Skocz do zawartości
prezes_19

Pamięci Ddr I Procek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

mam taki problem musze dokupić 1 GB ramu do mojego zestawu, obecnie mam 1 kość Kingstona DDR 512 MB i 1 kość Kingmaxa 512 MB, obie są 400Mhz, płyta główna to AsRock 939Dual-SATAII i teraz moje pytanie, czy:

- sprzedać obie kości i kupić se 2GB do Duala, a jak tak to czy to muszą być 2 kości po 1 GB czy mogą być też 4x512 MB, i czy może być tak że np. 2 z nich to beda Kinsgtony a 2 Kingmaxy przeznaczone do pracy w Dual Channel ???

- czy dokupić poprostu 1GB np. Kingstona i dołożyć,

dodam że tego komputera już nie zamierzam potem dalej rozbudowywać bo myśle o kupnie laptopa, a to ma być komp do wykorzystania w domu i bez szaleństw, nie zamierzam w niego pakowac kupe kasy, byle by to jakoś chodziło, czy tym że pamięci będą pracowały w Dual Channel dużo zyskam ???

i pytanie 2:

- mam procka Athlon 64 3000+ Venice na s.939 w związku ztym że ten standard powoli już wychodzi z zużycia, a płyty nie zamiarzam wymieniać, pomyślałem sobie żeby może wymienić procka bo są bardzo tanie i przysżło mi coś takiego do głowy http://www.sprzetkom.pl/index.php?main_pag...oducts_id=28003 opłaca się czy już dać se spokuj i zostawić to co jest ??? z góry dzieki za rady, pozdro

Edytowane przez prezes_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu przeszedl bym na x2 jakies tanie (AM2) lub E2140 (s775).

Jesli jednak chcesz 2GB DDR to sprzedaj to co masz i kup te 2GB, obojetnie jakie, najtansze ;)

 

Procka nie zmieniaj bo sie nie oplaca, tylko podkrec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu przeszedl bym na x2 jakies tanie (AM2) lub E2140 (s775).

Jesli jednak chcesz 2GB DDR to sprzedaj to co masz i kup te 2GB, obojetnie jakie, najtansze ;)

 

Procka nie zmieniaj bo sie nie oplaca, tylko podkrec.

jak bym przeszedł na X2 to na to co jest w linku i tylko na s.939 żeby płyty nie zmieniać,

a terRamy to muszą być 2x1GB czy mogą być też 4x512 i czy te 4 moduły wtedy muszą być identyczne czy moge se kupić 2 zestawy np takie http://www.proline.pl/shop.php?prodid=KINGSTON+1GB+DDR+KIT

Edytowane przez prezes_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadz jak juz 2x1GB..

 

Czemu nie chcesz plyty zmieniac? Jest fajne DFI na am2.. Ramki o wiele tansze (za 150zl mozna miec 2GB). Procki tez tanio chodza :)

bo widzisz ja mam jeszcze grafe na AGP którą by też trzeba wymienić przy okazji i dyski na ATA :/ więc odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafa tez nie ma problemu, na pci-ex sa tansze ;) No ale ok. Jak chcesz to zostaniesz ;)

 

Hmm ogolnie pierwszy raz slysze o x2 3600+ na s939 :D Ale cena dobra jak na x2 (Czyzby to byl semp x2 ? ;))

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafa tez nie ma problemu, na pci-ex sa tansze ;) No ale ok. Jak chcesz to zostaniesz ;)

 

Hmm ogolnie pierwszy raz slysze o x2 3600+ na s939 :D Ale cena dobra jak na x2 (Czyzby to byl semp x2 ? ;))

tylko widzisz to wszystko za sobą ciągnie kolejne koszty których nie mam zamiaru wydawać, (zbieram na lapa a ten ma mi starczyć na góra pół roku) w końcu sie skończy na tym że dojde do wniosku wywal wszystko i wszystko kup nowe już kilka razy to przerabiałem uwierz mi, więc procka se wymienie kupie te ramy i już, a nie napisałeś mi czy jak kupie sobie 2x512 np Twinmosa do Duala i 2x512 np Kinstona czy to będzie mi chulać (bo myśle zeby np. z Allegro coś kupić) Edytowane przez prezes_19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...