Skocz do zawartości
Jarcom

Ram - Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Odrazu mówię że jestem "zielony" w tych tematach. Wiem tylko że musze dokupić pamięci RAM.

Prosze o podpowiedź co mam kupić?

 

Płyta główna: Shuttl AV49P(N)

 

256 RAM PC2100 DDR SDRAM

 

Myślę o dodatkowej kości 512 mb. Fajnie by było by mógł tą starą kość pozostawić.

 

Z góry dzięki!

 

Pozdrawiam

 

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja się podłączę z pytaniem: mam 1024 DDR 333 kingstona - chciałbym drugie tyle - czy muszę kupić dokładnie taką samą, czy może być szybciej taktowana? na co zwrócić uwagę?

Może być szybsza - po prostu "zwolni" do częstotliwości najwolniejszej.

Ja w swoim kompie mam dwie kości Kingstone 256MB , jedna 333 (CL 2.5) a druga 400 (CL3) i nie ma problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa kup taką samą kość bo znam przypadki że dwie różne kostki nie chcą ze sobą pracować. Kupowałem kość dla kolegi który miał 333 a ja mu kupiłem 400 bo nie wiem dlaczego ale są tańsze no i nie chciały razem działać. Windows sie wieszał i wywalał swoje niebieskie ekrany. Osobno pamięci pracowały bez zarzutu, ale to chyba nie o to chodzi. Więc jak mówię lepiej kup taką samą kość a zaoszczędzisz sobie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dsliwinski

Jak kupisz kingstone 400MHz to nie powinny się gryźć :)

 

@Jarcom

W jakimś PDFie o tej płycie znalazłem, ze jeden slot przyjmuje DDR400 ... czyli tak jakby dwa nie dały rady (ale tego nie jestem pewien - sprawdź w instrukcji). Ale w Twoim jest 266MHz ... więc kup drugą 266 albo 333 ... możesz pokusić się o 400 ale gwarancji nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...