Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z mnożnikiem, otóż chciałbym puścić procka 7x500 MHz (standardowy mnożnik to 8), ustawiam w biosie, jest ok, ale Windows i Orthos widzi go jako 4GHz, przy zapuszczeniu Orthosa mam od razu restart. Czyli wychodzi na to, że mnożnik dalej jest 8, a bios dalej swoje czyli 7.

 

Tak przy okazji, jakie napiecia na mostki dac dla FSB 500 MHz, na razie dalem tyle co w FAQ czyli 1.5v i 1.7v, ale moze do 500 potrzeba wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki, hmm, czyli chyba plytka nie jest stabilna przy 500 FSB, bo testowalem pamieci asynchronicznie 1:1.2 z FSB 418, czyli pamieci 1000 MHz i szło. A synchronicznie, od razu mam restart. Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat667

Ok, dzieki, hmm, czyli chyba plytka nie jest stabilna przy 500 FSB, bo testowalem pamieci asynchronicznie 1:1.2 z FSB 418, czyli pamieci 1000 MHz i szło. A synchronicznie, od razu mam restart. Jakies pomysły?

1.55v na nb, 1.8v na sb i mnożnik 1:1 na timinach 5-5-5-15- 32-14-14-14-14 ? :P no i może V CPU w góre lekko :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale to juz nie wazne, poczytalem troche na necie i wyszlo na to ze nie bedzie praktycznie różnicy miedzy 8X438 i 7x500 w normalnym użytkowaniu. Takze zostawie niższe FSB i moze zastanowie sie nad puszczeniem pamieci asynchronicznie 1:1.2 i zobacze czy to cos da.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego mobaska i do tego Apogee 2x2G 800 i mam mały problem z O\C tych pamięci na tej płycie.Stabilnie osiągnąłem tylko 972 5.5.5.15 52.14.14.14.14 i 2,2V.Bios mam 1.83 i co mam zrobić by osiągnąć choć 1000???Mam E6300 i procek spoko hasa na 3500 więc szyna 500 nie jest dla niego problemem tylko te pamięci.Masz ktoś z Was te pamięci na tej płycie??Zabawa dzielnikami nic nie daje,na żadnym nie wstają na 1000.Podniesienie napięcia do 2,3V też nic nie daje,trfc wyższe nic 52 też nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z uruchamianiem się systemu ze stanu uśpienia. Gdy włączam go to nic sie nie gdzieje wentylator z grafiki chodzi na pełnych obrotach i nie włąncza sie monitor. W biosie mam ustowianą opcje na S3. Może być to spowodowane podkrecaniem? Bo zmieniłem mnożnik na 8 i FSB na 400 żeby pamięci nie podkręcać?

 

Sprzęt taki jak w podpisie.

 

Pozdrawiam

Ponawiam pytanie. wciąż ten sam problem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

NAJWIDOCZNIEJ TRAFIŁEŚ PADACZNE PAMIĘCI PO PROSTU... to faktycznie marniutki wynik szczegónie ze za psie 150 zeta masz Corsairy XMS2 DHX 800 CL4 ktre idą na 1066 5 5 4 14 25 5 5 5 5....moze warto wymienić...??? nie koniecznie na te co podałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego mobaska i do tego Apogee 2x2G 800 i mam mały problem z O\C tych pamięci na tej płycie.Stabilnie osiągnąłem tylko 972 5.5.5.15 52.14.14.14.14 i 2,2V.Bios mam 1.83 i co mam zrobić by osiągnąć choć 1000???Mam E6300 i procek spoko hasa na 3500 więc szyna 500 nie jest dla niego problemem tylko te pamięci.Masz ktoś z Was te pamięci na tej płycie??Zabawa dzielnikami nic nie daje,na żadnym nie wstają na 1000.Podniesienie napięcia do 2,3V też nic nie daje,trfc wyższe nic 52 też nie pomaga.

Mi te ramy Apogee CL5 idą na 1000 5-5-5-15-52-5-5-5-5 2.05v niżej nie sprawdzałem bios 1.94b,procek na mnożniku 9.Testowane orthosem large prio 9 ponad 2 godziny.Musisz mieć coś nie tak niemożliwe że takie padaki.Napięcie na NB 1.45 a SB 1.7.Teraz mam ustawione przy procu 3400mhz na 945 5-5-5-15-52-5-5-5-5 1.85v nie testowane orthosem ale w Grida grałem 4 godziny i nic się nie wysypało.

 

A co do wypowiedzi Elviso26 to zauważ że on ma 2x2gb także za 150 zeta to nie ma szans na zakup 4gb.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czemu nagrywarka DVD Sony na IDE nie chce nagrywać w połączeniu z tym mobaskiem :angry: ?Nero -"nastąpił reset" i "niemożliwe".Tak coś komunikuje właśnie w nero -jakiś "brak gotowości napędu" i na Vista coś z HOST(Vista uśpiona więc nie doczytam).Ani na XP, ani na Vista, ani na świeżym XP nie nagrywa.Od razu napiszę ,że taśmy przekładałem, BIOS resetowałem(ostatnia beta -1.96).No i nagrywarkę wziąłem na biurowe PC z mobo ECS...działa jak należy z Nero w komplecie....co mnie nie dziwi -na tej MSI to sterownik IDE już mi grzeje styki od tygodni.Mulasty dysk IDE(i kij z paskami przy starcie -to tylko sygnał ,że coś nie halo) i totalnie mulaste kasowanie trwałe czy czyszczenie wolnej powierzchni Steganosem.Cokolwiek bym nie podpinał i jakkolwiek to IDE muli i basta.Dysk i napęd na jednej taśmie.A szczerze to wystarczy ,że włączę kontroler IDE bez urządzeń IDE i...start się robi slow na samiutkim SATA.Ok -tak ma być(tfu -tęsknię za DFI na AM2...ale było ,minęło).Natomiast nagrywarka... :angry: .Jak działa na wypierdzianym starym ECS "full integrated"(łącznie z CPU hehe) to tu powinna działać bez taśm :wink: .Myślę jeszcze wrócić do BIOSu 1.8 ale to pro forma.Zaczyna w Nero ,kilka sekund, "wiuuuu" 3 sekundowe nagrywarką i cisza plus komunikaty ,że nie da rady.Odczytywać to odczytuje bez zastrzeżeń...Jednym słowem -ratunku :sad:

EDIT -czytam wątek cały(o rany...) i doszedłem do 43ej -teraz zacząłem od końca i widzę ,że ktoś miał też taki numer.Zaraz wrócę na chatę i pomęczę temat....

Dołączona grafika

Płytki niewinne -"nienagrywalna" na MSI stała się normalna na ECS.Wyjmowanie baterii z BIOS(IMO dziwny pomysł w kontekście nagrywarki) nie pomogło.Zmiana BIOSu może da radę(hahaha -zapewne).Pech chciał ,że nie wypalałem nic na tej płycie odkąd ją mam i dopiero teraz odkryłem ułomność.Na 100% winna płyta.Nagrywarka działa na innej.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czemu nagrywarka DVD Sony na IDE nie chce nagrywać w połączeniu z tym mobaskiem :angry: ?Nero -"nastąpił reset" i "niemożliwe".Tak coś komunikuje właśnie w nero -jakiś "brak gotowości napędu" i na Vista coś z HOST(Vista uśpiona więc nie doczytam).Ani na XP, ani na Vista, ani na świeżym XP nie nagrywa.Od razu napiszę ,że taśmy przekładałem, BIOS resetowałem(ostatnia beta -1.96).No i nagrywarkę wziąłem na biurowe PC z mobo ECS...działa jak należy z Nero w komplecie....co mnie nie dziwi -na tej MSI to sterownik IDE już mi grzeje styki od tygodni.Mulasty dysk IDE(i kij z paskami przy starcie -to tylko sygnał ,że coś nie halo) i totalnie mulaste kasowanie trwałe czy czyszczenie wolnej powierzchni Steganosem.Cokolwiek bym nie podpinał i jakkolwiek to IDE muli i basta.Dysk i napęd na jednej taśmie.A szczerze to wystarczy ,że włączę kontroler IDE bez urządzeń IDE i...start się robi slow na samiutkim SATA.Ok -tak ma być(tfu -tęsknię za DFI na AM2...ale było ,minęło).Natomiast nagrywarka... :angry: .Jak działa na wypierdzianym starym ECS "full integrated"(łącznie z CPU hehe) to tu powinna działać bez taśm :wink: .Myślę jeszcze wrócić do BIOSu 1.8 ale to pro forma.Zaczyna w Nero ,kilka sekund, "wiuuuu" 3 sekundowe nagrywarką i cisza plus komunikaty ,że nie da rady.Odczytywać to odczytuje bez zastrzeżeń...Jednym słowem -ratunku :sad:

EDIT -czytam wątek cały(o rany...) i doszedłem do 43ej -teraz zacząłem od końca i widzę ,że ktoś miał też taki numer.Zaraz wrócę na chatę i pomęczę temat....

Dołączona grafika

Płytki niewinne -"nienagrywalna" na MSI stała się normalna na ECS.Wyjmowanie baterii z BIOS(IMO dziwny pomysł w kontekście nagrywarki) nie pomogło.Zmiana BIOSu może da radę(hahaha -zapewne).Pech chciał ,że nie wypalałem nic na tej płycie odkąd ją mam i dopiero teraz odkryłem ułomność.Na 100% winna płyta.Nagrywarka działa na innej.

 

 

 

miron72 mialem identyczny problem wyskakujacy reset gdy chcialem nagrywac jakis blad fiksacji ogolnie juz mialem zmienic nagrywarke nec 3550a ide na sata oraz myslalem ze to wszystko wina mojego zasilacza ,na roznych forach tez tego bledu nie rozwiazano pisali zmien inne plytki oryginalne zmiana kabli zasilacza,a to wszystko sie stalo potym jak wymienilem mobo,ram proca i grafe a zasilka i nec ide ze starego solteka i p4 :wink: Jednak dzieki swojemu trudowi i uporczywosci doszlem wrescie do tego :rolleyes: problem tkwi w systemie poprostu jakims cudem nagrywarka niechce prawidlowo dzialac na innym systemie najlepsze jest to ze przeszedlem z xp pro na inny xp pro tyle z mial juz wmp 11 i wyglad visty mam tych systemow xp 4 ,jeden z wmp9 inne zwmp11 i jeden z wmp10 i tylko na tych starszych systemach nagrywarka nagrywa poprawnie i nie psuje plyt,niema juz zawieszek systemu kiedy wloze plytke dvd brak bledu fiskacji i wyskakujacego resetu dodam jeszcze ze ostatnio mialem problem ze slaba wydajnoscia 2180 i to tez rozwiazalo sprawe wiec albo nagrywarka sie gryzie z nowsza wersja systemu tzn taka na ide albo mobo z nagrywarka ide jednak format systemu czyli w moim przypadku na xp pro z wmp 9,10 zalatwil sprawe jednak za jakis czas planuje wymiane zasilacza oraz nagrywarki na sata i sproboje wgrac nowszy system i zobaczy sie czy bedzie wszystko dzialalo jednak jak myslicie zasilacz chieftec gps 450w wystarczy do kongiguracji nizej i w przyszlosci do jakiegos qada Q9xxx oraz do jego wykrecenia ponad 3.4ghz???a i jesli ktos ma takiego proca na naszym mobo czy wszystko ladnie smiga i zasilanie 4 fazowe daje rade po oc???? :wink:

 

 

 

 

 

 

----------------

cpu-2180@3ghz box v-1.34

gpu-galaxy 8600gt

mobo-msi p-35 neo2-fr

ram-2x1gb goodram 800cl5

hdd-samsung 320gb bufor 16 mb sataII

dvd-nec3550a ide

lcd-19 belinea

psu-350W bezmarkowy marki megabajt(niedlugo idzie na multe) :wink:

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka ,że sterowniki do Marvela psu na budę(a przecież chyba marv zajmuje się IDE no nie?) ....Robiłem jak zawsze -system, potem stery mobaska, potem....trrrryt -wróć.Stery do mobaska zainstalowane i po nagrywaniu.Odinstalowałem w menadżerze marva i zainstalowałem stery do IDE na piechotę(czyli wybierając samemu nie z automatu) "te drugie" czyli podstawowy sterownik IDE i inne bzdety.I wszystko gra -nie napisałem wcześniej ale sprzęt IDE widziało mi w SCSI.Teraz jest nagrywanie i start windows jak należy.Niestety nadal nie kumam czemu dysk IDE chodzi wolniej niż na innej platformie sporo ale...mam dość grzebania w choler...ch zworkach, taśmach, napędach i podobnych sprawach ,które od lat nie zaprzątały mi głowy....Swoją droga to....aaaa -nie chce mi się już pisać.Jest jak jest i kij mu w oko.Po prostu buba była ,a poprawiło się więc niech wreszcie pokorzystam z nagrywarki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakupiłem tę płyte główną. Zamontowalem wszystkie pięknie, ale gdy chce uruchmić kompa to nic tylko świeci sie czerwona kontrolka...

Prbowałem z: przyciskiem Clear cmoss, przekładaniem kości ramu. Procesor dobrze siedzi tak samo grafika też dobrze włożona.

Myśle, że haczyk jest z taśma bo przypiąłem jądo napędu i nigdzie indziej... bo własnie nie wiem gdzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakupiłem tę płyte główną. Zamontowalem wszystkie pięknie, ale gdy chce uruchmić kompa to nic tylko świeci sie czerwona kontrolka...

Prbowałem z: przyciskiem Clear cmoss, przekładaniem kości ramu. Procesor dobrze siedzi tak samo grafika też dobrze włożona.

Myśle, że haczyk jest z taśma bo przypiąłem jądo napędu i nigdzie indziej... bo własnie nie wiem gdzie....

Jaka tasma? Jakiego napedu? Czytales instrukcje obslugi moze? W zasadzie tam jest wszystko napisane co i gdzie podlaczyc. Druga sprawa - niestety nie podpiecie tasmy jakiegokolwiek napedu nie spowoduje nie wlaczania sie komputera.

Radze sprawdzic czy podpiales wszysttkie zasilania do plyty - jest wiecej niz jedno gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole komputer odpala? wenytlatory sie kręcą? Weź śrubokrętem zewrzyj te 2 bolce które służą do podłączenia przycisku power.

Lepiej nie, bo z takimi zdolnosciami zjara plyte przy okazji. Lepiej dac to komus, to ma chociaz minimalne zdolnosci w tym temacie i wie jak sie podlacza przycisk power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy power-ze to jest wogóle różnica jak podłączymy kabelki?

Chodzi Ci o to gdzie podłączymu zielony(kolorowy) a gdzie czarny? w zwykłym przycisku raczej nie, być może w jakichś elektronicznych panelach tak. Chodzi mi o to ze mzoe podłączył to w złe miejsce lub jest przycisk uszkodzony i zeby sprawdzić czy sam kompa jest dobrze złożony i działa. Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to gdzie podłączymu zielony(kolorowy) a gdzie czarny? w zwykłym przycisku raczej nie, być może w jakichś elektronicznych panelach tak. Chodzi mi o to ze mzoe podłączył to w złe miejsce lub jest przycisk uszkodzony i zeby sprawdzić czy sam kompa jest dobrze złożony i działa.

Właśnie o to chodzi, że nie ma różnicy. Jedynie diody trzeba poprawnie wpiąć. Ale może być tak jak piszesz, że pomylił piny.

Proponuję (sprawdziło to się już nie raz) odpiąć wszystko i na spokojnie podłączyć od nowa. Chyba że ten manewr już był przerabiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no robiłem to nawet z dołączonymi kostami iii NIE komputer nie odpala gdy wciskam przycisk tylko kontrolka sie świeci czerwona

próbowałem rożnych kombinacji, ale zrobiłem tak jak było napisane w instrukcji od tych kostek...

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

wogole komputer odpala? wenytlatory sie kręcą? Weź śrubokrętem zewrzyj te 2 bolce które służą do podłączenia przycisku power.

 

wez no koleś kawał długiego śrubokręta odczep kabelek od włącznika peceta i zewrzyj dwa miedziane piny odpowiadające przyciskowi power.... poza tym dłuższe przytrzymanie przycisku reset uruchamia komputer takze...

 

ja staiam na to ze po prostu zle podłaczyłes kable od obudowy... moze zamieniłeś gdzieś bieguny plus na minus bo skoro płyta sie swieci tzn zasilanie jest jezeli montaż był ok przeprowadzony i jest poprawny stawiam ze sie zamotałeś z kablami od budy.... to nie wstyd czasem kompletnie nie pasują kolorystycznie i są pokręcone...

Edytowane przez Elviso26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez no koleś kawał długiego śrubokręta odczep kabelek od włącznika peceta i zewrzyj dwa miedziane piny odpowiadające przyciskowi power.... poza tym dłuższe przytrzymanie przycisku reset uruchamia komputer takze...

 

ja staiam na to ze po prostu zle podłaczyłes kable od obudowy... moze zamieniłeś gdzieś bieguny plus na minus bo skoro płyta sie swieci tzn zasilanie jest jezeli montaż był ok przeprowadzony i jest poprawny stawiam ze sie zamotałeś z kablami od budy.... to nie wstyd czasem kompletnie nie pasują kolorystycznie i są pokręcone...

raczej dobrze podłączylem bo podłączylem te kostki co służa do łatwiejszego podpięcia kabli od obudowy i pozatym kierowałem sie tez instrukcja na plakacie dołączonym do płyty...

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji, zapodałem ostatnią betę 1.96 i jedyna różnica względem poprzedniego biosu to niższe temp cpu o ok 3st.

To samo zauważyłem.Myślałem ,że mi się zdaje hehe.Niemniej mam teraz 1.8.Wczoraj flashowałem kilka BIOSów(walka z nagrywarką :wink: ), a dziś miałem wrócić do 1.96 ale....dwa razy prąd wyłączali od rana :rolleyes: .Od chyba roku czy ileś tam pierwszy raz...Więc wolę się wstrzymać(wiem -słuszna decyzja hihi) :wink:

@sly44 -pyknij Kolego może kilka fotek wszystkiego co podłączałeś i wrzuć na forum czy na serwer jakiś....Może coś oczywistego przeoczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pzoa tym jeśli świeci kontrolka to zasilanie 24 pin musi być podłączone a bez podłączonego zasilania 4pin/8pin po prostu komp sie "włączy" (wentyle będą się kręciły) i nic więcej. weź odepnij te kable i zewrzyj śrubokrętem czy czyms w końcu i będziesz krok dalej w poszukiwaniu; kto wie czy do mety z tym nie dojdziesz jeśli sie uda odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...