Skocz do zawartości
tomeck

Płyta + Procesor + Ram + Dvd-rw Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Hello :P

Zamierzam kupić nowego kompa i w związku z tym mam kilka pytań :-)

 

Kiedy najlepiej kupować sprzęt komputerowy? Przed świętami (teraz) czy po świętach. Macie może jakieś info na temat obniżania/podwyżek cen?

 

Interesuję się głównie O/C więc każdy wie o jaki sprzęt mi chodzi (ma być podkręcalny) :)

 

Wybrałem coś takiego:

ASUS COMMANDO

DUAL CORE E2160/E2140

OCZ DDR2 CL4 800MHz 2x1GB Platinum/Gold ???

 

Co nim sądzicie? Macie jakieś inne propozycje?

Co do procka to właśnie nie wiem czy E2160 czy E2140 a może E2180?

No i mobo :-/ Commando? Czy może lepiej coś na IP35 np. ABIT IP35-E lub ASUS P5K ?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tOMeCK ponieważ są to bardzo dobre ramy za niską cenę.Elpidy zazwyczaj się dobrze kręcą a jak piszesz komp ma być do OC

Tak jak @gryzek uważam że foxconn w zupełności ci wystarczy . nie ma po co przepłacać

Ram najlepiej kupić teraz a resztę po świętach bo jak wiadomo ceny niedługo polecą troszkę w górę

W zasadzie to jak masz kasę to mógłbyś wziąć lepsze pamiątki np special opsy ale do "zwykłego" oc kingstony spełnią swe zadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A OCZ Platinum/Gold nie są dobre do OC ? Też nie chodzi mi tylko o OC bo po co np. te kingstony z 667MHz mam podkręcać na 800 skoro moge kupić oryginalne OCZ z radiatorami. I te kingstony wcale nie są tak dużo tańsze bo 170zł a OCZ mam za 199zł.

Powiedzcie mi czy te kingstony będą lepsze po OC niż OCZ po OC ?

 

Co będzie lepsze ASUS COMMANDO czy ten FOXCONN? Bo foxconn jest tylko 100zł tańszy a ma chyba trochę słabsze wyposażenie?

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) no i raczej wezmę te OCZ. A jakie dokładnie masz ramy @Mateo1988 ? Gold, platinum? Czy OPSy ? Czym różnią się te OPSy od Platinum czy Gold? Które najlepiej z nich wszystkich wybrać?

 

2) Czy E2160 się lepiej kręci niż E2140? Bo do OC każdy kiedyś polecał jak najsłabszy z danej "rodziny", ponieważ kręciły się tak samo. Tzn. żeby brać o najniższym taktowaniu ze względu na cenę.

 

3) Czy ta mobo foxcona będzie lepsza od asusa commando?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o mnożnik. 2140 ma 8, a 2160 ma 9.

Mnożnik ogranicza oc zwykle ze względu na fsb wall.

Np. u mnie jest nieco powyżej 340 przy mnozniku 9 miał bym 3 ghz, a przy 8 jest 2,7.

Ale w sumie to jest loteria był juz na forum 2160@2,5gzh ale zdarzają sie też 2140 @3,2 i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej recenzji foxconna P35a znalazłem coś takiego:

 

Zalety:

 

* nowy chipset P35

* FoxOne oraz oprogramowanie

* przemyślany BIOS

* ukryty potencjał

* pasywne chłodzenie

* cena!

 

Wady:

 

* zła współpraca z procesorami FSB800 (E4xxx, E2xxx)[\b]

* problemy z ClearCMOS

 

Co Wy na to? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tOMeCK, ja mam Platinum rev2, różnią od SpecOps timingami, Plat. rev2 maja 4-4-4-15 a Spece i Gold 5-5-5-12, moim zdaniem najbardziej opłacalne są Plat rev2, patrząc na cenę i timingi, Gold odpada bo to tak jak byś kupował SpecOps'y i płacił za pozłacany radiator... a z kolei kupować Spece dla 4zł taniej względem Plat, (esc.pl) było by trochę nierozsądne ^^

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tOMeCK, ja mam Platinum rev2, różnią od SpecOps timingami, Plat. rev2 maja 4-4-4-15 a Spece i Gold 5-5-5-12, moim zdaniem najbardziej opłacalne są Plat rev2, patrząc na cenę i timingi, Gold odpada bo to tak jak byś kupował SpecOps'y i płacił za pozłacany radiator... a z kolei kupować Spece dla 4zł taniej względem Plat, (esc.pl) było by trochę nierozsądne ^^

Platinum rev 2 to elpida-przynajmniej wyniki na to wskazuja,kreca sie identycznie a czasami gorzej niz kingston na elpidach.Producent pisze promos(jakos mi sie nie chce wierzyć w to) :lol: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów z Oc na Foxconnie nie ma, te które występują da się łatwo ominąć (patrz opracowanie - link w moim sigu).

Co do procesora - przy E2160 jest dużo większe prawdopodobieństwo że uda ci się wyciągnąć 3GHz - z E2140 już jest ciężko coś takiego osiągnąć w nowych sztukach (chyba że kupisz selekta, ale to kosztuje).

Co do RAMu - Kingstony na Elpidach są najlepszymi pamięciami jak za takie pieniądze, da się na nich bez większego problemu osiągnąć 900MHz CL4, często nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to jakoś wole te OCZ Platinum Rev.2

Co do procka to raczej wezmę E2140 bo to i tak loteria czy sie podkręci czy nie a 50zł taniej. I jeszcze jedno: u kogo polecacie kupować proca? Tzn. chodzi mi o to, że niektórzy sprzedawcy mają procki z dobrej serii jak swego czasu koleś miał wypasione san diego które leciały na 3GHz.

 

Czy asus commando nie będzie lepszy od foxconna?

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i foxconna nie polecają z powodu braku sterowników, biosów itp. Podobno firma olewa klienta i płyty nie są najwyższej półki. Więc którą najbardziej polecicie prócz tego foxconna?

Zastanawiam się nad ASUS P5K-E, MSI P35 NEO2-FR, ASUS P5KR czy może zwykłą P5K ? Którą polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ramu to czym różni się pierwsza rewizja OCZ 2x1GB Platinum od Rewizji 2? Czyli OCZ2P8002GK od OCZ2P800R22GK ?

 

EDIT:

Ok. już wiem starsze mają 4-5-4-15 a nowe 4-4-4-12 :D

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...