Skocz do zawartości

hapi

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    97
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez hapi

  1. Jak najbardziej. Ważne jest tylko żeby w każdym banku były po 2 i to takie same kości. Może więc być i mieszanka np 2x512 + 2x1024 ;)
  2. Czy płyta ma układ Intersil? Pytam tak z ciekawości tych co mają łatwy wgląd na płytkę bo na zdjęciach niewiele widać a nie chce mi się wybebeszać całego kompa by go poszukać.
  3. Zamiast zmieniać dobrą płytę na jeszcze "lepszą" zmień sobie procka na którym nie będziesz potrzebował tak wysokiego FSB. To chyba wygodniejsze rozwiązanie.
  4. Ja jednak sugeruję standard 4:3. Do gier jest lepszy bo unika się skalowania a do filmów to nie oszukujmy się przy tak małej matrycy panorama... :blink: A przy normalnej pracy też jest wygodniej - spróbujcie sobie odpalić arkusz czy edytor tekstu, widać całą szerokość strony ale jest ona krótsza na panoramie. To nie 24'' gdzie spokojnie 2 strony komfortowo obok siebie się mieszczą (tu też wejdą ale czytelność jest dyskusyjna).
  5. A dlaczego dali tańsze/gorsze kondensatory? Od razu zakładasz że musieli pogorszyć, a może dali lepsze/droższe? Pozostały w dalszym ciągu polimerowe więc po prostu dali lepiej dopasowane do potrzeb płyty. Pod ostatnim portem PCI pojawiły się szpilki dla portów COM i LPT także to normalna zmiana. Natomiast zbędne oznaczenia i nadruki są chyba nikomu nie potrzebne więc dobrze że zniknęły. A że płyta wyłysiała też niekoniecznie oznacza pogorszenie... porównaj sobie skomplikowaną budowę analogowego tunera TV oraz cyfrowego gdzie wszystko robi w zasadzie 1 scalak - a czy przez to jest gorszej klasy? Raczej odwrotnie - to się nazywa postęp ;) Tak czy siak to jest gdybanie lepiej/gorzej więc nie ma co krytykować dopóki ktoś nie potwierdzi gorszej jakości nowszej rewizji. Z drugiej strony rozumiem Twoje obawy, miałem kiedyś płytkę Foxconna na P965 która mi padła i serwis wymienił na nowszy rev bo tylko takie już mieli.. No i cóż, zyskałem lepszy kodek audio ale straciłem na możliwościach OC i stabilności płyty.
  6. hapi

    Intel Atom

    Za taką cenę to będę to brał do firmy jak jakiś komp zdechnie. Win 2k, office i potrzebne programy to napewno pociągnie a do tego jeszcze z takim poborem energii to na 1 UPSie pójdzie kilka kompów ;)
  7. hapi

    Nowy Konkurs Enermax

    D...pa! Nie mogę się zalogować a jak zakładam nowe konto to mi nie przyjmuje kodu aktywacyjnego :angry:
  8. Można sformatować aplikacją Sandiska launchpadremoval (albo jakimś programem do partycjonowania dysku) tyle że zapis spadnie do ok 14MB/s - nie pytaj dlaczego. A wraca się też aplikacją ze strony Sandiska launchpad installer czy u3installer. Napewno znajdziesz. Lepszym wyjściem jest programik z u3help.eu.org - U3 Hacker którym wgrywasz zamiast standardowej partycji U3 każdy utworzony przez siebie obraz ISO ;) Jeżeli system nie obsługuje U3 to partycja U3 nie będzie widoczna ale ta "normalna" z danymi będzie.
  9. Sandisk Cruzer Contour 8GB - realny zapis do 18MB/s, odczyt 27MB/s, A-Data PD7 jeszcze szybszy ale i sporo droższy.
  10. hapi

    Sirius.pl -brak Kontaktu

    Daj sobie spokój z e-mailem i gg. Dzwoń, dzwoń i jeszcze raz dzwoń. Jak Wadowice się nie zgłoszą to po innych lokalizacjach. Też miałem ostatnio z nimi problem - mój "opiekun" zapominiał wysłać a dodzwonić się wogóle nie mogłem - dopiero na 4 lokalizację jakoś się dodzwoniłem gdzie gość sprawdził, przeprosił i pchnął sprawę, także napewno Cię nie oszukają. Tyle że wykonasz parę telefonów, trochę się wkurzysz a przesyłka się przeciągnie. A kiedyś byli tak dobrą firmą 8O
  11. Miałem przez tydzień OCZ Rally2 8GB i niestety zawód :( Realna prędkość zapisu na niego to max 8MB/s czyli połowa deklarowanej przez producenta. Odczyty OK. Serwis mi odpowiedział że te pamięci mają właśnie wolniejszy zapis na windzie innej niż Vista i bez problemu przyjęli zwrot (nie sprawdzałem ale jak na mnie to i odczyt powinien być niższy na XP...). ATTO pokazywał czasem i 15MB/s przy zapisie ale w TC już była tylko połowa tego (pod explorerem mierzyłem czas i wychodziło podobnie). Także nie polecam jak ktoś oczekuje dużego zapisu. Ostatecznie kupiłem Sandiska Cruzera 8GB - zapis do 18,5MB/s a odczyt o 10MB lepszy. Czego chcieć więcej? Tyle że jednak nie ma róży bez kolców. Po 1. Jest dość ciężki jak na pena. Po 2 nie ma zaczepu na smycz ale etui z zaczepem. no i po 3, tu dziwna sprawa, po usunięciu partycji U3 spada zapis do ok 14MB/s :blink: :blink: :blink: To nie żart! Robiłem to parę razy. Ostatecznie, jako że nie lubię U3 a nie chcę tracić speeda, wgrałem na partycję U3 swoje pliki - prędkość była jak przy U3 czyli dobra. próbowałem samemu zakładać po 2 partycje o różnych rozmiarach ale to zawsze skutkowało spadkiem prędkości zapisu. Nie wiem czym to jest spowodowane :cry: Tak czy siak jeżeli chodzi o osiągi to za tą cenę nie ma nic nawet porównywalnego. PD7 jest już sporo droższy o szybszych napędach nie wspomnę.
  12. Potwierdzam że dualboot występuje tylko po OC. Co do napięć to... hmm... dawałem już do +0,6 na pamięci a i tak zawsze pokazuje w BIOSie 1,98V. Czyżby stara bolączka Gigusiów ze złymi wskazaniami BIOSu?
  13. Jak UPS piszczy cały czas to w 99% przypadków rozładowany/padnięty akumulator.
  14. Nowy zasilacz i nie ma?!?!? :blink: Chyba że ma za to 8-pinową, ale ta powinna być rozbieralna na 2x4 pin - sprawdź
  15. Jak chcesz atrament i może być używany to kup sobie jakiegoś DeskJeta (po konserwacji) serii 9x0 - najlepiej wyższy model z duplekserem lub nowszy odpowiednik 6122. Są wytrzymałe, dość szybkie no i co najważniejsze mają BAAARDZO duże pojemniki z tuszem.
  16. Jak w tych płytach działa Dual-BIOS i gdzie jest? Chyba mam zwaloną płytę bo nie mam w BIOSie ani nigdzie indziej żadnej opcji dotyczącej Dual-BIOS a wiem jak to powinno wyglądać bo poprzednia płytka posiadała Duala. Czy cały system działania został zmodyfikowany i uaktywnia się tylko przy awarii?
  17. W BIOSie -> zakładka M.I.T -> Performance Enhance tylko chyba potrzeba Ctrl+F1 by to odkryć ale nie pamiętam
  18. No nie wiem, dla mnie to wygląda jakby GB olał totalnie nforce. W końcu popatrzcie jak niedopracowany i dziurawy jest nasz BIOS a aktualizacji od dawna nie ma choć jest duża potrzeba :(
  19. Cudów nie ma. U mnie na 266 jest dziura ale np na 341MHz działa tyle że LDT dałem aż x3 a zasilacz mam jak w opisie
  20. hapi

    Czy Warto

    Różnica w wydajności będzie, zwłaszcza jak Intel będzie z HT. Jak kiedyś przechodziłem w tą stronę tyle że z Bartona 2500 czasowo z braku środków na P4 3.0HT. I co by nie mówić o P4 to jednak był szybszy od Athlona, dzięki HT winda się wogóle nie zacinała przy otwartych paru aplikacjach a filmy kodował zdecydowanie szybciej, jedynie chyba w grach nie było zbytniej różnicy. No i fakt że P4 pocił się przy wysiłku i chłodzić było co :D Ale praktycznie rzecz biorąc lepiej przesiadać się od razu na korka.
  21. No i o to mi chodziło żeby ktoś łopatologicznie sprawdził jak to wygląda. Bo tak, podstawka ta sama, napięcia płyta obsługuje, 1333MHz podbono oficjalnie też więc jaki problem z obsługą Penryna? IMHO to tylko kwestia BIOSu by rozpoznał poprawnie procesor. Tylko jak widzę GigaOlewacza który wypuścił w sumie 3 BIOSy do tej płyty a każdy niedopracowany to niedoczekamy się takiego z obsługą Penryna :(
  22. Chodziło mi o to czy automatycznie bez problemu wykryje i rozpozna proca.
  23. Pytanie z innej beczki: odpalał ktoś na tej płycie nowsze Intele z szyną 1333MHz? O Penryny nie pytam bo raczej napewno nikt tego nie testował ale właśnie to by byo najciekawsze.
  24. A używałeś skrótu Ctrl+F1 w BIOSie? Bez tego to faktycznie chyba tego nie zobaczysz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...