Skocz do zawartości
Lord SZUM

fsb a wyniki 3dmarka

Rekomendowane odpowiedzi

mam to co w podpisie i zakupilem ostatnio dwa twinmosy 333mhz (jeden wkrotce wymieniam bo cos cienko chodzi, ale nevermind), chodze teraz na jednej kostce 256mb twinmos 333. a i procek tez jest nowy 1700+ JIUHB 0.13 :), mnoznik 12.5 (chociaz z tego sie ciesze!)

 

i sie normalnie dziwie i dziwie z tym swoim biednym soltekiem. :(

na fsb 133mhz (synchro) 3dmark2001se wyniki ok 9500pkt

na fsb 166mhz (synchro) 3dmark2001se wyniki ok 7500pkt

testy robione kilka razy.

 

pytam sie gdzie jest wal ze przy szybszej pamieci, szybszym procku na 166mhz i takiej samej grafie mam 2000 pkt mniej niz na fsb 133???

 

nie wiem naprawde, albo ta plyta jest takim dnem totalnym i cos jest w niej zwalone, albo ja cos spieprzam, ale ta opcje wykluczam bo nic poza zworki ustawiajacej fsb na 166mhz i podniesieniu troche napiec procka i ramiku zeby toto stabilne chodzilo to nic wiecej nie zmieniam.

 

eh.. co zrobic? tylko nie mowcie ze wymieniac plyte na epoxa 8rda bo to i tak mam w planach przyszlomiesiecznych :twisted:

 

Lord SZUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, rzuciłem okiem tylko i napisałem. mea culpa.

hmm ja też miałem podobny nr - podpis w configu ciut nieaktualny bo ram na 166 niby działał cacy, w sandrze cuda wychodziły (ciut nie rdramy) a tak naprawdę to haczył nfs5 i siakoś sie dziwnie zachowywał. po powrocie do 12x150 jest duuuużo lepiej. dlaczego? nie wiem, nic tylko ram kiepski coś - albo to soltek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to ze np. CCR2002 pokazuje znaczna poprawe wydajnosci po zmianie 133mhz->166mhz o jakies 1500pkt w ogolnej punktacji testow (a pamiec z 2500pkt lepiej), czyli wrecz przeciwnie do wynikow 3dmarka. albo cos mnie tu oszukuje albo zglupialem naprawde :)

 

Pamiatki sa dobre leca na max timingach na 166mhz cl 2.5 co prawda, na wieksza fsb plyta nie pozwala brak stabilnosci totalny:(, wiec nie mam jak sprawdzic na ile poszlyby wiecej.

 

Natomiast ta druga kosc twinmosa leci do wymiany bo nie daje rady na tyle na ile ta lepsza poza tym zdeka sie bardziej grzeje jak zauwazylem. w sumie dwie identyczne z pozoru kosci a roznica w dzialaniu ogromna :(

 

Lord SZUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...