Skocz do zawartości
vojteq

Podkrecanie cel 533 - jak to sie robi?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poczatkujacym overclockerem (jezeli nawet moge sie tak nazwac :oops: ). Swojego Geforce'a 2mx przetaktowalem powerstripem o ok. 30MHz do 203/195 MHz, ale wynik w 3D Mark nie zbyt sie zmienil (o jakies 60 3dmarkow), dlatego potrzebuje jakiegos dobrego FAQ'a, gdyz chcialbym wyciagnac cos wiecej ze swojego cel533, a na podkrecaniu za bardzo sie nie znam :cry: .

 

Acha i jeszcze jedno: mam plyte Gygabyte GA-6BXC. W instrukcji jest napisane ze mozna do niej wczepic max. 600MHz procek, ale ja obliczylem, ze stosujac SoftFSB moge zmienic czest. magistrali max do 133MHz, a mnoznik wynosi 8x, czyli max procek moze miec ok. 1 GHz. Czy mam rację?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

:arrow: VojteQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ghz napewni nie wyciagniesz... pozatym gdzies slyszalem ze te procy ida max na 600... jak sie myle to niech mnie ktos poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli jest to celek 533a, czyli w obudowie fcpga2, to pojdzie na 800 na 99% a moze i wiecej. Zobacz jak wyglada proc, jesli jest zielony i ma male jaderko :) rzedu centymetr na centymetr to jest ten nowy. Ustaw magistrale na 100 i zobacz. Na 133 to raczej nie pojdzie. Jesli to stary cel, to ma metalowa oslone jadra, na ktorej jest wygrawerowane Celeron i wtedy mozliwosci podkrecania sa malutkie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ghz napewni nie wyciagniesz... pozatym gdzies slyszalem ze te procy ida max na 600... jak sie myle to niech mnie ktos poprawi :)

Domyslalem sie, ze tego procka do 1GHz nie da sie podkrecic :D , zle sformulowalem pytanie. Chcialbym sie dowiedziec czy ta moja plyta obslugiwalaby procesor 1GHz (bo w instrukcji jest napisane, ze obsluguje tylko do 600MHz), a SoftFSB pokazuje co innego. Ale i tak dzieki. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8) Twoja płyta obsłuży 9x66 (600 MHz) albo 9x100 (900 MHz) i w co wątpię 9x133 (1200). Przynajmniej nominalnie. Wątpię by obsługiwała magistralę 133, bo to raczej jakaś płyta pod Celeron/PII (o ile jest na slocie 1). Problem dodatkowy to, czy obsłuży procesory serii FCPGA, czy tylko PPGA. W grę wchodzi ewentualnie upgrad'e biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzieki :) , zupdatowalem bios, aby obslugiwal fcpga. Teraz czekam az przyjdzie cel II 566 mhz. Czy moge uzyc starej przejsciowki ze slot1 na socket370, czy musze ja zamienic na slot1 -> fcpga ? (to pewnie jest pytanie retoryczne)

 

Acha i mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy nalezy zmieniac napiecie i po co to sie robi?? :roll:

 

Jeszcze raz dzieki. Pozdrawiam

VojteQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzieki  :) , zupdatowalem bios, aby obslugiwal fcpga. Teraz czekam az przyjdzie cel II 566 mhz. Czy moge uzyc starej przejsciowki ze slot1 na socket370, czy musze ja zamienic na slot1 -> fcpga ? (to pewnie jest pytanie retoryczne)

 

Acha i mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy nalezy zmieniac napiecie i po co to sie robi?? :roll:  

 

Jeszcze raz dzieki. Pozdrawiam

VojteQ

Jezeli procesor nie chce byc stabilny to przewaznie pomaga podniesienie napiecia podawanego przez plyte wlasnie do niego. Wiaze sie to oczywiscie z wiekszym wydzielaniem ciepla ale to juz sprawa chlodzenia i inny problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy moge uzyc starej przejsciowki ze slot1 na socket370, czy musze ja zamienic na slot1 -> fcpga ? (to pewnie jest pytanie retoryczne) (...)

Musi to być przejściówka FCPGA-SLOT 1 niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...