Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki Kean... Szkoda, że nie mam możliwości wypróbowania u jakiegoś znajomego połączenia :) Ale może gdzieś w sklepie gdzie mają te płytki pozwolą mi przynieść i sprawdzić kompatybilność z prockiem... w ostateczności poczekam i kupię 2160 i dopiero wtedy złożę komplet...

Jeszcze jedno jaki RAM polecacie do tego?? Chcę kupić OCZ Special Ops 2x1GB 800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego napiecie na pamieciach podnosi sie wprost propocjonalnie do napiecia na procku?!? Tak pokazuje speedfan. Wiem, ze to nie jest wiarygodne zrodlo informacji, ale cos mam nie tak. Test na pamiec w orthosie konczy sie bledem programu po okolo godzinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojowalem z ta plyta okolo 20 godzin (moze wiecej). Ogolnie, sama plyta w testach wypada bardzo dobrze (dlatego zdecydowalem sie na zakup), ale odnosnie konfiguracji to wedlug mnie zalezy od egzemplarzu. Najpierw kupilem plyte to dostalem fabrycznie zepsuta, ale wyslali mi nowa. Dzieja sie na niej dosc dziwne rzeczy i trudno nawet sprecyzowac czego jest to wina (czy procesora, czy samej plyty).

 

Swoja droga, wiele osob jest zadowolonych takze mozesz ryzykowac. Moze bedziesz mial szczescie i wszystko skonfigurujesz (z O/C) w jedna godzinke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie.

Mam problem windows nie śmiga wywala mi błąd pliku PCI.sys, botując płytkę z XPkiem wyskakuje to samo. Zmieniałem dyski twarde i nic nie pomogło. Czy ktoś może mi podesłać ten plik ze swojego systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo, nie moge zainstalować na nowo systemu nawet na innym dysku twardym, ani swojego systemu odpalić. Komp niekręcony od padnięcia. W tej chwili chodze na karcie graficznej podpinanej pod PCI karta pod PIC-E padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodać do FAQ, że stare napędy CD (ale takie na prawdę stare-stare) uniemożliwiają bootowanie płyt (np z systemem). Nowsze napędy bez problemu działają.

Sprawdzone na kilku starociach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie OC. Wczoraj poszukiwalem w swoim procku FSB Wall'a i ma pytanie odnosnie napiec na naszej plytce MSI Neo2 FR.

 

Zworka oczywiscie na 333. Pamieci ustawilem na 1:1 i poluzowalem im timingi (5-5-5-15) zmniejszylem mnoznik do 6x i zaczalem jechac z FSB. Doszedlem do 420 Mhz (1 godz. w Orthosie - pass (0 błedow)), jak ustawilem juz 440 Mhz to komputer juz sie nie chcial uruchomic. 3 czy 4 restarty i trzeba bylo wlazic do Biosu zeby troche pozmieniac wartosci. Ponizej podaje wartosci V jakie mam ustawione w Biosie w Cell Menu i teraz mam pytanie, czy gdzies cos moge jeszcze podciagnac czy to juz koniec procka? Bios 1.76 beta. Sprzet w sigu

 

 

CPU Voltage - 1,450 V

Memory Voltage - 2.10 V

VTT FSB Voltage - 1,20 V

NB Voltage - 1,4 V

SB I/O Power - 1.5 V (default)

SB Core Power - 1.05 V (default)

 

Dzieki za jakies info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podnieść NB Voltage albo VTT Fsb Voltage. Ja przy większym OC już nie raz dawałem nawet na maxa, choć muszę zaznaczyć, że wymieniałem pastę pod standardowym chłodzeniem płyty i mam lekki nawiew na NB i mosfety przy procku. Może to coś pomoże. Z mojego doświadczenia wiem, że pomaga na mojej płycie przy osiąganiu fsb >500 MHz.

 

Edit:

Ups, spóźniłem się trochę z tym postem. :P

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabije to mojej plyty :) - takie V ?

 

Pamieci spoko chodza na luzie 1000 Mhz przy 2.0 V (5-5-5-15) ale mam je ustawione z prockiem na dzielniku 1:1 zeby mnie nie ograniczaly wiec teraz przy max stabilnym FSB chodzily jako 840.

Jesli chodzi o wiatr w budzie to jest OK. Mam obudowe chiefteca LBX'a na prawym boku (tym co plyta jest) sa 2 fandery 92 mm wieja na dyski, na drugiej stronie (bok zdejmowalny) na wysokosci mniej wiecej karty graficznej i SB wieje arctic cooling 80 mm. Na grafie jest Accelero S1 z 120 mm wiatrakiem Scythe Sflexem na procku jest Thermalright 120 Extreme + 120mm Scythe Sflex, pod chlodzeniem Mostka NB i SB zdrapal "fioletowego gluta" i posmarowalem Arctic Silver 5 i na te mosfety obo procka przykleiłem miedziane radiatory.

Wydaje mi sie ze w miare przygotowalem sprzet jesli chodzi o wentylacje i odpowiednia temp. w srodku.

Dobra wroce do domu i dam takie napiecia. Mam nadzieje ze nia zabije plyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do memek to mówiłem że bios 1.6 lepiej mi prowadzi moje 10th AE na d9gmh.

na biosie 1.3 nie mogłem zrobić 500MHz 4-4-4-12- reszta auto na 2,5V

na 1.6 mam tak:

550MHz 4-4-4-4-4 - 4-21-3-9-9-3-8-3 2,4V -> spi 1m sie bawilem tylko bo timy do 1m robiłem.

Reszta soon ;)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

daj mu:

cpu: 1.5V

nb: 1.5-1.6V

fsb vtt: 1.45V

jak memki chodza? jaki mnoznik (potocznie zwany dzielnikiem :P ) pamieci?

jak komp nie wstaje i jak szukasz walla to go znalazles ;)

Sorki ze wtrace ale takich wartosci to ja nawet nie uzywam do 480 fsb ;]

 

nb: 1,45

fsb vtt: 1,275

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to chodzi :)

Cale oc polega na ustawieniu najwyzszych mozliwych wartosci, a skad wiedziec gdzie one sa?

Trzeba wyeliminowac wszytskie inne duperele ktore moga w tym przeszkadzac :)

Dlatego napiecie mozna ustawic wieksze niz potrzebne (chociaz nie mozna przesadzac bo wtedy mocniej sie uklad grzeje i nie sprawdzi sie tego czego szukamy) i zbadac co nas ogranicza.

Od takiego napiecia plyta przeciez nie zejdzie...

Niektorzy sie dziwia jak ktos daje 2,5V na memki... a szalncami sa ci ktorzy daja wiecej niz 2,8V... to przieciez sie robi tylko do benchu. Tzn wiekszosc ocerow tak robi, a pozniej jedzie sie na defaultowych ustawieniach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

@Kean

Możesz spokojnie obniżyć tRRD do 1 i tRTP do 2, bo nasza mobo spokojnie sobie radzi z takimi ustawieniami (są to timingi zależne od mobo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to jest to "DC MODE" w CPU-Z w zakladce "memory". Widze, ze niektorzy maja symetric, a niektorzy asymetric.

DC= Dual Channel

 

Assymetric = Asymetryczne NIE synchro z FSB

Symmetric = Symetrycznie z FSB czyli 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tym mobasie wyłączyć EIST dla proców P4/PD ?

Bo nie ważne od opcji EIST w biosie dalej mi obniża mnożnik i napięcie :/

EIST na DISABLED i ustawiasz maksymalny mnożnik, a jak robi throttling to znaczy że coś nie bangla z chłodzeniem , lub w windozie masz schemat zasilania ustawiony na "minimalne zarządzanie energią"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...