Skocz do zawartości
Qidin

Problem Z Wyborem Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem przejdę do sedna. 2 Dni temu stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem GF 8800 GTS 320 MB od Palita. Karta przyszła do mnie w samym worku z sterownikami oO. Cena też była dziwna jak za taką kartę bo 990 zł. Cena ceną ale karta była uszkodzona. Podczas uruchamiania komputera pojawiały się białe pionowe pasy. Sytuacja ulegała poprawie dopiero w windowsie ale tam pojawiał się inny problem... Do karty nie można było zainstalować sterowników. Z początku myślałem że to wina mojego zasilacza (CoolerMaster Extreme Power 430 W) ale... na innym komputerze gdzie podpiąłem tą kartę było tak samo. Kartę oczywiście oddałem w sklepie. Do poniedziałku mam podjąć decyzję jaką mam sobie załatwić do 1000 zł.

 

Wiem że każdy z was zaraz zapewne zacznie pisać że GF 8800 GT to najlepszy wybór ale... ich dostępność jest znikoma a czas czekania jeśli gdzieś się upatrzy sięga nawet miesiąca. W chwili obecnej mam do wyboru następujące karty graficzne;

 

GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) w cenie 999 zł

GeForce 8800 GTS BFG OC 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) w cenie 1059 zł

Radeon 2900 Pro Sapphire 512MB VIVO / 2xDVI FullBox [21119-00-40R] za 830 zł

 

Z tych kart mam wybrać jedną. Niema innych tam gdzie ten sklep zamawia i te karty są od ręki. Inne modele można zamówić ale czas oczekiwania może być bardzo długi...

Kartę potrzebuje na gwałt z racji tego że starą sprzedałem a komputer również służy mi do pracy (do grania też, ehhh człowiek chyba nigdy z tego nie wyrośnie)

 

Z tych wszystkich bardzo ciekawie prezentuje sie ten Radeon ale..... słyszałem że potrzeba mocnego zasilacza... Jeśli kupię Któregoś z tych GF to na tym zasilaczu co mam spokojnie będzie działał *przynajmniej tak mi się wydaje. Na stronie producenta piszą że Radeon 2900 PRo wymaga min ~500 W zasilacza. Wiem że to co firmy piszą mało kiedy pokrywa się z prawdą więc zwracam się do was z prośbą o doradzenie mi w tym wyborze...

 

Problem byłbym o wiele prostszy gdybym nie miał 21 calowego Samsunga panoramkę *1680x1050 rozdziałka. Z racji tego kartę muszę mieć mocną...

 

Oto obecna specyfikacja mojego PC:

 

Procesor: C2D 6400

Płyta: Asus P5KC Intel P35

Pamięć: Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

Dyski twarde: WD Raptor 74 GB WD750ADFD Serial ATA (16MB) - na nim mam system, 2xWD Caviar RE 160 GB WD1600YS 16MB cache SATA (w sumie 3 dyski twarde)

Napędy optyczne: dvd i nagrywarka LG

Obudowa: NZXT Apollo Crafted Series Blue

Zasilacz: CoolerMaster Extreme Power 430 (Rs-430-PCAR)

 

Liczę na was wszystkich. Jeśli ktoś może mi pomóc to będę dozgonnie wdzięczny. Wasze zdrowie :unsure:

 

EDIT 1:

 

Obliczyłem sobie o jakiej mocy zasilacz będę potrzebował dla Radeona 2900 Pro i 8800 GTS 320 i.... z racji tego że nie było 2900 Pro wprowadziłem starszego brata tego układu. Wszystko uzupełniłem tak jak mam w pc i wyszło że z 2900 XT potrzebuje 430 zasilacz ( z racji tego że wersja Pro pożera mniej prądu wychodzi na oko 400 W) z kolei na GF 8800 GTS wychodzi 388 W. Różnica nie wielka ale mieszcząca się w mocy mojego zasilacza. Nie jest to zasilacz za 60 zł więc nawet przy max obciążeniu zapewne będzie działał stabilnie.

Edytowane przez Qidin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kalkulatory są o dupe potłuc. Bierz grafike 8800GT albo 3850/70. Zmień zasilacz na coś innego. Może bequiet. Co do 160 weź seagate z jednym talerzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu polecam kurs czytania z zrozumieniem... po co piszesz jeśli twój post nie wnosi NICZEGO do tej dyskusji? Napisałem że mam 3 karty do wyboru i tylko z tych 3 mam wybrać 1. Dalej napisałem że pisanie o 8800GT niema sensu itd itp etc... czy aż tak ciężko napisać coś konkretnego...

 

Jak dla mnie to jesteś zwykły spamer... zresztą szkoda słów...

Edytowane przez Qidin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wybrałbym Radeona 2900 Pro jeszcze za taką cenę to chyba naprawdę się opłaca. Radek jest niewiele wolniejszy od Geforca ale różnica w cenie to prawie 200 zł, a to chyba sporo no chyba że dla Ciebie to bez znaczenia. Imo chyba opłaca się łyknąć Radzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jak dla mnie to jesteś zwykły spamer... zresztą szkoda słów...

Chcesz po mnie jechać to proszę na PW a nie na forum.

 

Poleciłem to co WARTO. Jak już to bierz EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz po mnie jechać to proszę na PW a nie na forum.

 

Poleciłem to co WARTO. Jak już to bierz EVGA.

Grzechu_1990 weź przeczytaj jeszcze raz co napisałeś wcześniej i się zastanów bo ręce opadają. Ja nie jadę po tobie tylko stwierdzam fakty. Jeśli większość twoich postów wygląda podobnie jak ten kilka postów wyżej to jest to NORMALNY SPAM. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jaki seagate160 gb, gdzie ja pisałem że chcę wymieniać dysk. Śmiechu warte. :damage_wall::damage_wall::damage_wall: Żebyś chociaż napisał coś konkretnego to resztę bym przemilczał.

 

Wracając do tematu wybór już podjąłem. Na innym forum którego nazwy i tak nie podam pewne osoby bardzo profesjonalnie pomogły mi w wyborze. Chwała im za to. W wtorek w moim pc zawita Sapphire Ati Radeon 2900 Pro. Wydajnościowo jest pomiędzy 8800 GTS 320/640 (tak tak, poczytajcie sobie o testach w wysokiej rozdzielczości tam Radeon jest wydajniejszy nawet o 40%!!!, 1680x1050 i wyżej). Z racji tego że tak jak napisałem w pierwszym poście pracuje/gram w 1680x1050 pamięć ram będzie miała kluczowe znaczenie na karcie. Zresztą 3 razy skusiłem się na Nvidie i ZAWSZE były jakieś problemy. ATi nigdy mnie nie zawiodło. Problemy z sterownikami? Głośny pc czy duży pobór prądu? Jakoś to przeżyje. Grunt że będę miał spokój na najbliższe 5-6 miesięcy a potem albo wymienię całego PC albo dokupie takiego 2 potworka.

Edytowane przez Qidin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jesteś tu od dzisiaj więc nie możesz o mnie sie tak wypowiadać bo mnie nie znasz. Nie pisałem o samsungu, wyszło mi tak że chcesz złożyć kompa to Ci radze o dysklach. I tak, walnij sie głową w ściane, będzie więcej powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o samsungu, wyszło mi tak że chcesz złożyć kompa to Ci radze o dysklach. I tak, walnij sie głową w ściane, będzie więcej powietrza.

No skoro każesz mi bić w głową w ścianę i liczysz że będzie dużo powietrza to strach pomyśleć ile by z ciebie wyleciało jakbyś był na moim miejscu. Czarna dziura wsysająca wszystko. Zresztą już wystarczająco się zraziłem do tego forum jak i portalu. Głupota ludzka nie zna granic. Stare przysłowie ale jak bardzo aktualne. Skoro masz TAK WIELKIE problemy z czytaniem z zrozumieniem to polecam wrócić do podstawówki. Pisze jak byk że ta wyliczanka to MÓJ pc. Temat jest o karcie a ty mi bazgrasz o dysku, proszę żeby nie pisać o gf 8800 gt a ty z uporem maniaka jak i kila innych osób zresztą również bazgrasz że GF 8800 Gt to bleblele ect. Jaki to ma sens. NO NAZYWAJMY RZECZY po imieniu. SPAM SPAM SPAM SPAM. Mogę to ci czarnym mazakiem napisać na czole akurat mam przed sobą jeden. To co piszę teraz też jest spam wiesz dlaczego? Bo nie WNOSI NIC do tematu. Zresztą po co ja mam się denerwować. Pozdrawiam normalną część tego forum.

 

Jesteś tu od dzisiaj

jak dla mnie o jeden dzień za długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja staje w obronie Grzechu_1990

 

Qidin wez sie uspokój bo jestes swieżak i jak narazie to ty nic nie wnosisz do dyskusji.Czy tak trudno zrozumieć że Grzechu chciał przekonać Ciebie do dużo lepszego wyboru. Przeciez 8800GT powala na łopatki te podane grafiki. Wic Qidin czy jak Ci tam poprostu bierz przykłąd z Grzechu_1990 wiesz ile on razy mi pomgół i kazdy kto wypowiadał sie w Co Kupić to samo mu zawdziecza.

 

Pozdro Grzechu_1990

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja staje w obronie Grzechu_1990

 

[...]jak narazie to ty nic nie wnosisz do dyskusji.Czy tak trudno zrozumieć że Grzechu chciał przekonać autora topicu do dużo lepszego wyboru.[...]

Pierwsze, Qidin = Autor :lol2:

 

Drugie, Oplaca sie czekac na 8800gt, nawet jak by mieli do gwiazdki sprowadzac.

 

Trzecie... Z tych 3 bral bym 8800gts od EVGI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rowniez bylbym za GTSem od EVGA i skorzystanie z programu Step Up - w ciagu 90 dni od daty zakupu (musisz miec fakture) mozesz wymienic grafika na lepsza, za doplata oczywiscie, a oni przyjmuja twoja stara karte.

 

Pomysl fajny a pozniej w momencie wymiany, bedziesz bez grafy max 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja staje w obronie Grzechu_1990

 

Qidin wez sie uspokój bo jestes swieżak i jak narazie to ty nic nie wnosisz do dyskusji.Czy tak trudno zrozumieć że Grzechu chciał przekonać Ciebie do dużo lepszego wyboru. Przeciez 8800GT powala na łopatki te podane grafiki. Wic Qidin czy jak Ci tam poprostu bierz przykłąd z Grzechu_1990 wiesz ile on razy mi pomgół i kazdy kto wypowiadał sie w Co Kupić to samo mu zawdziecza.

 

Pozdro Grzechu_1990

 

Dobitny przykład czytania z zrozumieniem. Prośba do jakiegoś moderatora jeśli takowy odwiedza to forum o zamknięcie tematu. Nic tutaj nie zyskałem. Na żadną odpowiedź nie uzyskałem odpowiedzi (czy mój zasilacz pociągnie itp itd). Już od dłuższego momentu zrobił się topic do nabijania postów. Ciągłe nawijanie jednego i tego samego. Czy tak trudno wszystkim z WAS przeczytać dokładnie i udzielić odpowiedzi. Nie pytam się czy OPŁACA SIĘ KUPIĆ GF 8800 GT bo to jest oczywiste. Tam gdzie zamawiam niema ich dostępnych. Nie pisałem jako "my". Chciałem odpowiedź TYLKO NA MÓJ problem.

 

PODKREŚLAM TEMAT DO ZAMKNIĘCIA. Już uzyskałem pomoc na innym forum *zarówno techniczną jak i porównawczą więc dalsza rozmowa w tej kwestii niema tutaj sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program lojalnościowy EVGA Step-Up Program.

Dzięki niemu uczestnicy będą mogli dokonać, jednorazowo, w ciągu 90 dni od daty zakupu wymiany swojej dotychczas posiadanej karty EVGA na nowy, wyższy model.

Aby przystąpić do programu należy pamiętać że:

- W programie mogą brać udział jedynie posiadacze kart firmy EVGA

- Należy posiadać oryginalny dowód zakupu faktura/paragon

- Czas, w jakim należy przystąpić do programu to 90dni od daty zakupu

- Należy pamiętać o rejestracji karty na stronie EVGA

- Karta musi posiadać oryginalne opakowanie oraz okablowanie

- Karta musi być w pełni sprawna

- Program dedykowany jest klientom końcowymWięcej informacji można znaleźć na stronie http://www.evga.com/

@Qidin niepotrzebnie aż tak się uniosłeś. Grzechu_1990 faktycznie nie przeczytał dokładnie Twojego posta. Każdemu się zdarza.. Ale nie wiem czy zauważyłeś, że są tu również konstruktywne odpowiedzi. Kilka osób polecało EVGA, jednak nawet tego nie zauważyłeś. Zamiast tego, mimo że jesteś tu nowy jedziesz po stałych użytkownikach i po całym portalu. To co najmniej niegrzeczne.

 

Zresztą 3 razy skusiłem się na Nvidie i ZAWSZE były jakieś problemy. ATi nigdy mnie nie zawiodło. Problemy z sterownikami? Głośny pc czy duży pobór prądu? Jakoś to przeżyje. Grunt że będę miał spokój na najbliższe 5-6 miesięcy a potem albo wymienię całego PC albo dokupie takiego 2 potworka.

Nie piszesz jakiego rodzaju problemy miałeś z nvidią. Natomiast to co piszesz o ATi dyskwalifikuje produkty tej firmy dla wielu użytkowników. Więc gdzie tu logika? Wraz z kilkoma osobami polecaliśmy Ci kartę dzięki której nie tylko miałbyś spokój, ale też możliwość upgrade'u karty w najbliższym czasie ( prawdopodobnie GF9800)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale z tego co ja pamiętam na innych serwisach było pisane ze program ten tyczy się USA. Jaka jest różnica w tym programie od allegro czy ebaya. Przecież nie zwrócą nam całości kosztów tylko 50-70% aktualnej giełdowej ceny układu. Nie napisałem że wszyscy pisali nie na temat. AlienMks akurat napisał kilka oczywistych faktów które można zaliczyć na plus. To samo się tyczy xactiego. Cały czas rozmowa obracała się praktycznie w sferze GF 8800 GT. Zresztą dajmy sobie już wszyscy spokój. Dalsza rozmowa naprawdę niema sensu. Skoro jesteście stałymi userami portalu i taki noob jak jak zwraca się do was z prośbą o pomoc to z tym nie powinniście mieć problemów a jak wyszło w rzeczywistości to sami widzicie. To że zadałem to pytanie nie oznacza że jestem totalnym laikiem z pc. Nie byłem po prostu pewny w 100%. Wystarczyło w większości przypadków przeczytać uważnie mój temat a posty grzecha czy też mattisa nie miałyby miejsca. Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Qidin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz należy sobie zadać pytanie w jakim celu nastąpiły rejestracja i późniejsze założenie wątku?

 

Chciałeś zostać poklepany po plecach za wybór jakiego dokonałeś, i tutaj ważne, PRZED założeniem wątku :? I na litość boską nie pisz nam tutaj, że "nie byłem pewny w 100%", bo niby jak przekonałeś się do rozwiązania którego nikt nie przytoczył :-| Jeżeli piszesz, że dostałeś fachową pomoc na innym forum i to przekonało Cię do tego wyboru to tylko świadczy o poziomie owego forum (może jakiś link?), a nam wystarczyło by nie zawracać [gluteus maximus] :) Na przyszłość musisz zrozumieć, że to forum nie służy do zabawy i jak pytasz kogoś o zdanie i wszystkie rady (powiedzmy większość) masz głęboko w [gluteus maximus] to świadczy to tylko o braku szacunku, a takich delikwentów to forum strasznie nie lubi :-|

 

Głowa do góry, witaj na forum i miej na uwadze moje słowa :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów tyle napiszę. Jakie poklepanie po plecach. Nie licząc moich postów jest tutaj 15 innych z czego 3 coś wnoszą do tematu. ŻAL. O to się tak bulwersuje. Że ludzie tutaj NIE CZYTAJĄ z zrozumieniem, że piszą posty tylko po to żeby coś napisać. Nie byłem przekonany do końca z racji tego że niema nigdzie infa że na moim zasilaczu będzie ten radeon działać. Chciałem się upewnić i spytać osoby które rzekomo wiedzą w tego typu rzeczach lepiej. Na tamtym forum w ciągu 24 godzin otrzymałem wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytanie. Tj fachową pomoc. A tutaj oprócz tego że muszę czytać i prostować co poniektórych wypowiedzi to jeszcze otrzymuje SPAM na pw odnośnie różnych aukcji na allegro. No żal. Co to ma być. Jeśli tak ma nazywać się wasza fachowość to ja już dziękuje temu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...