Skocz do zawartości
Tocki

Notebook Hardaware Control 2.0 Pre-release 06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Hp Pavilion dv6500ew - amd.

Program chodzi bez problemu. Pytanie brzmi jak najlepiej ustawic paramtery ? Duzo siedze na internecie oraz ogladam filmy a kabel zasilajacy mam pod reku wiec mysle ze moje ustawia sa ok. a sa najstepujace:

 

AC: Battery optimized

DC: Max. Performance

czy ok ?

 

I jesli bede podrozowal to zmienic na :

 

AC: Battery optimized

DC: Max battery.

 

Czy dobrze to rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej bardzo źle to zrozumiałeś

 

AC - to prąd przemienny - czyli z gniazdka na kablu

 

czyli ustawienie: max performance

 

a DC

 

możesz użyć każdego - od:

 

Max. Performance

Battery optimized

Max battery.

 

czyli obniżając wydajność zwiększasz długość pracy na baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej bardzo źle to zrozumiałeś

 

AC - to prąd przemienny - czyli z gniazdka na kablu

 

czyli ustawienie: max performance

 

a DC

 

możesz użyć każdego - od:

 

Max. Performance

Battery optimized

Max battery.

 

czyli obniżając wydajność zwiększasz długość pracy na baterii

Aha czyli AC najlepiej dac na Max Perf.(obojetnie czy podlaczony do zasilania czy nie?) Dc to od mojego upodobania to rozumiem(Dynamic switching chyba tez?) a co dac najlepiej w Current Power Plane (miniaturka ponizej) Mam tam opcje"Zalecane przez firmę HP"

 

Dołączona grafika

 

a obecnie mam tak: (pewnie do dup.)

Dołączona grafika

Edytowane przez Tocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mniej wiecej rozumiem ... jezeli laptop jest odlaczony od sieci to :

Current power plane dajemy wysoka wydajnosc , AC(Plugged in - Max.Performance- min i max 100% a DC(On battery) wedlug swoich upodobnien. ?

 

gdy laptopo podlanczamy do zasilania(laduje baterie) to ustawiamy na odwrot ? czyli AC wedlug swoich a DC na Max ? i co z Current power plane... jesli sie myle prosze mnie poprawic , prosze rowniez o wytlumaczenie tego wszystkiego :-)

 

w skrocie :> :

czyli jak laduje to AC dawac max a DC zaleznie od tego co robie ?

a jak nie laduje to AC dawac np Max.Battery a DC np max.performance ?

Edytowane przez Tocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

wygląda to tak, kiedy laptop podpięty jest do zasilania sieciowego uaktywniony jest profil AC

kiedy tylko odłączysz zewn zasilanie laptop automatycznie uaktywnia profil DC

po co to jest, ano po to żebyś nie musiał za każdym razem kiedy odpinasz/podpinasz zasilanie zmieniać ustawienia oszczędzania.

 

czyli raz ustawiasz ustawienia oszczedzania dla DC i raz dla AC, następnie oprogramowanie SAMO przełącza między profilami AC/DC.

 

Jak zostało wyżej napisane, dla AC ustaw max performance (nie ważne oszczędzanie gdy laptop na zasilaczu) a dla DC max battery. Jest inna opcja której używam dla obu schematów - Dynamic switching, czyli 'masz kiedy potrzebujesz'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

wygląda to tak, kiedy laptop podpięty jest do zasilania sieciowego uaktywniony jest profil AC

kiedy tylko odłączysz zewn zasilanie laptop automatycznie uaktywnia profil DC

po co to jest, ano po to żebyś nie musiał za każdym razem kiedy odpinasz/podpinasz zasilanie zmieniać ustawienia oszczędzania.

 

czyli raz ustawiasz ustawienia oszczedzania dla DC i raz dla AC, następnie oprogramowanie SAMO przełącza między profilami AC/DC.

 

Jak zostało wyżej napisane, dla AC ustaw max performance (nie ważne oszczędzanie gdy laptop na zasilaczu) a dla DC max battery. Jest inna opcja której używam dla obu schematów - Dynamic switching, czyli 'masz kiedy potrzebujesz'

ok dzieki. Co do dynamic to mowisz ze tak najlepiej ustawic dla ac i dc ? i niczym sie nie martwic obojetnie czy laptop podlaczony do zasialania czy nie :-) dalem teraz ac i dc dynamic a co dac w Current Power Plane?(na gorze) obecnie mam Wysoka wydajonosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego programu, ale sądzę, że Current Power Plane służy do szybkiej zmiany profilu zasilania na taki jak Ci się aktualnie zamarzył bez względu na to co masz zaprogramowane dla kabla i baterii.

 

a czy to dynamic dla kabla jest dobre to musisz przetestować czy pozwala komputerowi rozwinąć pelne skrzydła gdy jest mocniej obiażony (np gry) bo może tłumić procka - wentylator będzie ciszej chodził ale procek może nie wchodzić na pelną częstotliwość taktowania i wtedy przyda Ci się właśnie Current Power Plane

 

jest tam opcja User ? albo pod nazwą programu ? (Notebook Hardaware Control ) bo inaczej może to oznaczać, że dolne opcje są nieaktywne jeżeli wybrana jest jakaś inna i laptop działa zawsze na tym co masz u góry wybrane - czyli jedno wyklucza drugie.

 

postaram się go sciągnąć w wolnej chwili i odpowiem Ci dokładnie czy jest tak jak wnioskuję

 

PS. ja osobiście bym się nad tym nie rozczulał i ustawił max performance dla AC

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego programu, ale sądzę, że Current Power Plane służy do szybkiej zmiany profilu zasilania na taki jak Ci się aktualnie zamarzył bez względu na to co masz zaprogramowane dla kabla i baterii.

 

a czy to dynamic dla kabla jest dobre to musisz przetestować czy pozwala komputerowi rozwinąć pelne skrzydła gdy jest mocniej obiażony (np gry) bo może tłumić procka - wentylator będzie ciszej chodził ale procek może nie wchodzić na pelną częstotliwość taktowania i wtedy przyda Ci się właśnie Current Power Plane

 

jest tam opcja User ? albo pod nazwą programu ? (Notebook Hardaware Control ) bo inaczej może to oznaczać, że dolne opcje są nieaktywne jeżeli wybrana jest jakaś inna i laptop działa zawsze na tym co masz u góry wybrane - czyli jedno wyklucza drugie.

 

postaram się go sciągnąć w wolnej chwili i odpowiem Ci dokładnie czy jest tak jak wnioskuję

 

PS. ja osobiście bym się nad tym nie rozczulał i ustawił max performance dla AC

no ok poczekam az sam wywnioskujesz .. bo ja juz sie gubie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to dynamic dla kabla jest dobre to musisz przetestować czy pozwala komputerowi rozwinąć pelne skrzydła gdy jest mocniej obiażony (np gry) bo może tłumić procka - wentylator będzie ciszej chodził ale procek może nie wchodzić na pelną częstotliwość taktowania i wtedy przyda Ci się właśnie Current Power Plane

Dynamic nie obniza taktowania podczas pełnego obciążenia, sprawdzone. Po to się nie ustawia na AC Max Perf. żeby w czasie przeglądania netu, słuchania muzyki procesor nie chodził na max taktowaniu. Kiedy zajdzie potrzeba np. rozpakowujesz plik z archiwum rar, NHC automatycznie zwiększy częstotliwość taktowania. Po rozpakowaniu częstotliwość zmaleje. Oczywiście ułamki sekund tracone są na samo przełączanie ale wole to niż ciągły świst wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest raczej tak jak mówiłem

 

a co dziwne opcja Current Power Plane u mnie nie istnieje - wersja programu ta co podałeś ale system XP

 

obstawiam, że to będzie to samo co jak zrobisz prawym przy godzinie na horągiewce i możesz szybko sobie zmienić profil

 

opcji dynamic na kablu nie polecam ponieważ co jakiś czas będzie Ci optymalizował - przełączał się - powodując przestój - np przy ogladaniu filmu.

 

widziałeś programim RM Clock ? - moim zdaniem Ciekawszy.

 

Jednak podsumowując - zainstalowałem i odinstalowałem - zbędny bajer ponieważ te opcje są zaimplementowane w nowe procki i chipsety i komputer sam sobie tym steruje bez ingerencji użutkownika.

 

Wybór należy do Cię ;) ale moim zdaniem i innych użytkowników na innych forach to nie przedłuża życia bateri nawet o minutę

 

Myślę, że zakończymy OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns nie obraź się ale wypowiadasz się o czymś czego nie używałeś nawet dzień. Jestem szczęśliwym użytkownikiem nhc od ok 3 lat (cały okres użytkowania laptopa). Jakim prawem piszesz o przycinkach w filmach jeżeli nawet nie przetestowałeś? Zmiany częstotliwości zachodzą w tak krótkim czasie, że nie ma widocznego spadku wydajności.

 

Kwestia czy (dynamic) przedłuża życie na baterii, oczywiście że nie przedłuży, jakim sposobem? pozwala jednak na wygodniejszą pracę. Oczywiście jeżeli potrzebuję max czasu na aku ustawiam max battery. Jednak kiedy pracuje na baterii a nie zależy mi na czasie, wolę zyskać go trochę podczas czynności bardziej obciążających procesor (program zwiększa taktowanie i proces wykonuje się szybciej) np. otwieranie dokumentu doc, podczas otwierania zapotrzebowanie na moc jest większe niż podczas edycji juz otwartego doca.

 

Czemu używam nadal nhc? Mogę w nim obniżyć maksymalnie taktowanie grafiki (znacząco, 450@50mhz) czy najnowsza wersja RMC na to pozwala? pytam bo już dawno nie aktualizowałem. "skręcanie" grafiki wraz z obniżeniem napięcia na procku do minimum, ustawienie max battery lub ds pozwala mi na komfortową pracę bez dźwięku wentylatora podczas przegladania stron, oglądania filmów itp

 

Burns na pewno nie jest tak jak mówiłeś, dynamic switching pozwala rozwinąć skrzydła procesorowi, od czasu do czasu gram w tomb ridera:a, tylko na dynamic, przed uruchomiem 600mhz, zaraz po uruchomieniu 1,6ghz, żadnej różnicy z trybem max perf.

 

Przyznam ci rację w jednym, warto spróbować RMC i wybrać wygodniejszy.

 

Tocki, eksperymentuj chłopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę bo go uzywałem przez jakis czas na poprzednim lapku nx6110 i wiele razy mnie zirytował tym co opisałem więc go odinstalowałem - a wiesz jak ktos raz się sparzy...

 

więc nie jedz mi tak...

 

teraz jak pobawilem się przełączaniem profili, żeby odpowiedzieć koledze zawiesił mi tak wiatrak, że ten chodził jak odrzutowiec i problemy z nim związane można by mnożyć, ale już nie jedno forum je zawiera więc nie będe się powtarzał

 

wolę sprzętowe sterowanie napięciami niż programowe - dlatego tak szybko ponownie się go pozbyłem - zwlaszcza, że nie przedłuża pracy baterii, a nie mam obsesji na punkcie ciszy absolutnej - czy teraz jasne drogi kolego

 

jest jeszcze kwestia ACPI i dostępu do niego - a co za tym idzie nie z każdym komputerem programy tego typu współpracują poprawnie

 

każdy swoje chwali, lubi to co ma(albo i nie) - rzecz gustu, więc kończymy polemikę

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje juz od chyba 5 dni :> i z tego co zauwazylem to najlepiej ustawiac obydwie opcje AC, DC na Dynamic Switching(na baterii, bez zasialania).Wtedy komp chodzi bardzo cicho a internet , okienka, dokumenty,programy itp. bardzo sprawnie.(inaczej jest jak jest max battery).Nawet jesli wlanczam jakas gre (wtedy mysle ze taktowanie sie podnosi) tez chodzi ok. Gdy laptopa mam podlaczam do ladowania daje AC na MAX.Performance a DC zostawiam na Dynamic S. Chyba dobrze teraz to zrozumialem?:> po testach tak mi wychodzi najlepiej. Na Max.Battery nie musze dawac bo caly czas mam pod reka ladowarke :>

PS.

Co do Voltage mam tak jak kolega wyzej pokazal na screenie...czyli nie mam nic ;/ ?

Edytowane przez Tocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...