Skocz do zawartości
tpalarczyk

X1950 Pro I Marne Osiągi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie. Wczoraj stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem karty graficznej GECUBE RADEON X1950PRO 256MB DDR3

256bit AGP, dokladnie taką: http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-364. W 3Dmarku 2001 wycisnęła ona

17500 punktów. Natomiast w 3Dmarku06 już tylko 3000 punktów. Inne karty tej firmy wyciskają dwa razy tyle. Mam 2gb

ramu, Athlona64 3000@3500 Venice. Zasilacz mam modecoma 350 (ten z dobrymi opiniami).

 

W czym tkwi problem? Wcześniej miałem asusa 6600GT TOP i szczerze mówiąc nowa karta nie powaliła mnie na kolana

wydajnością. I te wyniki w markach mnie martwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Witam!

Mam pytanie. Wczoraj stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem karty graficznej GECUBE RADEON X1950PRO 256MB DDR3

256bit AGP, dokladnie taką: http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-364. W 3Dmarku 2001 wycisnęła ona

17500 punktów. Natomiast w 3Dmarku06 już tylko 3000 punktów. Inne karty tej firmy wyciskają dwa razy tyle. Mam 2gb

ramu, Athlona64 3000@3500 Venice. Zasilacz mam modecoma 350 (ten z dobrymi opiniami).

 

W czym tkwi problem? Wcześniej miałem asusa 6600GT TOP i szczerze mówiąc nowa karta nie powaliła mnie na kolana

wydajnością. I te wyniki w markach mnie martwią.

 

Hej. Przed chwila zrobilem test mam takze ATI X1950PRO tylko ze firmy MSI i na PCI-E, rowniez posiadam 2GB ramu, procka AMD 64 3000+, zasilacz 350W.

I miałem takie wyniki:

 

3D Mark 2003: 13491

3D Mark 2006: 4007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przed chwila zrobilem test mam takze ATI X1950PRO tylko ze firmy MSI i na PCI-E, rowniez posiadam 2GB ramu, procka AMD 64 3000+, zasilacz 350W.

I miałem takie wyniki:

 

3D Mark 2003: 13491

3D Mark 2006: 4007

Ja na kompie z podpisu (ale mialem tylko 1 gb ramu) mialem podobne wyniki:

3Dmark 05 9100

3Dmark 06 4015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Ja na kompie z podpisu (ale mialem tylko 1 gb ramu) mialem podobne wyniki:

3Dmark 05 9100

3Dmark 06 4015

Czyli nalezy wymienic juz podzespoly :/ a dopiero rok minal poczekam jeszcze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może AGP ogranicza ?

I DDR1 ? :)

...szkoda nawet komentować

co ogranicza ? radka 1950pro ?

 

tpalarczyk, wyniki praktycznie w normie, a tak w ogóle to Ty grasz w gry czy w 3Dsmarki ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 3Dmarka napisane, jest że mój system był porównany z 32 podobnymi konfiguracjami i mój wynik jest najgorszy!!!

Nie wiem o co biega. To jest jakieś chore.

 

Przesiadłem się z 6600GT asusa i praktycznie nie widzę różnicy!!!

Edytowane przez tpalarczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo HiS ogranicza ogranicza. Dla porownania wyniki radzia z C2D z podpisu:

 

Marek 03: 19300

Marek 06: 5700

 

A co do Pana z problemami to mysle, ze moze syf w systemie?? Moze sterowniki od NV nie wyczyszczone odpowiednio?? Lub moze cos w biosie zle poustawiane i ogolna wydajnosc systemu mniejsza niz byc powinna. Moj brat ma tez karte na AGP i mial nizsze wyniki niz ja na PCIe, ale nie bylo to nic drastycznego. Sprobuj pograc w gry moze tam bedzie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jutro tak dla testu postawię sobie nowego windowsa na jakiejś partycji i zobaczę jak będzie z wydajnością bo to jest masakra!

No panowie!!! Na świeżym systemie moja karta wycisnęła niecałe 4k i to jest wynik jak najbardziej zadowalający. Tylko bardzo zależy mi na pracy pod moim starym systemem. Jak go odsyfić? I co trzeba wyczyścić? DirectX, stare sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo HiS ogranicza ogranicza. Dla porownania wyniki radzia z C2D z podpisu:

 

Marek 03: 19300

Marek 06: 5700

 

A co do Pana z problemami to mysle, ze moze syf w systemie?? Moze sterowniki od NV nie wyczyszczone odpowiednio?? Lub moze cos w biosie zle poustawiane i ogolna wydajnosc systemu mniejsza niz byc powinna. Moj brat ma tez karte na AGP i mial nizsze wyniki niz ja na PCIe, ale nie bylo to nic drastycznego. Sprobuj pograc w gry moze tam bedzie lepiej ;)

zależy jak na to patrzeć .... przykładowo A64 3800+ z DDR1, płyty główne(939) jedna z PCIe druga AGP, dwa radki 1950pro AGP i PCI-E , różnica na korzyść wersji z PCI-E prawdopodobnie wyniesie ~100pkt

 

więc nie ma co porównywać na przykładzie C2D v A64 3500+ .... ponieważ sama wydajność reszty sprzętu tez sie przyczynia do wyniku w 3Dsmarkach ;)

 

w dodatku Twój sprzęt jest nieźle kręcony :]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie!!! Na świeżym systemie moja karta wycisnęła niecałe 4k i to jest wynik jak najbardziej zadowalający. Tylko bardzo zależy mi na pracy pod moim starym systemem. Jak go odsyfić? I co trzeba wyczyścić? DirectX, stare sterowniki?

Należy permanentnie usunąć stery od nv (tylko nie te od nforcea)- np drivercleanerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość X1950Pro

Słuchajcie,

 

Mam zestaw X2 3600+, 2 GB DDR2-667 i X1950Pro na PCIe (581/1400).

 

Wyniki w 3DMark03 i 05:

- 03: 14500 pkt

- 05: 8900 pkt

 

Spodziewałem się więcej, z GF7300GT miałem 11500 pkt w 03.

Zestaw niekręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

Mam zestaw X2 3600+, 2 GB DDR2-667 i X1950Pro na PCIe (581/1400).

 

Wyniki w 3DMark03 i 05:

- 03: 14500 pkt

- 05: 8900 pkt

 

Spodziewałem się więcej, z GF7300GT miałem 11500 pkt w 03.

Zestaw niekręcony.

Instaluj system od nowa, mi pomogło, koledze, co kupił tą kartę też...

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem radka X1950pro do procka Athlona 3000+ i w 3d marku 2003 mam 14.000ptk - need for speed pro street @17fps max

Przyznam sie bez bicia ze system mam zasyfiony nieformatowany od poltora roku ktory zaliczyl 4 rożne karty graficzne

Mam nadzieje ze format i reinstall cos pomoże jak nie to pewnie sprobujemy krecic procka.

 

Btw jak najprosciej i najbezpieczniej podkrecic Athlona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same świeże stery nic ci nie dadzą.

podkręć tego athlona ile się tylko da to może coś z tego będzie

 

ps. ja np. na kompie z podpisu (tylko proc jest na 3,15ghz) mam w 3dmarku05 ponad 11700 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myslalem ze proc tak strasznie bedzie spowalniał tą kartę btw Cnc Tiberium Wars chodzi bardzo dobrze ,wsyztsko od gierek zalezy

Proc nie gra pierwszych skrzypiec, mam ten sam procesor co Ty. Coś małe masz te wyniki. Ew jak masz poniżej 1GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...