Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

zmiana mobo format konieczny

ja zmieniałem z p965 na p35 i też musiałem format robić, system w ogóle się nie ładował tylko niebieskie ekrany

dzieki za potwierdzenie :). Tez mi sie tak zdawało ale chciałem sprobować bo mam bardzo dużo ważnych rzeczy a instalka wszystkiego na nowo zajmie mi lata... :<

 

meeron

nie robiłeś formata ale reinstalwałeś Win XP (albo instalowałeś nowego na innej partycji) tak ? :)

Niby małe ot ale nie bijce człeka w potrzebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień timingów! W faq pisze że 4-4-4-12-38-12-12-12-12 mozna tak ustawić i będzie dobrze!

 

No ustaw 38-12-12-12-12 i będzie OK, przecież wyraźnie pisze w FAQ że wystarczy ustawić ,,cztery,, 12, a po ustawieniu niższej wartości może być tylko lepiej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron

nie robiłeś formata ale reinstalwałeś Win XP (albo instalowałeś nowego na innej partycji) tak ? :)

Niby małe ot ale nie bijce człeka w potrzebie ;)

odpalilem intela na systemie po amd, pomielil troszke poszukal sobie sterownikow i pracowalem na takim ze 3 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko dobrze działa :). Wynik w smarku03 bez oc procka i grafy prawie taki sam jak z oc a64 plus oc grafy :). Teraz czas na testy i OC no i niestety na przenoszenie/instalowanie tego wszystkiego co miałem na starym systemie.

 

Dzięki za helpa i sorki za OT.

 

Aha i jaki temp procka powinien być w idle ? ja mam 25 jedno jajo 25 drugie jajo 33 proc a ac freezer 7 na procku.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dzis kolejny zonk z tą płyta.

 

do wczoraj wszystko ładnie , pamięci goodram Pro działały na 1200 Cl5 , w dualu 2x1gb jak i 4x1gb.

 

Dziś komp nie wstaje , patrze na diody cos nie tak z pamięcią ... i wyszło iż wstaje tylko z obsadzonym jednym bankiem , w dualu 2x1gb juz nie .

Sprawdzałem wszelkie mozliwe konfiguracje i nie chce wstac gdy pamięc działa w dualu.

OCB ?!

 

bios 1.76 beta

Panowie , jakis pomysł ? dlaczego tak nagle odwidziało sie płycie działać na Dual channel :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Wam za szybka odpowiedz :) . Ja podłączyłem ale mam bsod wiec myślałem ze to przez to.

Blue skrina mam pewnie przez to ze formata nie robiłem i chciałem na starym sysie nowe bebechy zainstalować. niestety chyba sie nie da :<. Instaluje 2 sys obok i jak narazie jest dobrze ;p.

 

A tak btw ktoś z Was po zmienianiu mobo i procka probówał uruchomić kompa na starym sysie czy zawsze format robiliście ? :)

Ja po przesiadce z nforce4 na p35 (zmiana procka, mobo i pamięci) nie robiłem formata, do tej pory tak pracuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem i problemów jak narazie brak :) Ciekawe co zmienia.... :wink:

 

do FAQ dodam jak będzie jakiś changelog ;]

 

EDIT:

 

hehe dostalem odp od MSI:

 

Dear Fredek PurePc.pl,

Thanks for contacting MSI technical support.

 

We get your information. Please note that:

New BIOS version will be released for the bugs of H/W & S/W or new founctions supporting.

If we have new BIOS version for this motherboard, we will release on the website.

Sorry for any inconvenience.

 

Best regards!

MSI technical support team

a potem znowu

 

Dear Fredek PurePc.pl,

Thanks for contacting MSI technical support.

 

We have transmitted to interrelated department. If we have new BIOS version, we will release on our website.

 

Also please note that:

We don't sugget you set FSB above ~513Mhz, or try do more overclocking, this is not good for your PC health. Normally, FSB can set 2X 200. Use Dual Core Center to set the fan. CPU and Memory Voltages, please do not try to fix too low or high(it refer the CPU or memory demands), it may cause your system booting problem.

 

By the way, a new bios is usually released due to the following reasons: New function is supported. Bugs are found...

 

Best regards!

MSI technical support team

a potem jeszcze:

Dear Fredek PurePc.pl,

Thanks for contacting MSI technical support.

 

Thanks for your information, we have transmitted to interrelated department. If we have new BIOS version, we will release on our website.

Also please note that:

1>. We don't sugget you set FSB above ~513Mhz, or try do more overclocking, this is not good for your PC health.

2>. About the fan controller, we suggest you can use Dual Core Center.

3>. CPU and Memory Voltages, please do not try to fix too low or high, it may cause your system booting problem.

4>. We design onboard LEDs it can show some information of your motherboard status. It can not disable in BIOS.

5>. The system will need to reset first in order to initialize the current CPU and memory clock so that's why the system will reboot itself automatically.

 

Best regards!

MSI technical support team

xD

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w skrócie po polskiemu napisać co odpowiedzieli.

Co do formata po zmianie platformy. Ja się przesiadłem z nForca 650 bez formatu i Vista lata już ok pół roku. Odinstalowałem tylko stery od nVidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traxas - a ile ci chodza pamieci ?

 

gulises - jakie miales ustawienia (timingi, napiecia mem/mobo, dzielnk pamieci) ?

 

psrawdzal ktos czy na 1,76 jest lepsze oc 4x1gb niz na starszych biosach ?

Pamiec nie działa teraz wogule przy jakichkolwiek ustawieniach w dualu. Nie wstaje nawet do biosu, wisi nia diodach z błedem pamieci.

Jak tylko przełacze 2 kosc na single channel jest ok :(

 

Płyta oczywiscie MSI neo2 FR , pamiec good ram PRO.

Wczesniej smigała przy 1:1.25 czyli 1200, CL5 i 2.3 V.

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, technical support potraktował nas jak jakichś nobków ... n/c

 

1>. We don't sugget you set FSB above ~513Mhz, or try do more overclocking, this is not good for your PC health.

hehe :pruchno:

Edytowane przez spinnaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płytę i jestem z niej zadowolony,tylko mam parę pytań.Wgrałem bios 1.6.

http://img219.imageshack.us/my.php?image=beztytuupu1.jpg

Dlaczego mino tak ustawionych ramów mam w odczycie w evereście(wersja 4.20 najnowsza) tylko 5800?I dlaczego tam pokazuje Symmetric?podobno pokazywać inaczej,tylo nie wiem co.Ramy to OCZ Titanum Intel 800 4.4.4.15,proc to E6300@3300.

Ale dlaczego mam takie nędzne wyniki w odczycie?Tylko 5800,przy pamięciach ustawionych na 1000 mam ledwie 6100.Sprawdzałem na kilku wersjach everesta i pokazują tak samo.Co jest nie tak??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy to dobry temat do tego pytania ale imo styknie ;].

Otóż jak zrobić aby Freezer 7 pro chodził na max 2000obr w stressie? Bo w biosie moge ustawić minimalne obroty (procentowo) i przy 1500obr jest głucho w idle ale w stressie 2,8 już troche przeszkadza :). Wiec pomóżcie mi jak możecie ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal spinnaker potraktowali nas jak jakies lamki...

Wydaje mi sie ze odpisaly nam jakies niekompetentne osoby, moze przekaza to do kogos kto sie na tym zna i rozumie o czym piszemy...

 

 

"5>. The system will need to reset first in order to initialize the current CPU and memory clock so that's why the system will reboot itself automatically."

 

No to czemu @#$% na jednym biosie to jest a na drugim nie ma w ogole dual boota na mojej konfiguracji (v1.1)

Rece opadaja...

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w skrócie po polskiemu napisać co odpowiedzieli.

w skrocie -

 

1'szy mail - nowy bios pojawi sie na stronie porawiajac bledy H/W & S/W , lub z dodanymi nowymi funkcjami .

 

2 / 3 mail - nie podkrecajcie, nie podnoscie napiecia, nie zmieniajcie fsb, nic nie zmianimy. walcie sie.

 

 

mnie rozbzawilo tez

Normally, FSB can set 2X 200.

- przeciez 2x200 to TROSZKE malo jak sie ma cepa z fsb 333 :)

wyobrazcie sobie oc 6750 na poziomie 8x 400 :P wiecej u mnie chodzi 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego mam takie nędzne wyniki w odczycie?Tylko 5800,przy pamięciach ustawionych na 1000 mam ledwie 6100.Sprawdzałem na kilku wersjach everesta i pokazują tak samo.Co jest nie tak??? :mur:

Zmień zworkę na 333 Mhz i zmień bios na minimum 1.3 ++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałoby być ciężko?? :blink:

 

Uśmiałem sie troche przy tych odp. od MSI :P Mam nadzieje że pan Jacek z MSI chociaż coś zdziała :huh:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skrocie -

 

1'szy mail - nowy bios pojawi sie na stronie porawiajac bledy H/W & S/W , lub z dodanymi nowymi funkcjami .

 

2 / 3 mail - nie podkrecajcie, nie podnoscie napiecia, nie zmieniajcie fsb, nic nie zmianimy. walcie sie.

Czyli w kilku słowach: kupcie płytę, schowajcie w szafie a nie będziecie narzekać :mur:

Jak się sprawuje beta 1.77, jutro chyba w końcu dołożę jeszcze jeden komplet pamiątek i sprawdzę jak będzie latało 4x1GB.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już z tego nic nie rozumię.MSI dostało listę rzeczy,które można poprawić a oni doszli do wniosku,że ta płyta nadaje się do komputerów biurowych?.

Albo to odpisał jakiś praktykant :D

Może faktycznie pan Jacek jest nam w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...