Skocz do zawartości
jlm

7300gt Vs X1650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Którą z tych dwóch kart wsiąść (uwzględniam stany magazynowe i ich dostępność) na

 

AGP

 

7300GT

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7300GT+256+AG

 

W skrócie

Core ??? 500MHz 256MB DDR2 nie wiadomo ile, proline ma jakiś błąd w opisie (DDR3), na

 

stronie Galaxy brak info o tej karcie

 

x1650

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAP+X1650+512+AGP

 

W skrócie

Core ?? 500MHz (według strony sapphire) DDR2 (również błąd Proline - DDR3) taktowanie

 

?? 800 (według sapphire)

 

 

Sprzęt:

Cel D 352 (domyślne taktowanie) 3.2GHz 512kb cache

4CoreDual-VSTA

2Gb RAM 667 Kingston

 

Która z tych kart będzie lepsza, mam teraz GF2MX400, boje się kupować coś na PCIE (tańsze są jednak karty) bo te PCIe x4 to róznie mówią, że karty mogą nie działać. Gram raczej w starocie, ale chciałbym też wypróbować nowsze gry skoro już kartę nowszej generacji będę miał, nie koniecznie w MAX INSANE WYPAS detalach. Zasilacz Topower 400W+ (nie pamiętam dokładnie ile, nie chce mi się zerkać do środka :P). Chcę wydać max 250zł. Tylko ProLine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tą płytke i tak sie składa że i radek x1650 i GF 7300GT na niej działał :)

bez obaw - mało tego - nawet na wydajnosci zbytnio całosc nie ucierpi - smialo kupuj cos na to złacze - nie ma sensu ładować sie w agp - uwierz mi, albowiem miałem te płytke i wiem co mówie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tą płytke i tak sie składa że i radek x1650 i GF 7300GT na niej działał :)

bez obaw - mało tego - nawet na wydajnosci zbytnio całosc nie ucierpi - smialo kupuj cos na to złacze - nie ma sensu ładować sie w agp - uwierz mi, albowiem miałem te płytke i wiem co mówie :D

czyli _każda_ karta z rodziny 7xxx (wolę NV :P) pciex16 pójdzie na tej nieszczęsnej płycie? Bo jeśli tak to całkiem tanie są Pality 7300 sonic (choć ich w Proline nie ma to ew w komputroniku można wyszarpać dość tanio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na mojego radka nie narzekam ;)

roznie ludzie gadaja, ale ja na celku 2.52@3.06 gralem w Airborne, troche cielo... nie lepiej zmienic wiecej rzeczy a nie tylko zmieniac grafe na AGP ?

No tak ale idąc tym tropem zawsze będzie coś do wymiany, żeby było lepsze - błędne koło. Chcę sobie podnieść komfort pracy i pograć w coś nowego nie wydając majątku do sprzętu który wart jest teraz ok 400zł :-)

 

Choć ostatecznie zgłupiałem z tymi kartami, w proline widzę jeszcze GF6600 (shadery ver 3) od MSI całkiem tanio 190 zł co prawda 128MB ale Crysisa nie będę uruchamiał. 7300 GT zostały tylko z DDR2 (czy to jakaś MEGA duża strata w stosunku do DDR3?)

 

Aha grywam w Quake'i, Lineage i od czasu do czasu jakiś NFS (MW) bo tak to głównie filmy oglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja bym na Twoim miejscu zmienil plyte i grafike wstawil na PCI-E, nawet jakas zwykla najtansza.

no ale ja przecież mam płyte pod PCIe, najtańszą i najtańszej, dobrej grafiki szukam... by zastąpiła MXa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz agp i pci-e to czemu szukasz grafy na agp?

 

W pierwszym poście wyraziłem obawę na temat mojego PCIe (x16 ale elektrycznie x4), słyszałem też różnie legendy, że mogą być problemy z kartami na tym PCIe (w sklepach komputerowych, kto by im tam wierzył, ale zasiali ziarno niepewności), no i sam Asrock daje liste kompatybilnych kart na swojej stronie...

 

... później forumowicz victor89 przekonywał mnie, że to nie ma znaczenia i każda karta pójdzie... więc ostatecznie z kontekstu rozmowy wynika... że już nie tak do końca szukam karty na AGP.

 

Odchodząc od tego. Czy możecie mi powiedzieć co będzie szybsze (złącze PCIe) GF 6600 (nie GT) czy GF 7300 GT (na DDR2), bo uwzględniając, że nie ma co się ładować w takie "wypaśne" karty jak HD2600pro postanowiłem obciąć nieco budżet do 200zł... no i dlaczego Palit jest taki tani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pciex x4 moze troche ograniczac karty, ale najszybsze. Sam mam x1900xt wsadzona wiec na pewno bedzie dzialac. Na moim celku (420) mam srednio o 2k pkt w 3dm03 mniej niz na podobnych konfiguracjach z pciex 16. Na 7600gs ta roznica nie byla juz tak duza (500pkt okolo). ;)

 

Wiec bierz 7300gt / 7600gs na ddr3 i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje na DDR3 są już ciężko dostępne w sklepach a jak są to dość drogie, natomiast firma Palit (ponoć Gainward) jakoś do mnie nie przemawia, niby jest gwarancja, ale po co z niej korzystać. Ostatecznie wziąłem Asusa 7300GT DDR2 256MB, pasywny (oczywiście PCIe), świetna sprawa choć temperatury zabójcze (ok 85 st po użyciu w grze).

 

Karta działa bez problemu na posiadanej przeze mnie płycie (1 post), jednak trzeba było dość skutecznie (parę rebootów, programy do czyszczenia sterowników) usunąć starego MXa.

 

Dziękuję za odpowiedzi i sugestie. Topic myślę - do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Gratuluję... <_< A branie kart gainward to jest raczej IMO pomyłka, palita jest oki bo nie ma problemów i sie zabójczo kręcą. Prawdą jest też że palit wykupił gainwarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co zakładałeś temat jak i tak zrobiłeś po swojemu...

Gratuluję bardzo kiepskiego wyboru.

Bardzo przepraszam, że nie wszedłem do klubu Palit Max DDR3 OC... po co takie posty? Wybór podjąłem taki a nie inny, proszę wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, że nie wszedłem do klubu Palit Max DDR3 OC... po co takie posty? Wybór podjąłem taki a nie inny, proszę wybacz.

Tylko po co wtedy zakładasz wątek. Jak ludzie Tobie doradzają a Ty swoje i tak robisz to szkoda czasu... Mi brak słów na takie zachowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bardzo przepraszam, że nie wszedłem do klubu Palit Max DDR3 OC... po co takie posty? Wybór podjąłem taki a nie inny, proszę wybacz.

Mialem 7300GT na DDR2 , slaba karta , slaba. Twoj wybor. 7300GT na DDR3 klepie 7600GS na DDR2 , a TY masz 7300 z DDR2....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...