Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem że po zmianie biosu na moim configu (przy każdej zmianie), karta dźwiękowa X-Fi Xtreme Music zaczyna często po restarcie kompa piszczeć sycząc :) Nieprzyjemny to dźwięk, pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych w panelu sterowania X-Fi. Ale aby problem się nie powtarzał trzeba odinstalować i zainstalować ponownie sterowniki do karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam megalamerskie pytanie, po co ta zaślepka na 8-pin zasilaniu płyty?? jak mam w zasiłce 8 pin i 4 pin, to mam wywalić zaślepkę i podłączyć 8pin czy zostawić zaślepkę 4 pin. Nie mogę uwierzyć, że zadaję takie pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za takie pytanie ale troche mi sie zagmatwalo to. Jesli wczesniej w biosie ustawie mnoznik i napiecie a potem ustawie zworki np. na 333 to komp sie budzi z ustawionym mnoznikiem czy domyslnym dla procka? Bo mam 4500 i obnizylem mnoznik na 8 zworki na 333 i komp nie wstaje. Na 266 nie probowalem jeszcze (brak czasu :( ) Czy dla 4500 jest sens ustawiac zworki?

Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest żeby na biosie 1.76 sypały się Patriot LLK 2 GB ? Za nic nie udało mi się uzyskać stabilnego działania z tymi pamięciami. Zmieniłem na Geil Black Dragon 2GB i wszystko działa bez problemów.

A jakie napiecie ustawiales dla tych pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie napiecie ustawiales dla tych pamieci?

Napięcie od 1.9 do 2.3 - na 2.3V przeszło superPi na 501Mhz ale nic po za tym. Na początku myślałem że to za dużo dla pamięci ale zmiana dzielnika ani FPS nic nie zmieniała - superPi przechodzi orthos wywala sie po 3 minutach (nawet na 667)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za takie pytanie ale troche mi sie zagmatwalo to. Jesli wczesniej w biosie ustawie mnoznik i napiecie a potem ustawie zworki np. na 333 to komp sie budzi z ustawionym mnoznikiem czy domyslnym dla procka? Bo mam 4500 i obnizylem mnoznik na 8 zworki na 333 i komp nie wstaje. Na 266 nie probowalem jeszcze (brak czasu icon_sad2.gif ) Czy dla 4500 jest sens ustawiac zworki?

 

Dla każdego procka jest sens ustawiać zworke 333mhz :) E4500/E4400 nie chcą wstawać na tej zworce...nie wiadomo czemu...może przez zbyt wysoki domyślny mnożnik, tzn...po przełożeniu zworki płyta budzi sie odpowiednio dla E4400 333x10 i dla E4500 jest to 11x333mhz co już dla nich za dużo i komp nie wstaje....

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić realne V jednak nie wiem za bardzo jak przyłożyć miernik tzn według tego zdjęcia

 

Dołączona grafika

 

muszę + przyłożyć do nóżki zaznaczonej na zielono a - do masy gdzieś??

 

I druga sprawa mam problem z mikrofonem... tzn. są tylko same jakieś szumy i szmery (sprawdzane na 2 mikrofonach) i nie wiem co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I druga sprawa mam problem z mikrofonem... tzn. są tylko same jakieś szumy i szmery (sprawdzane na 2 mikrofonach) i nie wiem co z tym zrobić?

Też to miałem, spróboj zmniejszyć głośność mikrofonu w sterownikach do około 40% i wykonaj próbe.

Edytowane przez sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś problemy z karta muzyczna na tej płycie przy większym OC bo mam stabilnie np. dziś procka 4 rdzenie obciążone non stop przez 3 h i gry itp. wszystko Oki na q6600 podkręconego do 3200Mhz ale już jak ustabilizowałem procka na 3400 Mhz wszystkie testy przechodzi stabilnie ale zaczynają się cyrki z muza np. jak sobie grałem w coda4 przez siec to zaczęły się gdzie po 3 h piski szumy i znikał głos( reset pomagał) miał ktoś cos takiego tak jakby karta muzyczna się przegrzewała hm? PS gdzie jest na tej płycie element odpowiadający za muzę może go schłodzić hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sterowniki mam te nowe ale raczej nie wina sterów bo sobie dziś zeszyłem z taktowania procka na 3200mhz i bez problemu wszystko idzie przez cały dzien i w Coda 4 tez nie ma problemu i wszystko stabilne w 100% zeszłem z ustawieniami w biosie z tych 3400 mhz tak jakby się nagrzewała jakis element odpowiadajacy za muze

te 3400mhz

Cpu Voltage 1,3375V na mniejszym V wysypywał mi bledy po testach

Memore Voltage 2,1 dzielnik 1:1 44412 18 4444

Vtt FSb Voltage 1,325 - z tym jeszcze nie schodziłem w duł ustawiłem od razu

Nd Voltage 1,424 – z tym tez jeszcze nie schodziłem w duł ustawiłem od razu

Po zmiania wszystko stabilne na 3200mhz i z karta muzyczna tez wszystko oki

Cpu Voltage 1,26

Memore Voltage 2,1 dzielnik 1:1 44412 18 4444

Vtt FSb Voltage 1,300 ustawiłem od razu

Nd Voltage 1,300 ustawiłem od razu

 

Ps wiec doszukuje się ze cos z tym chyba będę musiał zjechać jutro z napięciem Vtt FSb Voltage 1,325 Nd Voltage 1,424 aby karta muzyczna było Oki ale czy wtedy procek będzie szedł 3400 się sprawdzi aha bios mam ten stary co zawyża V jak cos aha inne tak gry nie sprawdzałem bo mam ich ale nie mieszam w nie tak długo a i tak różnicy ja nie widze czy grałem na 3000 mhz czy na 3200 czy na 3400 mam jak na razie słaba grafe i w duzych rozdzielczościach nie grywam , i tak właśnie doszukuje się problemu tu ktoś cos tez pisał ale miał to na oddzielnej karcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami jak w Team Fortress 2 wszyscy się drą, jest na prawdę głośno, pełno ludzi to głos zaczyna nawalać i czasami znika i się pojawia, ale jakoś ostatnio to minęło. Może podkręcić napięcie na którymś z mostków?

 

 

Moja płyta nawala przy OTHOSIE na test ramu, gdy mam ustawiony dzielnik 1:1. Proc jest stabilny (8 godz w ORTHOSIE). A ram łapie mi bluescreena i się restartuje, już po kilku minutach (mało podkręcony RAM - 830MHz). Gdy zmniejszyłem takty to po 8 minutach wywaliło mi błąd. To normalne, że płyta nie radzi sobie z dzielnikiem 1:1? Właśnie testuje dzielnik 1:1,2 i wszystko jest ok na nawet większym podkręceniu RAMu (900MHz). Zmiana napięcia na ram nic nie zmieni.

Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie na dzielniki 1:1 najlepiej się płyta spisuje przynajmniej u mnie inne dzielniki wszystko jest niby Oki ale w Everest i super pi mam gorsze wyniki

PS ma może do powyższego mojego pytania jakiś pomysł czy testować i testować do bólu i może mi ktoś pokaże jaki element na tej płycie odpowiada za muzę bo bym spróbował dać jakiś nawiew w te miejsce hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nt msi p35 neo2 fir, czy przy zamontowanym Scythe Mugenie / Infinity chłodzenie procesora wystaje poza górny obrys płyty głownej ? pytam bo mam ta płytę głowną a moja obudowa jest dosyć mała i praktycznie zasilacz jest umiejscowiony bardzo blisko płyty głownej

 

czy to prawda ze przy zamontowanym Mugenie wentylator 120mm z chłodzenie zasłania 1 slot na ram (ten najbardziej z lewej) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami jak w Team Fortress 2 wszyscy się drą, jest na prawdę głośno, pełno ludzi to głos zaczyna nawalać i czasami znika i się pojawia, ale jakoś ostatnio to minęło. Może podkręcić napięcie na którymś z mostków?

 

Jakie masz napięcia na NB i SB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w poniedzialek mam zamiar zamowic kompa, i mysle teraz nad plyta glowna.. OC wielkie to ja nie mam zamiaru bo tylko na 3.0GHz moze w przyszlosci 3.5GHz ale w to watpie bo kupie raczej penryna jakiegos;) RAM'u moze, ale na pewno nie teraz bo nie bede potrzebowal ;) Z tego co widze to wystarczy tylko zworki zmienic na 333mhz i jest na e2160 3.0GHz tak? Wczesniej zwiekszyc napiecie czy wystarczy standardowe? No i ostatnie pytanie, bo widze ze troszke z ta plyta jest problemow po przeczytaniu paru stron tego tematu;] no i pytanie czy brac MSI P35 Neo2-FR czy Foxconn P35 ? Na pewno nie mam zamiaru krecic procka wiecej niz 3.5GHz. Chodzi mi glownie o mozliwosci i awaryjnosci, ktory z tych 2 byl lepszy, bo nie mam zamiaru meczyc sie non stop z plyta glowna..

 

Komp ktory zamierzam kupic :

Procesor: Intel Dual-Core E2160 1.8 GHz s. 775 Box

Płyta Główna: MSI-P35 Neo2-FR IP35 s775

RAM: Kingston 2GB DDR2-667 Non-ECC 5-12-5-5

Karta Graficzna: Palit GF 8800GT 512MB DDR3 256bit TV/DVI PCI-e

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0

Dysk Twardy: Seagate ST3250410AS 250GB SATA II 16MB

Naped DVD: Pioneer DVR-212D SATA (Black)

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black)

Chlodzenie: 2x Acutake FAN 120mm

 

Prosilbym o szybka odp;) z gory serdecznie dziekuje, jak zamotalem to prosze napisac to postaram sie jakos to latwiej napisac :D

Edytowane przez NaviS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Dual-Core E2160 1.8 GHz s. 775 Box

Płyta Główna: MSI-P35 Neo2-FR IP35 s775

Karta Graficzna: Palit GF 8800GT 512MB DDR3 256bit TV/DVI PCI-e

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wybaczcie ale musialem...

 

88gt i O/C na modecom to dopiero lol :D

 

to poczytaj o foxconnie i tam tez sie dowiesz ze sa problemy z oc, kartami itd. nic nie jest doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iicon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif wybaczcie ale musialem...

 

88gt i O/C na modecom to dopiero lol icon_biggrin3.gif

 

to poczytaj o foxconnie i tam tez sie dowiesz ze sa problemy z oc, kartami itd. nic nie jest doskonale.

 

Ten ModeCom pociągnie tego 8800GT po OC ;] Ma mocną dwunastkę :) Foxconn rzeczywiście ma problemy z OC, jakieś jaja sie lubią mu zdarzać, i wydają coraz to gorsze biosy z nowymi bugami :wink: Ja bym bez wahania brał MSI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wybaczcie ale musialem...

 

88gt i O/C na modecom to dopiero lol :D

 

to poczytaj o foxconnie i tam tez sie dowiesz ze sa problemy z oc, kartami itd. nic nie jest doskonale.

pociagnie,oj pociagnie nie boj sie ;) zreszta w komentach wyzej masz napisane.

A, to dziekuje serdecznie ;) wezme MSI.

Edytowane przez NaviS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...