Jump to content
chari

Problem Z Systemem.

Recommended Posts

Przed chwilą był u mnie kumpel z dyskiem, przerzucałem mu pliki... Po tym jak odłączyłem jego dysk nie uruchamia mi się system. Tzn. na początku wszystko jest noemalnie. Dopiero w momencie kiedy powinien pojawić się pulpit komp tj. staje. Jest tylko zielony ekran i kursor myszy a system dalej się nie ładuje. Podczas podłączania tego drugiego dysku partycje sie poprzestawiały i kiedy go odłączyłem zostały tak. Teraz podczas uruchamiania scandisk skanuje dysk D a nie C na którym jest system. Próbowałem uruchomic komputer w trybie awaryjnym ale to nic nie dało. W tym samym momencie pod koniec pojawia się znaczek windowsa i dostaje zwiechy... Nie wiem co z tym zrobić. Co zrobić żeby scandisk domyślnie skanował mi partycję C?

Edited by chari

Share this post


Link to post
Share on other sites

a spróbuj w trybie awaryjnym odpalić. (podczas uruchamiania kompa stukaj w klawisz F8.) może ruszy.Jak nie pomoże, to "ostatnia znana dobra konfiguracja. jeśli to też nie zda egzaminu to ja widzę tylko 2 wyjścia:

1. wziąć dysk do kumpla i u niego scandiskiem przejechać.

2.reinstall.

Ale może są jakieś magiczne metody, których nie znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój się załadował. Tyle że partycja C to była jego z systemem, a moja zmieniła literkę na D. I teraz po odłączeniu zamiast skanować moją C na której zapewne jest jakiś błąd to skanuje mi D... :/

 

EDIT: A więc podłączyłem stary dysk do kompa, zainstalowałem na nim win xp i przeskanowałem partycję systemową z tamtego dysku. Później przestawiłem bootowanie na ten właśniwy dysk i wszystko poszło(ale nadal podłączony stary dysk). Kiedy odłączam ten stary dysk komp zachowuje się tak samo jak poprzednio. Nie wiem jak ustawić żeby dyskiem nr1 był mój dysk sata2 a dyskiem nr 2 ten stary dysk. Kombinowałem ze zworkami, przestawiałem bootowanie i nic. Cały czas stary dysk jest dyskiem nr1 a jego jedyna partycja jest partycją C.

 

Jak zmienić kolejność partycji, tak żeby partycja dołączonego dysku była ostatnia?

Edited by chari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotarłem do Zarządzania dyskami i już myślałem że uda mi się zmienić literę partycji ze starego dysku. Spróbowałem i pokazuje się komunikat żę dysk zawiera plik strony? Co zrobić żeby udało się to zmienić?

 

Zmieniłem literę partycji na któej mam wszystko zainstalowane na odpowiednią to przynajmniej większość programów działa.

Ktoś mi może powiedzieć o co chodzi z tym plikiem stron?

Edited by chari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...