Skocz do zawartości
arthi

Jak odroznic GF2 MX od GF2 MX 400 potrzebuje szybkiej odp.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odroznic z wygladu, co pisze na chipie itd.... prosze szybka odpowiedz!

U mnie na chipie to nie sprawdzalem ale jest naklejeczka (tak jakby gwarancyjna) z napisem gf2mx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf2MX ma standardowo taktowanie 175/166, a GF2MX400 troche wyżej...

Po tym najłatwiej rozróżnisz, ale powiem tyle że te karty nie różnią się między sobą fizycznie, czyli kupuj tą która ma wyższe taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf2MX ma standardowo taktowanie 175/166, a GF2MX400 troche wyżej...

Po tym najłatwiej rozróżnisz, ale powiem tyle że te karty nie różnią się między sobą fizycznie, czyli kupuj tą która ma wyższe taktowanie.

Tylko ze to jest jakis no name i mam z nia problem nie wiem jaka miala przeszlosc itd. Jak sprawdzic jakie ma taktowanie patrzac na nia raczej tego nie stwierdze, wiem ze ma zainstalowane 32 RAM (chyba SDRAM SAMSUNG) a i jeszcze jedno czy po numerze biosu mozna sprawdzic czy to MX czy MX 400?

 

Czyli GF2 MX 400 jest lepszy od GF2 MX, a slyszalem odwrotnie ze MX 200 i 400 to sa slabsi bracia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf2MX ma standardowo taktowanie 175/166, a GF2MX400 troche wyżej...

Po tym najłatwiej rozróżnisz, ale powiem tyle że te karty nie różnią się między sobą fizycznie, czyli kupuj tą która ma wyższe taktowanie.

Tylko ze to jest jakis no name i mam z nia problem nie wiem jaka miala przeszlosc itd. Jak sprawdzic jakie ma taktowanie patrzac na nia raczej tego nie stwierdze, wiem ze ma zainstalowane 32 RAM (chyba SDRAM SAMSUNG) a i jeszcze jedno czy po numerze biosu mozna sprawdzic czy to MX czy MX 400?

 

Czyli GF2 MX 400 jest lepszy od GF2 MX, a slyszalem odwrotnie ze MX 200 i 400 to sa slabsi bracia?

Od najgorszej do najlepszej :P

Gf2mx200>gf2mx>gf2mx400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wydajnosci gf2mx200 jest slabszy od gf256 sam sprawdzalem mialem 256 teraz mam gf2mx400, 400 juz lepszy ;0). A co do 200 to u mojej znajomej na athlonie 1333 i 256 ddr chodzi slabiej niz u mnie chodzilo na durniu 800 i 256 sdram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wydajnosci gf2mx200 jest slabszy od gf256 sam sprawdzalem mialem 256 teraz mam gf2mx400, 400 juz lepszy ;0). A co do 200 to u mojej znajomej na athlonie 1333 i 256 ddr chodzi slabiej niz u mnie chodzilo na durniu 800 i 256 sdram.

Ale nawet GF2 MX400 jest gorszy od GF256DDR . Jedyny lepszy 2MX od mojego CLAPA to Winfast GF2MX SHPRO ... ale tez po podkreceniu obu kart ... na 2xdefault moj jest szybszy. Jak chcesz to odezwij sie na GG to porownamy 3DMarki z czasow kiedy mialem D800 :) GG1509112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie PowerStripa albo jakiś inny program do kręcenia grafi i sprawdź taktowanie GF MX =>175/166(chyba), a GF MX 400 =>200/166(na bank). Tyle !!

Takie są taktowania w zaleceniach nVidii i zazwyczaj tak jest. Ale widziałem karty Gainvarda z pamięciami taktowanym (GF - MX) od 143 do 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf2MX ma standardowo taktowanie 175/166, a GF2MX400 troche wyżej...

Po tym najłatwiej rozróżnisz, ale powiem tyle że te karty nie różnią się między sobą fizycznie, czyli kupuj tą która ma wyższe taktowanie.

U mnie Mint GF2MX ma fabrycznie 200/147 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ogólnie wiadomo że Minty kiepskie SOM :)

Mooj Leadtek 2mx miał 175/166 a tera ma 210/210 :) (pamieci samsung 5ns)

I jak Ci chodzi? Stabilnie? Moze sproboje na mojej, bo mam taka sama, jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karte Prolink PixelView GeForce 2MX (dalem za nia 730zl, bo dopiero wychodzila na rynek) i podkrecilem ja z 175/166 do 203/193 i wszystko dziala stabilnie bez zadnego dodatkowego chlodzenia itp.

 

Pozrawiam,

VojteQ 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jakies oznaczenia na pamieciach mowia o ich czasie dstepu ja mam samsung 109 K4S643232E-TC50 WYDAJE MI SIE (sorry) ze to tc50 to jest to ale nie wiem i ile mozena z czegos takiego wyciagnac (teoretycznire oczywiscie) a czy samsung ogolnie robi dobre pamieci RAM i te do kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jakies oznaczenia na pamieciach mowia o ich czasie dstepu ja mam samsung 109 K4S643232E-TC50 WYDAJE MI SIE (sorry) ze to tc50 to jest to ale nie wiem i ile mozena z czegos takiego wyciagnac (teoretycznire oczywiscie) a czy samsung ogolnie robi dobre pamieci RAM i te do kart

TC50, to pamiec 5ns, na nich mozesz podkrecac od 200 w gore. Moje 6ns chodza na 200mhz na 210-220 tez ale w max paynie sa artefakty (o dziwo 3dmark na 210 chodzi ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf2MX ma standardowo taktowanie 175/166, a GF2MX400 troche wyżej...

Po tym najłatwiej rozróżnisz, ale powiem tyle że te karty nie różnią się między sobą fizycznie, czyli kupuj tą która ma wyższe taktowanie.

GF2MX 400 ma taktowanie chipa 200 MHz, a do tego na chipie napisane jest co to za GeForce2 MX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...