Skocz do zawartości
VIBOR

Jedno łącze Internet+2 Komputery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że mam nikłą wiedzę na temat sieci a konkretnie ich konfiguracji potrzebuję pomocy w ustawieniu (nadaniu) nr ip. Mam 2 komputery: jeden podpięty do sieci i majacy 2 karty sieciowe( ip 172.20.43.8 ,podmaska 255.255.0.0)a drugi ma 1 kartę sieciową , kupiłem już kabel cross wiem ,że ma włączyć ICS ale jak ustawić ip i podmaską na drugim kompie i obu sieciówkach , bo rozumiem że jednej nie ruszam tylko konfiguruje 2 pozostałe. Wiem również że administrator sieci dodaje adresy mac i w ten sposób uniemożliwia dołaczenie kolejnego komputera do sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 komp:

IP: 192.168.0.1

maska: 255.255.255.0

brama: 172.20.43.8

dns: od ISP

 

2 komp:

IP: 192.168.0.2

maska: 255.255.255.0

 

oba maja miec neta?

Jesli tak na na 2 jeszcze: podaj

brame: 192.168.0.1

i dns taki jak od ISP zalozmy

Na windosie xp udostepnianie neta to jest chyba polaczenie mostkowane czy cos takiego... nie bawilem sie niegdy w to na windowsie, zawsze linux tylko, a tam takie zabawy to 3 linijki w iptables

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden jest na stałe podpiety do internetu ( ma 2 sieciówki 1 na PCi - tu jest podłączenie, a druga zintegrowana z płytą - i tu chcę podpiąć 2 komp) 2 komputer ma tylką zintegrowana sieciówkę i tu chce aby też była możliwość korzystania z netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...