Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań:

Czy to normalne?: (scr. niżej)

 

Jedne programy pokazują mi obniżone taktowanie, inne normalne, inne dodają sobie FSB żeby wyszło 2,66...

 

Pamiątki działają na 800MHz CL4 2.1V - 1.9V jest na zielono... Myślicie, że teraz mając wymienionny zasilacz (już działa :P) moge ustawić na 1.9V? W końcu tyle producent "nakazuje"... Niedługo zmienie na 1000MHz CL5 2.2V i spróbuje w końcu coś podkręcić, bo nigdy czasu nie mam...

 

Da radę ustawić, aby w idle schodziło do 2000MHz (tak jak mam teraz) nawet gdybym FSB miał 500?

Chodzi mi o to, że podczas stressu chciałbym mieć np. podkręconą wartość - dajmy na to 3,5GHz, a jakby komputer nic nie robił to by spadało zamiast tylko mnożnik do x6 to FSB także...

Dawno nie siedziałem w biosie, a komputer non stop działa i za prędko znowu biosu nie zobaczę, więc pytam ;)

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj Msi P35 Neo2-fir i narazie tragedia :mur: Bios 1.2

 

1 Pamięci na dev ustawieniach po minucie orthosa restart kompa,bluscreen,lub wywalanie orthosa a jak leciały na AB9 widac w sigu,więc cos ewidetnie jest nie tak

2 Maks fsb jakie udało mi sie uzyskac to 425Mhz,podnoszenie napiecia nic nie daje :mur: a myslalem że 500Mhz to na luzie wyciągnie :sad:

3 Nie wiem jakim cudem ale przy tych samych ustawieniach napiecia na procesor temp mam wyzsze niz na AB9

4.Regulacja obrotów wentyla cpu jest troche uboga :razz: ale to jakoś przezyje

5.Programy softowe MSI nie chca działac poprawnie,znaczy sie dzialaja z minutowym opoznieniem,a jak sie juz cos uda na nich zdziałac to reset kompa :?

6 Funkcja obnizania mnoznika EIST nie działa :?

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt zmień sobie Bios na nowszy, 1.2 to chyba siedział na płytach gdzieś z początku produkcji :wink: . Wypróbuj 1.4 od razu dobrze na nim chyba Promos chodzi z tego co czytałem. Na jakim fsb miałes ściankę na AB9??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt zmień sobie Bios na nowszy, 1.2 to chyba siedział na płytach gdzieś z początku produkcji :wink: . Wypróbuj 1.4 od razu dobrze na nim chyba Promos chodzi z tego co czytałem. Na jakim fsb miałes ściankę na AB9??

narazie biosu nie zmienie bo neta nie mam(dopiero w poniedziałek).Na AB9 max fsb był ok 420Mhz i max E4300 3.8Ghz(niestabilnie),ale bardziej mnie niepokoi to ze przy zmianie mnoznika na mniejszy np 7,8 max fsb to ok 350Mhz :unsure: no i funkcja eist nie działa :huh: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Asusie na mnozniku 7 też wstaje na nizszym fsb niz na innych. Widać niektóre płyty chyba nie trawią tego mnożnika.Na 8 i 9 jest ok. Zworkę przestawiłeś? Pobaw się napięciami na NB itd zmień napięcia z auto na stałe wartości. W tym temacie jest sporo opisane jak kręcic na tej płycie, przejrzyj temat.

 

eist, c1e, intel speed step- zmień jak jest musi działać

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios 1.4 zobaczymy czy cos sie zmieni na +

 

15 sekund orthosa i bluscreen przy pamieciach ustawionych na def ,przy bootowanie pisze "no hard disk detected ",czyżby trefna plyta,czy moge sie domagac jej wymiany czy trzeba oddawac na serwis,mam ja dopiero 1dzień :mur:.Sprawdzane na dwóch zestawach corsair rev 7.1 oraz kingstonach,za kazdym razem to samo,bluscreen w orthosie na dev ustawieniach pamieci nawet przy podbitym napieciu :mur: .Oddałem na serwis AB9 i kupiłem jakąś chyba poserwisowke bo tylnia strona plyty była lekko ubrudzona,lecz apollo pewnie nie bedzie sklonne jej wymienić tylko że mam oddac na serwis :?

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta plyta jest tyle kombinowania, ze szok. Sam sie zdziwilem. Kilkanasie godzin i dopiero cos ustawilem stabilnie (mam przynajmniej taka nadzieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ile razy trzeb pisać żeby dotarło że dopiero od biosu 1,76B PROMOS jako tako chodzi.

ale zeby na dev sie wywalal,no bez jaj :),zreszta elpida tez mi sie wywala :)

 

Z ta plyta jest tyle kombinowania, ze szok. Sam sie zdziwilem. Kilkanasie godzin i dopiero cos ustawilem stabilnie (mam przynajmniej taka nadzieje).

mam podobne odczucia na AB9 w 5min miałem wszystko opanowane a tu dalej nie wiem co jest grane Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zeby na dev sie wywalal,no bez jaj :) ,zreszta elpida tez mi sie wywala :)

 

mam podobne odczucia na AB9 w 5min miałem wszystko opanowane a tu dalej nie wiem co jest grane

Tak się składa że miałem AB9 i nie było tak ciekawie ;], wall przy 450 , tylko 4 opcje do ustawienia ręcznie pamięci. Poza tym płyta była ok ale nic super ponad przeciętność.

 

A to po 20 minutach zabawy

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=288234

 

pamięci ProMos lub Micron (nie zdejmowałem radiatora jeszcze ) chodzą na 1005Mhz 4-5-4-15-2T (25 minut przeznaczone na testy Memtestem 1.7+ )

Bios w sumie nie ważny, na 1.6 chodzi tak samo jak na 1.7beta 7, jestem skłonny powiedzieć że na 1.7 da się trochę wiecej wycisnąć , ale to raczej złudzenie optyczne.

Po prostu trzeba mieć i wiedzę i fuksa do kręcenia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne odczucia na AB9 w 5min miałem wszystko opanowane a tu dalej nie wiem co jest grane

Tak sie składa że brat ma AB9 i fakt...idzie tam wszystko ustawić w 5 minut ale tam są ,,3 opcje na krzyż,, i nie da sie pogubić, a MSI jest bardziej skomplikowaną płytą i trzeba ją troche dopieścić, nie od dawna wiadomo że nie jest dla zwykłego kowalskiego, pozatym chyba masz małego skilla skoro nie umiesz ustawic kilku podstawowych rzeczy ;] Bez obrazy oczywiście ale jakoś większość nie miała problemu przy jakiś wallach na 350 itd :wink: Skoro płyta robi FSB 560 bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy oczywiście ale jakoś większość nie miała problemu przy jakiś wallach na 350 itd :wink: Skoro płyta robi FSB 560 bez problemu

ale to przy mnozniku poniżej 9 ,bo przy 9 fsb udalo mi sie wyciagnac 4300Mhz ale wiecej nie moge bo proc nie chce isc na 3900Mhz :) ,wiesz może jak na viscie włączyć eist?,wgrałem bete 1.76 ,narazie pamieci chodza na 1070Mhz 5-5-4-12,zaraz sprawdze czy w orthosie sie wywalą Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mam na stanie 3 dyski Seagate każdy 250 GB i chce to spiąć w macierz. Problem polega na tym że dwa z nich już kiedyś były spięte w macierz na starym kompie i to ustrojstwo się utrzymało (tzn raidu nie ma ale pozostała na jednym partycja 50 GB i 200 GB a na drugim pozostało pełne 250 GB) czytałem że na tej płytce najlepiej podpiąć dyski pod porty SATA 5 i 6 czy powinienem użyć tych dwóch portów do zrobienia macierzy ?

 

Napisze jak ma wyglądać efekt finalny i poproszę o radę jak do niego doprowadzić:

 

Chcę mieć 2 systemy XP i Viste zainstalowane na 2 partycjach każda po 50 GB i 400 GB na resztę (to wszystko na RAID)

 

Problemem jest że nie mam stacji dyskietek - czy mogę sterowniki do raida nagrać na pendriva i to sie jakoś zainstaluje.

Czy muszę czyścić dyski przed postawieniem RAIDa ?

 

Chciałbym wystosować prośbę do osób o odpowiedniej wiedzy, by skleciły porządny poradnik tworzenia macierzy na tej płytce i dodały to do FAQ. Myślę że jest to dość istotna informacja.

 

Z innych pytań mam bios 1.1 czy powinienem go zmieniać - wszystko działa tak jak w mojej sygnaturce. Proszę o jak najszybsza odpowiedź gdyż mam pożyczony jeszcze jeden dysk na który ewentualnie przerzucę dane i muszę go szybko oddać icon_neutral2.gif

 

 

Ponawiam swoje pytania :damage_wall::damage_wall::damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

No nie wiem ile razy trzeb pisać żeby dotarło że dopiero od biosu 1,76B PROMOS jako tako chodzi.

Ale gadasz głupoty.

Jadę na BIOSie 1.3 cały czas (oczywiście testowałem wszystkie 1.7 bety, ale powróciłem do 1.3) i jakoś wszystko chula. Puściłem te Corsarze co naxt ma i bootują na 1.3 na 1250cl5 i 1100 cl4

btw. też miałem ab9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Bios 1.76 1070Mhz 5-5-4-12 12min orthos - wywala błąd.No to mowie nic obniże do 1065Mhz pewnie przejdze,puszczam orthosa 30sekun-bluscreen i restart komputera,zmieniam na dev 667Mhz 4-4-4-12 orthos ,40 sekund,bluscreen,szczenka na podlodze,zgłupialem totalnie :)

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ja też miałem same bluescreeny na biosie 1.77 (corsair PC-5402 rev 7.1)

Wgraj 1.3

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma osoby na forum, która by potwierdziła ,że ten twój P4 ruszy na tej MSI, to najlepiej przejść się do sklepu i samemu sprawdzić w serwisie. Niektóre sklepy się zgadzają . Kupujesz u nich płytę i chcesz mieć pewność, że procek który posiadasz będzie współpracował. Jednak ja myślę ,że nie powinno być problemu. Socket 775 ,w instrukcji jest napisane ,że obsługuje też Pentiumy jakby nie patrzeć ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze moja płyta jest fabrycznie zr........a.Bios 1.76 1070Mhz 5-5-4-12 12min orthos - wywala błąd.No to mowie nic obniże do 1065Mhz pewnie przejdze,puszczam orthosa 30sekun-bluscreen i restart komputera,zmieniam na dev 667Mhz 4-4-4-12 orthos ,40 sekund,bluscreen,szczenka na podlodze,zgłupialem totalnie :)

Czy tak sie dzieje na kazdym dzielniku pamieci ?

U mnie niektore dzielniki np. 1:1.25 wywalaja blad w orthosie w tescie large i blend, niezaleznie od tego jakie ustawie taktowania i tmingi. Niestety nie uporalem sie z tym na zadnym biosie. Tym niemniej gry i programy a takze memtest chodza bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak sie dzieje na kazdym dzielniku pamieci ?

U mnie niektore dzielniki np. 1:1.25 wywalaja blad w orthosie w tescie large i blend, niezaleznie od tego jakie ustawie taktowania i tmingi. Niestety nie uporalem sie z tym na zadnym biosie. Tym niemniej gry i programy a takze memtest chodza bez zarzutu.

memtest wszystko ok przechodzi bez problemu,ale w orthos "test ram and cpu" sie wywala na kazdych ustawieniach

 

Ja też miałem same bluescreeny na biosie 1.77 (corsair PC-5402 rev 7.1)

Wgraj 1.3

ok tego biosu jeszcze nie probowalem ,zaraz go przetestuje,ale to dziwne ze nastepne wersje biosów sa skopane,bardzo dziwne,płyta nie lubi patriotow,A-Dat,oraz corsair kingston przynajmniej u mnie na innym biosie niz 1.3v Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej płycie pójdzie mi P4 3.0 HT 530 Prescott ?? Mam kasę na płytkę i na ram a na procka na razie nie... A chętnie już bym zmienił... Na stronie MSI jest UNDER TESTING cały czas :(

Nie pójdzie, szyna 133(533)

Pojdzie na 99%

Celerony D tez dzialaja na plytach z P35.

Ja odpalalem na niej P4 541 i odpalac sie odpalal, ale byly problemy z instalacja windy - zwisy i w koncu nie udalo sie jej zainstalowac.

Poza tym 530 to jest 3.0 z fsb 200 i HT wiec nie wiem czemu piszecie o fsb 133?

Jak bede mial przyplyw dobrych checi to moge sprawdzic na biosie 1.6 jak wyglada sprawa P4 541.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu dniach nerwów spowodowanych działaniem poczty polskiej,dostałem w końcu płytkę(trwało to całe 2 tyg. :angry: ).

Narazie mam bardzo pozytywne wrażenia,żadnych problemów z konfiguracją.Procek puszczony na e2140@ 2.8Ghz po przestawieniu zworki na 333mhz i fsb 350 ,pamieci patriot llk na 900mhz 4 4 4 12 38 4 4 4 4 i jestem zadowolonyproc ma jeszcze trochę zapasu ale nie będe go wiecej katował,dopiero po zmianie chłodzonka.Jedyna rzecz jaka mnie zastanawia i trochę denerwuje to dziwne piski jakie płyta wydaje,a w zasadzie jeden przeciagły gwizd który występuje przez cały czas pracy kompa.To jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FireBoy: na szybko złożyłem zestawik i proc jest rozpoznawany prawidłowo w biosie.

Chciałem zainstalować system ale... ta płyta ma problem z moim napędem combo i po prostu nie bootuje płyt z niego mimo że napęd jest wykrywany prawidłowo.

Wiem, że nie tylko ja mam taki problem - ktoś go rozwiązał?

Bios 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...