie pomoga, to nie wiem co zrobie)

 

Jezeli ustawie napiecie ~1.5v, a temperatury bede znosne to moze tak zostac, czy raczej nie ryzykowac?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

W tym tkwi problem, ze u mnie najnizsze dostepne napiecie w biosie to 1.325v!

 

No tak, ale przeciez zwiekszanie FSB zwiazane jest z podnoszeniem napiecia.

 

(Chcialbym miec "po prostu te 3ghz", ale bardzo kiepsko to widze. Jezeli timigi nie pomoga, to nie wiem co zrobie)

 

Jezeli ustawie napiecie ~1.5v, a temperatury bede znosne to moze tak zostac, czy raczej nie ryzykowac?

Masz bios nowszy niż 1.3, dlatego u Ciebie w biosie 1.325V = 1.275V w starszym (nowsze zaniżają, a starsze zawyżają, w rzeczywistości jest ok 1.31V).

 

Zwiększanie FSB nie jest związane z podnoszeniem napięcia. Zwiększanie częstotliwości taktowania procesora jest związane z podnoszeniem napięcia. Do częstotliwości taktowania zalicza się też mnożnik. Więc przykładowo jeśli masz E2160, a procesor ma FSB wall przy 410 MHz, to procesor będzie potrzebował takie same napięcie do 400x8 jak i 355x9. Natomiast więcej niż 410 MHz nie przekroczysz nawet na mnożniku x6 i nawet przy napięciu załóżmy 1.5V. Jak będziesz miał dobrą sztukę to Ci zrobi 3.2GHz na 1.325V :)

Z napięciem możesz iść aż do 1.55V na codzień pod warunkiem, że masz dobre chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bios nowszy niż 1.3, dlatego u Ciebie w biosie 1.325V = 1.275V w starszym (nowsze zaniżają, a starsze zawyżają, w rzeczywistości jest ok 1.31V).

 

Zwiększanie FSB nie jest związane z podnoszeniem napięcia. Zwiększanie częstotliwości taktowania procesora jest związane z podnoszeniem napięcia. Do częstotliwości taktowania zalicza się też mnożnik. Więc przykładowo jeśli masz E2160, a procesor ma FSB wall przy 410 MHz, to procesor będzie potrzebował takie same napięcie do 400x8 jak i 355x9. Natomiast więcej niż 410 MHz nie przekroczysz nawet na mnożniku x6 i nawet przy napięciu załóżmy 1.5V. Jak będziesz miał dobrą sztukę to Ci zrobi 3.2GHz na 1.325V :)

Z napięciem możesz iść aż do 1.55V na codzień pod warunkiem, że masz dobre chłodzenie

Racja - nie bralem pod uwage zmiany mnoznika. Po prostu doszedlem do wniosku, ze skoro nie daje rady 8 to nie oplaca sie zmieniac na mniejszy (7,6).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać bios 1,6 i 1,76B (taki mam) odczytują prawidłowo VID procesora który w Twoim wypadku wynosi 1,325V. U mnie jest 3,125V. I nie można poniżej jego zejść. Trochę szkoda z drugiej strony ale do rzeczy. W każdym razie Damikor ma w 100% racje na biosie 1,3 miałem napięcie 1,285V na 3000Mhz a na 1,76B 1,335V. Tak naprawdę jest to to samo napięcie. Jeśli nie będziesz miał dużej temp kręć, zwiększaj napięcie i się nie przejmuj. Chociaż jeśli na 3000Mhz miałbyś dać jak piszesz 1,55V to kompletna padaka Ci sie trafiła. Ja bym to opylił na allegro i kupił jakiegokolwiek innego. Mała szansa że drugi raz trafisz na coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc: masz jakiegoś Yorka? ;)

u mnie bios 1.6 lepiej prowadzi memki niż 1.3 i 1.1.

opowiedz cos wiecej o lepszym prowadzeniu

porownywales moze 1.6 z 1.4 ?

rozumie ze masz d9gmh tak ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Oplaca mi sie zmienic bios z 1.6 na 1.76beta?

pisali ze sie oplaca. Mi niestety nie wyszlo to na dobre. Plyta po tej operacji juz nie wstala. Zesz tak sie wqur**** ze szok. Jest takie powiedzenie "nie ruszaj gowna bo zacznie smierdziec..." - wlasnie tak bylo z moja plyta. Dobrze chodzila na 1.4 i cos mnie podkusilo zeby zrobic flasha :mur:

 

Dla ulatwnienia dodam ze nie 1-szy raz flashowalem Bios wiec nie ma to nic wspolnego z niewiedza. Ku**** swieta bez kompa.... wrrrrrr

 

Odzyskiwanie Biosu z opcja Ctrl-Home tez uja dala. Dalej ta sama kombinacja diod CCZZ lub CZZC ze wszystkimi obsadzonymi pamieciami z 2 lub nawet 1-na.

Dobra pozostaje jeszcze kwestia wyjecia baterii i procka i zlozenia na nowo. Jak to nic nie da to *uj. Serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne napiecia (oprocz proca i pamieci) podnosicie do OC? Mialem taki przypadek, ze automatycznie zmienily mi sie ustawienia napiec (na mostku polnocnym i poludniowym) na wyzsze (byly na czerwono). Czego to moze byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne napiecia (oprocz proca i pamieci) podnosicie do OC? Mialem taki przypadek, ze automatycznie zmienily mi sie ustawienia napiec (na mostku polnocnym i poludniowym) na wyzsze (byly na czerwono). Czego to moze byc wina?

to jest wina tego ze powinienes pierw pocztac pozniej krecic

 

powszechnie wiadomo ze msi wraz ze wzrostem fsb podnosi napiecia z automatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...