Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

W recenzji na egieldzie plytka kiepsko sie spisala :/

Czy uzytkownicy purepc maja takie same problemy?

Uwierz mi , że lepiej się spisuje niż ten abit co niby u nich lepiej wypadł. Poza tym wydaje mi się , że jak robili testy to mieli chyba biosa starego. W tej cenie jest to najlepsza płyta jaka może być na rynku i uwierz mi ostatnio robiem testy z tymże w moim arcie masz P35 Platinum Combo , ale to praktycznie to samo ( combo ma ddr3/ddr2).( http://nvision.pl/_plugins/content/content.php?content.196 )

 

Podsumowali:

+Pasywnie chłodzony chipset

+ICH9R w tej cenie

+Dobre wyposażenie

+Wysokie zakresy napięć zasilających (zapomnieli dodać dużo dzielników pamięci)

można dodać

+Nie pada tak szybko i często jak ABITY (mam swoje źródła i wiem ile statystycznie pada ABITÓW a ile MSI P35 neo2)

Dodać należy że FSB na tych mobasach to tak od 515 - 555 można osiągnąć (sztuka sztuce nie równa , ale 480 to każda robi bez zabaw z napięciami na mostkach).

-Nieoptymalna wydajność bez ustawiania zworki oraz alpha-timingów pamięci(lekko przesadzili)

-Problemy z uruchamianiem się płyty(bzdura kompletna)

-Podwójny start płyty przy ponownym uruchomieniu(normalka taka specyfikacja chipsetu) - nie zaliczyłbym tego do minusów

 

Tak właśnie jest na forum jak ktoś się sugeruje nieaktualnym artykułem, aczkolwiek na końcu wystawili 7/10 więc nie ma dramatu.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie CPU polecacie na tą płytke ? Czy są jakieś modele których należy unika gdyż mogą się nie zmieścic ?

głownym kryterium doboru chłodzenia jest raczej procesor ;)

napisz co konkretnie chcesz chlodzic

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor to C2D E4500. Chcę pobawic się w lekkie OC. Obecnie pracuję na BOXowym chłodzeniu. Zastanawiałem się nad takim zestawem: Arctic Cooling Freezer 7 Pro + pasta Arctic Cooling MX-2. Wymieniam też obudowę i tutaj też nie zapadła jeszcze decyzja - Antec 300 lub CM 690. Zastanawiałem się też nad czymś tańszym OC to około 3 GHz.

 

Opowiem wam z grubsza jak ja to widzę - kupuję np. Antca 300, montuję 1 wiatrak 120mm z przodu który będzie doprowadzał powietrze do środka, 1 wiatrak z tyłu odprowadzający powietrze, chłodzenie CPU ustawione wiatrakiem do przodu obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję całego osprzętu od MSI P35 Neo 2FR - oddałem płytę na gwarancję, przysłali nówkę, ale w folii i kartonie... Wszystkie kable, oprogramowanie itd poszło w siną dalej. Bardzo chętnie odkupię cały zestaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Procesor to C2D E4500. Chcę pobawic się w lekkie OC. Obecnie pracuję na BOXowym chłodzeniu. Zastanawiałem się nad takim zestawem: Arctic Cooling Freezer 7 Pro + pasta Arctic Cooling MX-2. Wymieniam też obudowę i tutaj też nie zapadła jeszcze decyzja - Antec 300 lub CM 690. Zastanawiałem się też nad czymś tańszym OC to około 3 GHz.

 

Opowiem wam z grubsza jak ja to widzę - kupuję np. Antca 300, montuję 1 wiatrak 120mm z przodu który będzie doprowadzał powietrze do środka, 1 wiatrak z tyłu odprowadzający powietrze, chłodzenie CPU ustawione wiatrakiem do przodu obudowy.

 

 

mam ten procesor.. bez problemu (jak dobra sztuka) pojdzie tobie na 3.4Ghz przy zworce na 266Mhz mnozniku 8 chłodzenie kup sobie AArctic Cooling Freezer 7 pro PWM wystarcza do takiego OC w zupełnosci... IDLE 35stopni stress 65stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy że FSB na tych mobasach to tak od 515 - 555 można osiągnąć (sztuka sztuce nie równa , ale 480 to każda robi bez zabaw z napięciami na mostkach).

Powiedziałbym nawet że ten mobas zrobi FSB około 520mhz bez specjalnej zabawy w vNB czy vFSB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ketjow24 hehe to ja sprawdzalem swojego proca ile pojdzie na boxie i doszlem do 3.9ghz hehe cpu-jeszcze odpalil ale w idle bylo juz 88stopni pozniej sie przegrzewal i niestabilny byl ale reset biosa zalatwil sprawe a plyta to same miodzio jak kazda sa wady i zalety i nie smutam teraz ze nie doplacilem sporo kasy do asusa bo mial byc asus commando :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregor1230

 

Ja do plusów bym jeszcze dodał dobre prowadzenie pamięci.

Miałem dwa egzemplarze tej płyty rev1.0 (chyba, no bo ta najwcześniejsza) i teraz rev1.2 i obie kręcą mi memki rewelacyjnie w odróżnieniu np do DFI P35 Blood Iron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

// Opcji cytowania używaj z rozwagą! Poza tym nie cytujemy obrazków!

// ULLISSES

 

Dopiszcie do FAQ, że do kręcenia należy wyłączyć Spread Spectrum, bo mogą ją zlekceważyć, znajduje się na samym dole pod napięciami i poprostu nie wpada w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tu ktos rozwiazal juz ten problem jednak czy moglby napisac scislej bo wgralem innego windowsa ,a na starym bbylo ok i znowu mam problem z nagrywaniem plyt,wyskakuje reset bo mobasek ten nie wgrywa jakichs sterow czy cos,bodajze Miron72 cos zaradzil na ten tem ,czy moglbys napisac jak moge to naprawic jakie stery wgrac,poprostu wylozyc jak najprosciej ,bo nie jestem laikiem jednak wszystkiego jeszcze nie wiem <_< za odp z gory dzieki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregor1230

 

Ja do plusów bym jeszcze dodał dobre prowadzenie pamięci.

Miałem dwa egzemplarze tej płyty rev1.0 (chyba, no bo ta najwcześniejsza) i teraz rev1.2 i obie kręcą mi memki rewelacyjnie w odróżnieniu np do DFI P35 Blood Iron.

No dokładnie patrz na mój podpis co się dzieje z pamiątkami za 139zł ;). Na Abicie ledwo 1066 robiły a tu poprostu szaleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka ,że sterowniki do Marvela psu na budę(a przecież chyba marv zajmuje się IDE no nie?) ....Robiłem jak zawsze -system, potem stery mobaska, potem....trrrryt -wróć.Stery do mobaska zainstalowane i po nagrywaniu.Odinstalowałem w menadżerze marva i zainstalowałem stery do IDE na piechotę(czyli wybierając samemu nie z automatu) "te drugie" czyli podstawowy sterownik IDE i inne bzdety.I wszystko gra -nie napisałem wcześniej ale sprzęt IDE widziało mi w SCSI.Teraz jest nagrywanie i start windows jak należy.Niestety nadal nie kumam czemu dysk IDE chodzi wolniej niż na innej platformie sporo ale...mam dość grzebania w choler...ch zworkach, taśmach, napędach i podobnych sprawach ,które od lat nie zaprzątały mi głowy....Swoją droga to....aaaa -nie chce mi się już pisać.Jest jak jest i kij mu w oko.Po prostu buba była ,a poprawiło się więc niech wreszcie pokorzystam z nagrywarki :rolleyes:

 

 

no odinstalowalem marvela i zaczolem wgrywac stery IDE ,to mi sie marvel automatycznie wgrywal pierwszy od nich zaczym one sie wgraly, wiec wylaczylem go w menadzerze ,to po restarcie ladowanie systemu slicznie przyspieszylo jednak jak nie ma marvela to calkowicie znikla ikonka nagrywalki, wiec jak sie stery IDE wgraly chcialem wlaczyc Marvela a tu pojawia sie niebieski ekran ,chce aktualizowac znowu niebieski ekran i restar ,chce odinstalowac i niebieski ekran ponownie i restart ,wiec co zle zrobilem pewnie musze od nowa odinstalowac stery IDE a dalej co jak moge odinstalowac marvela i gdzie go ustawia sie zeby automatycznie sie nie ladowal wraz z urzadzeniami IDE za odp z gory dzieki :-|

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam nieco i nie jestem w domu ale ja odinstalowałem urządzenia w menadżerze XP i jak chciało sterownik po restarcie to mu "odrzekłem" ,że sam wybiorę i wybrałem podstawowy sterow...Tyle.Zero błędów i płytek w napędzie o ile pamiętam.A nawet jakby to wybierasz podstawowy sterownik.U mnie gra póki co...Coś w tym stylu robiłem.Ale i tak dysk IDE chodzi mulasto(defragmentacja itp.).Duuużo gorzej niż na AM2( a moja dawna Am2 jest blok dalej i tam ten dysk czasem kopulu...eee...gości :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam nieco i nie jestem w domu ale ja odinstalowałem urządzenia w menadżerze XP i jak chciało sterownik po restarcie to mu "odrzekłem" ,że sam wybiorę i wybrałem podstawowy sterow...Tyle.Zero błędów i płytek w napędzie o ile pamiętam.A nawet jakby to wybierasz podstawowy sterownik.U mnie gra póki co...Coś w tym stylu robiłem.Ale i tak dysk IDE chodzi mulasto(defragmentacja itp.).Duuużo gorzej niż na AM2( a moja dawna Am2 jest blok dalej i tam ten dysk czasem kopulu...eee...gości :wink: ).

 

no dzieki za odp. ale jak moge odrzekac skoro pojawia sie tylko dymek w prawym rogu a i tak juz mi instaluje tego marvela ,ja odinstalowalem IDE intel ICH9 2 port sata i ten drogi port 4 sata oraz 2 podstawowe kanaly IDE i 2 pomocnicze wszystko co bylo w kontrolerach IDE ATA/ATAPI jednak moze kolejnosc jest wazna czyli najpierw marvel odinstalowac potem ide jesli wogole sie uda go odrzekac:(

 

juz chyba za chiny ludowe nie dojde z tym ,weszlem w zarzadzaj uslugi zmienilem na recznie nawet na wylaczone tez probowalem jak na screenie widac nizej, a marvel i tak sie pierwszy wlancza niz IDE i nie moge go zatrzymac :angry: juz nie wiem jak zrobic aby go odrzekac po restarcie ,moze cos mam zle w biosie ustawione,Miron72 a moglby sprawdzic w biosie ,oczywiscie jak masz czas -w menu glownym Integrated Perip...... i tam dalej On-chip ATA i jak masz tam ustawione

device PCI IDE controler-?????

On-chip sata-?????

Raid Mode-????

bo juz nie wiem czemu niechce sie ten marvel odrzekac tylko instaluje sie automatycznie pirwszy niz IDE

za odp dzieki

post-157238-1215879796_thumb.jpg

post-157238-1215882633_thumb.jpg

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron72 a moglbys napisac jak ustawiles ze marvel nie wgrywa Ci sie automatycznie, bo juz wszystko ustawilem w uslugach na reczne tylko tak jak na scrennie nizej, tego nie moge zmienic bo jest czemus zablokowane a zarzadza wieloma zadaniami wiec moze to mi nie pozwala marvela przelazyc na tryb reczny za odp z gory dzieki :sad:

post-157238-1216122714_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat uslugi RPC nie ruszysz bo raz, ze nie ma nic do marvela, dwa, ze to krytyczny element systemu i bez niego windows nie dziala. Nie szukaj rozwiazania w uslugach.

 

W ogole dziwie sie, ze jest z tym jakis problem. Zajrzalem do siebie jak mam to ustawione a zadnego marvela nie mam. Format, instalacja sterownikow z dolaczonej plytki i tak wyglada moj menedzer urzadzen:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po aktualizacji biosu do 1.9

Pierwszy raz mi się zdarzyło,że musiałem po aktualizacji ustawiać wszystko co dotyczyło OC napięcia,timingi itp.

Na innych biosach można było regulować obroty wentyla od 37,5%?

Pytam bo nie wiem czy zawsze było 0%,12,5%,25%,37,5% ........

Bo teraz tak jest-coś przegapiłem :huh:

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat uslugi RPC nie ruszysz bo raz, ze nie ma nic do marvela, dwa, ze to krytyczny element systemu i bez niego windows nie dziala. Nie szukaj rozwiazania w uslugach.

 

W ogole dziwie sie, ze jest z tym jakis problem. Zajrzalem do siebie jak mam to ustawione a zadnego marvela nie mam. Format, instalacja sterownikow z dolaczonej plytki i tak wyglada moj menedzer urzadzen:

 

3048867[/snapback]

Oficjalny bios 1.9 -klik- (serwery do wyboru)

Zmiany:

- Update CPU Micro Code.

- Update Marvell LAN ROM version.

- Fixed system fan cannot work properly after resume from S3.

 

Centy no dzieki, ale nic nie dalo wgranie biosa 1.9:(

Przemnn2 mi tez teraz po aktualizacji biosa 1.9 powrocilo do ustawien bez oc.

dziwi mnie tylko dlaczego u innych nie ma marvela????

 

 

 

 

cpu-2180@3.2ghz box

mobo-msi-neo2-fr(1.9bios)

ram-2x1gb goodram 800cl5@1050mhz

gpu-galaxy 8600gt 256mb

hdd-samsung 320gb sata 16m

dvd-nec3550A IDE

psu-560W

post-157238-1216140956_thumb.jpg

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

nie moze dotczyć, gdyż jest to zupełnie inna płyta a podobieństwo w nazewnictwie konczy sie na nazewnictwie.. to całkowicie inne płyty... Neo2 FR i FIR to bazujące na MSI p35 Platinum płyty.... jezeli takiego tematu nie ma to moze warto założyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bios 1.9b4 wg cpuz. Daaaawno go wgrywalem, ustawilem kompa raz tak jak w podpisie i teraz dziala 24/7. Gdzie wylaczasz tego marvela, ze Ci nagrywarka znika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bios 1.9b4 wg cpuz. Daaaawno go wgrywalem, ustawilem kompa raz tak jak w podpisie i teraz dziala 24/7. Gdzie wylaczasz tego marvela, ze Ci nagrywarka znika ?

w menadzerze urzadzen ale chodzi oto zeby po restarcie sam sie nie wgrywal automatycznie tylko ,zeby wgral sie jak ja orzekne ze chce go wgrac a on odrazu za kazdym odinstalowaniem go po restarcie sie wgrywa a tak jak miron72 pisal chce go wgrac na koncu ,jak juz wgram stery IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko na enabled w ostatnim IDE, jak wziolem wszystki na disabled to system sie nie wlonczyl i takie cos pisalo"reboot and select proper Boot device or Insert Boot media in selected boot device and press a key"

jak w pierwszym enabled w drogim disabled tak samo dopiero jak na odwrot i dwa enabled uruchamia sie system <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...