Skocz do zawartości
przemo3642

Na Co Wymienić Neoteca Maximusa 440w ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawie wyciszonego kompa. Prawie, bo jest zasilany Maximusem (Huntkey AP) lub Deltą 400 (zależy co akurat podłącze). Oba hałasują mocno, choć każde na inny sposób (większy szum VS. mniejszy szum + "cykada").

 

I moje pytanie jest takie: czy w cenie do 300-350zł znajdę coś takiego, co będzie wyraźnie ciszej chodziło od Maximusa/Delty a przy tym będzie mocniejsze (tj. zapewni sprawne działanie mocnej (w perspektywie 3 lat) konfiguracji) ???

 

Za nieco ponad 200zł można kupić Corsair CMPSU-450VXEU 450W.

Za nieco ponad 300zł można kupić Corsair CMPSU-520HXEU 520W (Czy poza odpinanymi kablami różni się on w sposób istotny od poprzednika?)

 

Może jakieś inne propozycje? Prosiłbym o opinię osób, które miały w swoich rękach parę markowych zasilaczy, a nie przesiadły się dopiero co z Codegena na jakiś markowy sprzęt i teraz twierdzą, że nowy ich nabytek jest "całkowicie niesłyszalny" :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszsytkim nikt Ci nie zagwarantuje, że xxxW zasilacz wystarczy do każdej konfiguracji wymyślonej w najbliższych 3 latach. Kto wie, co Oni sobie powymyslają. Ogólnie na obecne czasy, nowoczesny 550W zasilacz z zapasem pociągnie CF 2900xt po oc i oczywiście jakiś proc mocny też po oc. Z jednej strony nowe 3xxx już tyle wat nie ciągną, co 2900xt, ale za to Amd sobie wymyśliło, że do high-endu chciali by nawet po 4 do jednego kompa pakować... A to już jest sporo watów. I taka 550 tego nie uciągnie.

Ale nie ma co, tak sie rozwodzić nad tą mocą.

Do non-sli itp na obecne czasy każda 450W sobie poradzi z zapasem i jest to bardzo rozsądna wartość.

 

Liderami ciszy są Corsair HX i BQ SP. Ale dużo ludzi ostatnio narzeka na piszczące cewki... Nie wszsycy oczywiście, ale dużo takich jest. Jak dla mnie HX pracuje troszkę ciszej ( różnica jest zauważalna, ale niewielka... ) od łożysk Seagatów 250GB ( 1-talerzowych ). Ale to tylko na najniższcyh obrotach Corsaira, które utrzymuje do około 300W obciązenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowoczesny 550W zasilacz z zapasem pociągnie CF 2900xt po oc i oczywiście jakiś proc mocny też po oc. Z jednej strony nowe 3xxx już tyle wat nie ciągną, co 2900xt, ale za to Amd sobie wymyśliło, że do high-endu chciali by nawet po 4 do jednego kompa pakować... A to już jest sporo watów. I taka 550 tego nie uciągnie.

Zasilacz 550W a nawet 500W spokojnie pociagnie CrossFireX (4 karty), bo radki z serii hd38x0 ciagną zaledwie 50% mocy hd2900xt, wiec 2xhd2900xt=4xhd38x0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie się pośpieszyłem, bo nie widzialm nigdzie, ile tak na prawde biorą te nowe radki, ale skąd masz tą pewność, ze tylko 50% mocy potrzebnej do zasilenia 29xt potrzebują? Poza tym znajdz 550W PSU z 4 wtyczkami PEG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu.

 

Rozważałem dotychczas:

 

Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Corsair CMPSU-450VXEU 450W

Be Quiet! Straight Power E5-500W 500W

 

Nie wiem czy do tej listy można dodać coś sensownego w cenie do 300-350zł (jeśli ktoś wie to proszę o opinię !).

 

Po przeczytaniu wielu recenzji faworytem wydaje się być Corsair CMPSU-520HXEU 520W - właściwie trudno znaleźć na necie testu, w którym Corsair nie zwycięża (flaki Seasonica robią swoje). Mam nadzieję, że ta zasiłka jest zdecydowanie cichsza niż Neotec Maximus.

 

Zauważyłem tylko, że te Corsairy występują w dwóch wersjach: np. te u Zenfista nie mają kabli PCI-e 6+2pin, a jedynie 6. Z tego co się zorientowałem, to nowsza rewizja - B2W ma już te wtyczki.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy wymienić na cichy wentylator w zasilaczu? Tanie, łatwe i myślę że najlepsze rozwiązanie. Chyba że kolekcjonujesz zasilacze ;)

P.S. Naprawdę uważasz że będziesz potrzebować 550W zasilacza przy tendencji producentów sprzętu do obniżania poboru mocy swoich produktów? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Po przeczytaniu wielu recenzji faworytem wydaje się być Corsair CMPSU-520HXEU 520W - właściwie trudno znaleźć na necie testu, w którym Corsair nie zwycięża (flaki Seasonica robią swoje). Mam nadzieję, że ta zasiłka jest zdecydowanie cichsza niż Neotec Maximus.

(...)

Ztcw to Neotec to mały odkurzacz, więc obojętnie jaką zasiłkę wybierzesz będzie to spory postęp :) Co do tego HX'a to niestety ideał to nie jest. Jedni narzekają na piszczące cewki (u siebie tego nie uświadczyłem), inni na coś innego. Mój pomimo tego, że nie piszczy ma jedną dość ciekawą wadę, a mianowicie gdy komp zostaje wyłączony przez dłuższy okres czasu to po włączeniu występuję ciekawe cykanie który w trakcie pracy ustępuję (zwykle ok. 10min.). Cykanie również można wyeliminować (jeżeli nie chce czekać tych 10min.) poprzez małą kombinację z tyłu zasiłki :wink:

 

Jeden niepodważalny atut tej zasiłki to to, że nie zmienia prędkości wentyla do 300W, gdzie konkurencja przy tej wartości zaczyna szumieć :) pzdr

 

EDIT

Pobór mocy nowych radków jak i 88GT wygląda następująco

post-20691-1195990713_thumb.jpg

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za wszystkie dotyczasowe (i przyszłe :)) wypowiedzi :D :D :D

 

A może wystarczy wymienić na cichy wentylator w zasilaczu? Tanie, łatwe i myślę że najlepsze rozwiązanie. Chyba że kolekcjonujesz zasilacze ;)

P.S. Naprawdę uważasz że będziesz potrzebować 550W zasilacza przy tendencji producentów sprzętu do obniżania poboru mocy swoich produktów? :-P

Wśród wiatraków 140mm nie ma zbyt dużego wyboru a ich ceny zaczynają się od 35-40zł. Cały problem z Maximusem polega na tym, że głównie hałasuje powietrze. Jeśli wstawię tam wiatrak podobnie wydajny to hałas będzie ten sam, jeśli mniej wydajny (np. taki, który wolniej się obraca) to zasilacz może się niebezpiecznie grzać przy średniej-mocnej konfiguracji.

 

Hapi, teraz sobie policz: Neotec 440W na Allegro - 160zł, ewentualny nowy wiatrak - 40zł, podczas gdy za ok. 220zł mam nowego, cichszego i mocniejszego Korsarza 450W z 5 letnią gwarą. Więc jeśli nawet zależałoby mi na każdej złotówce to i tak dokonałbym takiej zamiany (a ja wolę dołożyć dodatkowe 100zł za modularne okablowanie i nowoczesną, mocniejszą i bardziej wydajną konstrukcję Seasonica).

 

Po drugie, jest wyraźny TREND rosnący. Spadek, który obserwujemy teraz jest jedynie fluktuacją wokół tego trendu. (Mój pierwszy komputer PC miał zasialacz 200W a na procku ani karcie graficznej nie było nawet radiatora; zresztą - jeszcze 3 lata temu mało kto słyszał o zasilaczach 600W+).

 

Ztcw to Neotec to mały odkurzacz, więc obojętnie jaką zasiłkę wybierzesz będzie to spory postęp :) Co do tego HX'a to niestety ideał to nie jest. Jedni narzekają na piszczące cewki (u siebie tego nie uświadczyłem), inni na coś innego. Mój pomimo tego, że nie piszczy ma jedną dość ciekawą wadę, a mianowicie gdy komp zostaje wyłączony przez dłuższy okres czasu to po włączeniu występuję ciekawe cykanie który w trakcie pracy ustępuję (zwykle ok. 10min.). Cykanie również można wyeliminować (jeżeli nie chce czekać tych 10min.) poprzez małą kombinację z tyłu zasiłki :wink:

 

Jeden niepodważalny atut tej zasiłki to to, że nie zmienia prędkości wentyla do 300W, gdzie konkurencja przy tej wartości zaczyna szumieć :) pzdr

Chemiczny_ali z twojego porównania Neoteca do odkurzacza wnioskuję, że miałeś tą zasiłkę lub przynajmniej miałeś okazję jaj się "przysłuchać". Jeśli tak jest jak piszesz, to bardzo mnie to cieszy, gdyż czułbym się fatalnie, gdyby sięokazało, że nowa zasiłka (korsarz) hałasuje podobnie.

 

A jak będzie coś cykać, pierdzieć albo piszczeć to nie ma zmiłuj się - sprzęt trafia z miejsca do serwisu na gwarancję! BTW, ty masz wersję z wtyczkami PCI-e 8 czy 6 pin?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że jeżeli chodzi o ciszę do tych 300W najcichsze będą konstrukcję SS czyli Seasonic i Corsair i będzie to jakieś 21-22dB. Maximusa nie miałem, ale kiedyś o mało nie kupiłem i poczytałem trochę i dla mnie zasilacz "dość cichy" jest po prostu głośny (odkurzacz). Co do wtyczek to u mnie mam 2xPCI-E 6-pin, ale może nowe rewizję posiadają już 8-pin :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...