Skocz do zawartości
Prze-m-ek

Wszystko Jest Jeszcze Karta Graficzne !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam juz prawie zlozonego kompa jeszcze brakuje karty graficznej to co mam to:

e2140

p31-ds3l

1gb kingmax pewnie kiedys bedzie kolejne 1gb

jakis zasilacz od poprzedniego kompa LC-A300ATX, tyle wiem o nim - no jest 300W, pewnie w przyszlosci zmienie na cos lepszego

 

Dobra to jeszcze to czego brakuje to karta graficzna na pci-ex cena do 200zl - moze byc uzywana, to co biore pod uwage, to

 

x850xt, 7600gs, 7300gt, x1600xt,

 

ewentualnie moze dolozyc ok 50zl i hd2600xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wyrzuć ... miałem taką sama zasiłke kiedys przez ~3dni - złom jak nic :P

 

Athlon T-bird 850MHz@1200@2.05V radek 9000Pro po OC do tego dysk 20GB i to na nf7-s napiecia na +12V dawal 13.3V reszty nie mierzylem bo pospiesznie wylaczylem komputer ^^ zaznaczam że pracował wtedy w idle....

 

poprostu go wyrzuć, wierz mi na słowo lub nie.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ja mierzylem wszystkie napiecia miernikiem i wychodzilo dobrze, wiec nie wiem, a co do tej karty to ktora lepsza hd2600pro, czy xt

 

znaczy ja mierzylem wszystkie napiecia miernikiem i wychodzilo dobrze, wiec nie wiem, a co do tej karty to ktora lepsza hd2600pro, czy xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś L&C ale 235W ... ogólnie to waży tyle co nic, w środku też pusto i bieda... ja bym się bał to to podłączać ...

Pomyśl o jakiejś Delcie albo Fortronie z allegro, albo za trochę większe pieniądze Modecom MC-350 lub 400 (nie FEEL - pełnego Modecom'a)

 

 

Co do kart to z tych wymienionych 7300GT kręcony (Palit SONIC, albo troche drożej Galaxy na kostkach 1.4/1.2 - oba na DDR3 - jakieś 180zł / 230zł) albo już wyżej czyli x1950 lub od biedy ten 2600 (tylko w nich ten direct x 10 to dla picu... i tak tego nie uciągną, to jak kupowanie 8600 dla tego typu gier)

 

Odnośnie pamięci, nie wiem czy Corsair XMS2 665MHz nie będzie lepszym wyborem (pewnie cenowo podobnie) ... sporo dobrego się o nich naczytałem :) (Bo kingmaxy rozumiem już 800MHz ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ja mierzylem wszystkie napiecia miernikiem i wychodzilo dobrze, wiec nie wiem,

co to znaczy dobre ^^ ? (moje doswiadczenie mi podpowiada, ze "dobre" to pojecie wzgledne xD)

 

a po2 cos mi sie nei chce wierzyc moze wkradł sie jakiś bład pomiaru ??

 

czym mierzyłeś ? bo jak jakas stara analogówka albo tania cyfrówka to one maja bład pomiaru żedu +/- 7-10% czyli bardzo duzo w przypadku pomiaru napiecia rzedu 1V-12V błedy systematyczne sutanowione oprzez producenta na takim poziomie sa zbyt duze zeby moznabyło okreslic pomiar za prawdziwy imo.

 

zapuśc pętle 3dmarka2k3 - mother nature (jak nie masz na karcie SM2.0 to zapętl test Nature w 3dmarku2001)dodatkowo zapusc: SuperPi 32M, SP2004 ustaw small fft.

 

i po jakis 15min jak sprzet sie troszke nagrzeje dokonaj z 20 pomiarow z odstepami casowymi ~10s i kazdą wartość zapisuj, wtedy zobaczymy jak to wyglada :)

 

PS:podaj model miernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując że masz 200 zł i do kupna kartę graficzną i zasilacz to chyba musisz się ograniczyć do Geforca 7300GT i do jakiegoś Fortrona albo Delty z allegro, ewentualnie nowego ModeComa 350W za jakieś 99 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na tym L&C jade juz 4rok :lol2: [ciach!]o to jest na bank, ale nie bede dokładał do drugiego [ciach!]a (czytaj mojego kompa). Czasami wyłącza sie sam monitor a komp dalej śmiga :) niezły syf. Żeby nie był całkowity OT to polecam to co kolega powyżej, jedyne rozsądne wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem wlasnie test 125 kart na pclabie i chyba sie zdecyduje na x850xt ok 200zl na allegro, a np w grze fear wypadla porownywalnie z 8600gt itp

nie bierz tego!

 

SM2.0, technologia wykonania 0.13um co sie wiaze z duzym poborem pradu no i bardzo sie grzeje, dopiero co taka sprzedalem :P

 

fakt..jest dosc wydajna 32k w 2k1 14k w 2k3 7k w 2k5 ~2.7k w 2k6 (przy sprzecie z podpisu)

 

proponuje x1800xl+acceleroX2 ( jest to trioche problemowa karta, np wymaga odpowiednich sterownikow do OC )

 

do obecnych zastosowan wg mnei lepsza od 2600pro ze wzgledu na 16ROP, Crysis smiga na 800x600 w MAX detalach i AFx16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, czyli znowu nie wiem, ale grzeje sie tak ze sie z nia cos dzieje?

 

te x1800 to ciezko dostac, a moze x1900gt?

 

powiem tyle.. mialem x800gto2 @ x850xt pe | 400/980 @ 540/1220

no i zamontowany na niej ThermalTake Giant III Extreme karta osiagala bez problemu po kilkunasto minutowym wysiłku 68-72°C przy obrotach wentyla ~70%.

 

poza tym to generalnie dość stara karta i ustepuje w fpsach w nowszych tytulach mimo teoretycznie lepszych parametrach, np w/w karta po OC osiagala wyniki jak moja obecna na standardzie (wiem ze 8VS ale takty duzo nizsze gpu 500vs540 no i mem 990vs1220)

 

jesli chodzi o karty serii x19xx to nei mam najmniejszego pojecia jak one stoja z oc.

 

jedno jest pewne x1900gt<x1950pro wiec jesli juz koniecznie ma byc cos tego typu to x1950pro ale z tego co mowiles to karta ma byc do 250zł wiec z tymi sie nei zmiescisz a z x1800xl jak najbardziej..

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doluz troche i bierz 8600GT//.

 

szkoda kasy wg mnie na grafike tego pokroju.. no ale nic ;]

 

ja bym to widzial tak: x1800xt+accelero x2 =300zł(allegro) OC tej karty jest ze tak powiem unlimited :P i na karcie za 300zł (z OC + proc po OC )gra we wszystie gry jakie obecnie sa dostepne na rynku.... tak jak mowie, u mnie np crysis z podmienionymy plikami ( czyli na VERY HIGH tzw "DX10" ) w 800x600 robi ~22fps (srednia z klatek od poczatku gry do momentu uwolniena zakladniczki ze szkoly ;) ). Mysle ze karta 8600GT mimo wyzszej ceny nie pozwoli grac w 1024x768 w VERY HIGH w ta gre i rowniez trzeba bedzie zmieniejszac 800x600 badz detale. a cena o 100zł wyzsza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez 8600GT tez mozna krecic ;) Crysis na 1280x1024 ustawienia high (shaders, shadows i tekstury na medium) smiga plynnie (>20fps) i moge cie zapewnic ze wyglada to o wiele lepiej niż u ciebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tradycyjnie juz nic nie wiem, ten x1800xt+A2 z checia bym kupil, jednak nie ma takich na allegro ;P Dobra to do tego 8600gt np takiego : http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...mp;&u=10815

musialbym dolozyc 100zl, i czy naprawde bedzie widac roznice miedzy takim 8600gt a tym hd2600pro? zakladamy ze oba podkrece ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy wg mnie na grafike tego pokroju.. no ale nic ;]

 

ja bym to widzial tak: x1800xt+accelero x2 =300zł(allegro) OC tej karty jest ze tak powiem unlimited :P i na karcie za 300zł (z OC + proc po OC )gra we wszystie gry jakie obecnie sa dostepne na rynku.... tak jak mowie, u mnie np crysis z podmienionymy plikami ( czyli na VERY HIGH tzw "DX10" ) w 800x600 robi ~22fps (srednia z klatek od poczatku gry do momentu uwolniena zakladniczki ze szkoly ;) ). Mysle ze karta 8600GT mimo wyzszej ceny nie pozwoli grac w 1024x768 w VERY HIGH w ta gre i rowniez trzeba bedzie zmieniejszac 800x600 badz detale. a cena o 100zł wyzsza.

 

Pozdrawiam.

ale co ty porównujesz x1800xt do 8600GT? a cena o 60zl wyzsza bo za 360 zl mozna miec Palita Sonic+ ktory po OC niszczy pod kazdym wzgledem x1800xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ty porównujesz x1800xt do 8600GT? a cena o 60zl wyzsza bo za 360 zl mozna miec Palita Sonic+ ktory po OC niszczy pod kazdym wzgledem x1800xt

 

bardziej mowie ogolnie ze oplacalna x1800xl/xt maja obecnie niezly stosunek cena/wydajnosc wg mnie.... wiadomo - zalezy jaka aukcja. a to ze 8600GT potanialy sporo to fakt, przestalem to sledzic i tu moj błąd :)

 

PS:swoja z accelero x2 kupilem np ostatnio za 230zł x))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...