Skocz do zawartości
Gorphal

Zestaw (okrojony) Ok. 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postawiono przede mną zadanie złożenie komputera (a właściwie kliku najistotniejszych części - procesor + płyta główna + ram + grafika +zasilacz, reszta pozostanie ze starego zestawu). Cena tych części powinna zamknąć się w ok. 1600zł.

Przyznam się, że od dłuższego czasu jestem niepoinformowany jeśli chodzi o nowości komputerowe, a moja trochę większa wiedza sprzętowa zatrzymała się na Socket A :wink: . Po przyznam dość pobieznej lekturze tematów na forum (głównie proponowanych zestawów) wytypowałem takie podzespoły:

 

proc: Core2duo E6550 - 512zł (wydaje sie dość szybki i widzę na pokładzie 4mb cache'u)

 

mobo: Msi P35-Neo2-FR - 353zł (o ile w przypadku Socket A wybór Abita NF7 był raczej jednogłośny, to tu jestem zielony i proszę po potwierdzenie, lub zanegowanie tego wyboru :wink: )

 

grafika: Palit GeForce 8600GT sonic+ - 355zł

 

ram: 2x1GB 800Mhz, w pierwszej chwili dałem OCZ, ale zależy mi, żeby wszystko było z jednego sklepu, a w agito.pl w którym znalazłem resztę części nie ma ramu tej firmy, więc może coś innego? Geil, Kingston? Coś w granicach 200zł za takie parametry.

 

zasilacz: tu nic konkretnego nie wybrałem, myślę, że jakiś Chieftec, czy Modecom 350-400W za ok. 150zł będzie wystarczający (a może się mylę? )

 

Komputer ma być przeznaczony do pracy na codzień (internet, muzyka, filmy itp.), ale dość istotne jest, żeby dość płynnie działały nowsze gry (taki Wiedźmin na przykład - nie koniecznie w najwyższej rozdzielczości i maks. detalach, ale powinien przyzwoicie działać chociaż na średnich).

 

Komp raczej nie będzie podkręcany, a na pewno nie do granic możliwości (być może jeśli mnie właściciel do niego dopuści, to się trochę z nim pobawię, ale to raczej będą niewielkie wartości OC). Przede wszystkim zależy mi na stabilności zestawu (po nieprzyjemnych doświadczeniach z Asusem A7V880... ).

 

Jest jeszcze jedna sprawa, która mnie nurtuje, tj. jak z podłączeniem do tak nowego sprzętu dysku na zwykłym ATA? Nie ma problemu z wykrywaniem takiego dysku jako master? Jak wygląda działanie przejściówek ata->sata? Można przy użyciu takiej przejściówki postawić dysk jako master?

 

 

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Gorphal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc - paredziesiąt złotych w górę i masz E6750

Mobo - w sumie OK, ew. Foxconn P35A

Grafa - IMO PowerColor X1950PRO

RAM - bez o/c Kingston 667

Zasilacz - AmacroX AX450-PNF i tyle ;)

 

Masz jeden kanał ATA, dajesz tam max. 2 urządzenia - czyli powiedzmy 1 dysk + 1 napęd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2180 240zl

Abit IP35-E 329zl (jesli nie potrzebujesz kontrolera Raid)

OCZ 2x1GB Spec Ops 209zl

Radeon 3850 ok 600zl

Corsair CMPSU-450VXEU 450W 223zl (cichy i wystarczajaco mocny)

 

Gorszy procek (roznica na dobra sprawe w pamieci Cache). Wiem, ze nie chcesz krecic - ale sprawa jest na tyle prosta, ze warto sie skusic (chociaz na te 2,8GHz). Kosztem procka znacznie lepsza grafika, w miare dobre pamieci, no i cichy solidny zasilacz.

 

Tak prawde mowiac nie wiem, czy bylbys w stanie zauwazyc roznice w pamieci Cache gdyby oba procki mialy jednakowe taktowania, za to przyrost wydajnosci w grach (z Radkiem, zamiast 8600GT) bedzie juz mocno zauwazalny. Twoj wybor.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek - chyba Ci palec przeskoczył, bo w tej cenie to E2160

Płyta - odpalana czasem na suszarkę (niektóre sztuki), problem z jakością

ram - starczy mu i 667

grafika - OK

zasilacz - potrafi podobno piszczeć cewkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mial byc 2160 - tak posrodku, w razie jakby w trakcie krecenia trafil na niski FSB Wall. Tez słyszalem, ze z tym Abitem bywaja problemy, alternatywa moze byc tez DFI Iron Blood za 385zl, Foxconn tez bardzo dobry. Ramy faktycznie 667 stykna w takim budzetowym kompie, a 50zl mozna na cos innego przeznaczyc (lepsze chlodzenie na procka). Co do zasilaczy wydawalo mi sie, ze to piszczenie nie dotyczy serii VX, bo z kolei Amacrox (ktorego sam posiadam w starszym kompie) to suszara straszna (najglosniejszy element w komputerze) - mocowo jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...