Skocz do zawartości
Bezan

Jaką Płytę Pod E2160?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką płytę warto kupić pod e2160?

Najdroższa i największe możliwości OC ma oczywiście quadgt ale czy procesor jest w stanie pójść na takie wysokie FSB jakie ta płyta oferuje (~500MHz)? Czy może nie ma sensu się w nią pakować i wziąć tańszą AB9 któa osiągnie może 350-400Mhz?

 

Dodam, że zależy mi na stabilnym OC do pracy codziennej a nawet 24h. Jakieś mega OC tylko dla samego screena nie wchodzi w grę.

 

Czy będzie problem z zamontowaniem Scythe Ninja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej cos na nowszym chipsecie(p35)? np foxa albo msi(poczytaj o nich tematy). Osobiscie posiadam ab9 + e4300@2,7 z minimalnie podniesiony vcore wszystko chodzi na boxie. Brat ma identyczny sprzet tyle ze u niego na @3,0 bez problemu poszedl ten e4300.Co do tematu bierz cos na p35, ogromny wybor:)

 

@robowsky

Twoj post byl zdecydowanie krotszy :P

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz do ok 350 zł to bierz coś z tego na P35:

 

Abit IP35-E

Abit IP35 (trochę droższy)

Foxconn P35A

 

Kolejność nie ma znaczenia, natomiast jak chcesz coś tańszego i równie dobrego to polecam GIGABYTE P31-DS3L kosztuje ok 230-240 zł ale naprawdę zajefajna płyta. Ja u siebie puściłem na niej E2140 na 3,2Ghz :D nice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojetne tak naprawde. Byle by obslugiwala proce z szyna 333 to spokojnie starczy do e2160.

IMHO dowolny Gigabyte, dfi, asus , abit, msi na p35/p31, 965 + kilka kolejnych plyt na i650.

 

Poczytaj z czym jest najmniej problemow, albo bierz ta gdzie ci sie kolor laminatu bardziej podoba :D

 

Bo te 400 Mhz powinna zrobic kazda z wymienionych (co i tak jest kosmiczna wielkoscia bo e2160 ma 3Ghz juz na 333, a na 400 to 3.6 by bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem, że P35 ma problemy z prockami typu e2xxx. Czy to już nieaktualne? Jak wygląda sprawa OC w obu chipsetach?

 

no i jeszcze pytanie ewentualnie jaką na P35 polecacie? Cena max 400-450zł

Edytowane przez Bezan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...