Skocz do zawartości
cZaJn!k

Ocz Platinum Rev.2 Dual 2x1 Gb 800mhz Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym tygodniu mam zamiar kupić 2gb ramu. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach...wybór jest spory i ciężko mi samemu podjąć decyzję. Informacje przeczytane w podobnych tematach nie rozwiały niestety moich wątpliwości. Oto propozycje 2 sklepów z Krakowa.

 

1. Geil DDR II 2GB (2x1GB) 800MHz Cl4 Black Dragon GB22GB6400C4DC - 219 PLN

Geil Dual 2x1 GB Black Dragon DDR2 800MHz - 200 PLN

najprawdopodobniej są to te same pamięci.

2. Geil DDR II 2GB (2x1GB) 800MHz Ultra CL4 GX22GB6400UDC - 199 PLN

Geil Dual 2x1 GB Ultra DDR2 800MHz - 200 PLN

sytuacja podobna do tej z pkt. 1

3. Geil Dual 2x1 GB Ultra DDR2 667MHz - 180 PLN

4. OCZ Special Ops Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 - 190 PLN

5. OCZ Special Ops Dual 2x1 GB 900MHz DDR2 - 200 PLN

6. OCZ Platinum Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 - 180 PLN

7. OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 - 200 PLN

8. OCZ Titanium EPP Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 - 230 PLN

9. OCZ SLI Ready EPP Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 - 230 PLN

10. OCZ Reaper Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 - 260 PLN

11. OCZ Reaper EB EPP Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 - 290 PLN

12. Patriot Dual 2x1 GB 667MHz DDR2 - 160 PLN

13. Patriot Dual 2x1 GB 667MHz DDR2 LLK - 170 PLN

14. Patriot Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 LLK - 200 PLN

Patriot DDR II 2GB (2x1 GB) 800MHz Dual LLK CL4 PDC22G6400LLK - 210 PLN

również najprawdopodobniej te same pamiątki w 2 różnych sklepach minimalnie różniące się nazwą (a raczej dokładnością) w opisie.

 

Gość ze sklepu mówił żeby unikać kości na CL5, lepiej brać CL4 i polecał Patrioty lub OCZe. Ktoś wspomniał mi też o Corsair`ach, jednak z tymi kośćmi nie miałem w ogóle styczności. Generalnie szukałem porad, a usłyszałem niewiele konkretów, chciałbym możliwie najlepiej wydać pieniądze (bez przepłacania oczywiście - Reaper`y dałem jako taką ciekawostkę, no chyba że okazałyby się naprawdę dobrymi kośćmi to może na te tańsze bym się skusił). Allegro raczej odpada, aktualnie naciąłem się na 400pln, w tym momencie sponsorami są rodzice i kasy na allegro raczej mi nie dadzą.

 

PYTANIA/WĄTPLIWOŚCI:

1. Jakie kości wybrać? Jeśli zajdzie taka potrzeba to oczywiście mój zestaw zaliczy OC i dlatego chciałbym wybrać kości nie ograniczające podkręcania (słyszałem opinie, że słabe kości potrafią napsuć nerwów).

2. Czy będę musiał zmienić zasilacz (wole poznać parę opinii, chociaż wiem że raczej nie)

3. Wiem, że najprawdopodobniej nowe (szybsze) kości zwolnią do tych co mam obecnie. Czy nie będzie jakichś innych problemów ze współpracą? (jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę oczywiście sprzedać ten 1gb co mam obecnie i dokupić 1gb tych co kupię teraz (dlaczego tylko 1GB - już wyjaśnię...)

4. Scythe Ninja najprawdopodobniej rurkami heat-pipe blokuje mi dostęp do portu DDR2-1, Channel A , czy na podstawie TEJ FOTOGRAFII można jednoznacznie stwierdzić czy będę miał możliwość wpięcia 2x1024GB + 1x1024 ram DDR2?

Edytowane przez cZaJn!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym tygodniu mam zamiar kupić 2gb ramu. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach...wybór jest spory i ciężko mi samemu podjąć decyzję. Informacje przeczytane w podobnych tematach nie rozwiały niestety moich wątpliwości. Oto propozycje 2 sklepów z Krakowa.

 

 

PYTANIA/WĄTPLIWOŚCI:

1. Jakie kości wybrać? Jeśli zajdzie taka potrzeba to oczywiście mój zestaw zaliczy OC i dlatego chciałbym wybrać kości nie ograniczające podkręcania (słyszałem opinie, że słabe kości potrafią napsuć nerwów).

2. Czy będę musiał zmienić zasilacz (wole poznać parę opinii, chociaż wiem że raczej nie)

3. Wiem, że najprawdopodobniej nowe (szybsze) kości zwolnią do tych co mam obecnie. Czy nie będzie jakichś innych problemów ze współpracą? (jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę oczywiście sprzedać ten 1gb co mam obecnie i dokupić 1gb tych co kupię teraz (dlaczego tylko 1GB - już wyjaśnię...)

4. Scythe Ninja najprawdopodobniej rurkami heat-pipe blokuje mi dostęp do portu DDR2-1, Channel A , czy na podstawie TEJ FOTOGRAFII można jednoznacznie stwierdzić czy będę miał możliwość wpięcia 2x1024GB + 1x1024 ram DDR2?

1. najlepiej te http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te OCZe z pozycji 8 i 9 ?? Warto dopłacić do ich 30 PLN ??

Raczej nie. Mialem w lapach OCZ Sli i krecily sie gorzej niz Platinumy, ktore mozna kupic juz za 190 zl. A-Daty tez bardzo dobry wybor, z obu bedziesz zadowolony - zalezy jaki kolor radiatora Ci pasuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Mialem w lapach OCZ Sli i krecily sie gorzej niz Platinumy, ktore mozna kupic juz za 190 zl. A-Daty tez bardzo dobry wybor, z obu bedziesz zadowolony - zalezy jaki kolor radiatora Ci pasuje ;]

Z racji tego, że w tych sklepach nie ma pamiątek A-Data, chyba zdecyduję się na 7. 2835712[/snapback]

cZaJn!k zgłoś się do Milansa za 230zł będziesz miał Transcend Axeram 800+ na Micornach D9GMH.

 

BTW masz taki sam podręcznik do angola jak ja :lol:

Jakbym kupował to za własne pieniądze to brałbym pod uwagę opcję z Milansem :), ale niestety moje liche oszczędności wydałem na allegro i sprawa się przeciąga.

 

Odnośnie podręcznika, no akurat cały muszę na kolokwium przerobić, ze wstępnych obserwacji...najlepsza niunia jest na 79 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=232930

jest

"...generalnie serie Vitesta EE800+ można spotkać na kościach:

MIQVD1A16 -> Microns

ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons

ADQVE1A16 -> Promos, Elpidas o.ä...."

 

 

TAk sobie patrzę i :

 

1. http://allegro.pl/item277489056_a_data_vit...0_4_4_4_12.html - tutaj pasuje i fotka - ta dolna i opis - że typ pamięci ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons - Ok.

 

2. W adresie z postu naxt'a są na fotce vitess'y 1066+, zaś oznaczenie

MD2800+AD1G0(D)

- jak sobie wpisałem w googlach - to wyskakują TYLKO polskie i czeskie sklepy komputerowe i NIGDZIE nie ma opisu tego oznaczenia - myślę tutaj o stronach anglojęzycznych , OC'owych itp.

 

Więc co to są za pamięci?

Tym bardziej, ze tutaj :

3. http://sklepwgk.pl/prod16725_A-Data_DDR2_2...me_Edition.html

to zdjecie jest od tych z punktu 1. zaś kod producenta taki jak w pkt. 2.

 

Ktoś coś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si... EE dawno przestali robić na D9 (PC6400), bardzo dawno. A ten remarkowany Micron to też była ściema - ludzie kupowali (nawet na forum naszym) w sklepach, gdzie było napisane, że to remarkowany Micron (choćby zagranicznych) i nieźle się rozczarowywali widząc, że to Promos.

 

Więc radzę sobie wybić z główek, że trafi się Vitesty PC6400 EE+ na D9 bo można się "lekko" rozczarowąć :lol:

 

Szczególnie, że najtańsze D9 kosztują koło 400 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na chwilę obecną Goodramy PRO już nie są produkowane... i to są wyprzedaże magazynowe i się już kończą (w sumie u Wilka już się skończyły dawno i dlatego ludzie oddający na gwarancję PC7200 dostają PC8500 na GKX i 8 warstwowym PCB :lol:).

 

Zresztą Goodram to Goodram, wiadomo, że ceny mają b.dobre... Ale popatrz na inne markowe pamięci na D9 GMH... o GKX nie wspomnę. Choćby Cruciale na forum ściągane z źródeł niewiadomego pochodzenia... a Cruciale są i tak najtańsze w PL z markowych D9 GMH. Więc odpowiedz sobie sam :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na chwilę obecną Goodramy PRO już nie są produkowane... i to są wyprzedaże magazynowe i się już kończą (w sumie u Wilka już się skończyły dawno i dlatego ludzie oddający na gwarancję PC7200 dostają PC8500 na GKX i 8 warstwowym PCB :lol:).

 

Zresztą Goodram to Goodram, wiadomo, że ceny mają b.dobre... Ale popatrz na inne markowe pamięci na D9 GMH... o GKX nie wspomnę. Choćby Cruciale na forum ściągane z źródeł niewiadomego pochodzenia... a Cruciale są i tak najtańsze w PL z markowych D9 GMH. Więc odpowiedz sobie sam :wink:

czemu Goodram wstrzymal produkcje?,micron zawsze bedzie w cenie,dobrze choc ze promosy mozna bardzo tanio kupic,a elpide to juz prawie za darmo :) ,gdyby tak karty taniały jak DDR2 byłoby pięknie :) Wogole rynek DDR2 jest porąbany,jak nie cały rok temu przymierzałem sie do zakupu OCZ 2x1GB DDR2 rev 2 za 1050zł(dobrze ze niekupiłem) to teraz stoją 195zł,rozumiem prawa rynku,produkt musi stanieć,ale to jest lekkie przegiecie,paranoja ale z korzyscią dla nas kupujacych :wink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram przechodzi na highendowe DDR3 powoli :)

 

Z nieoficjalnych źródeł wiem, że Goodram ma w planach wznowić linię DDR2 PRO, odświeżoną, jednakże nie jest to jeszcze w 100% pewne. Ogólnie od Wilka trudno coś wyciągnąć.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tych pamięci nie ma w PC Projekcie. A jak sprzedawcy wspomne o Mushkin`ach to pewnie odeśle mnie do zoologicznego :D.

 

Nie no...poważnie się pytam, czy te OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2, będą dobrym wyborem??

Wspomniałeś o OCZ Platinium 1000, ale one pewnie ponad 300PLN będą kosztować a tyle kasy nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no...poważnie się pytam, czy te OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2, będą dobrym wyborem??

Zdecydowanie nie, moje robią 1000mhz/cl5 dopiero na 2.3V, niektórzy użytkownicy skarżą się że robią jeszcze mniej.

 

Co do A-data EE to te kody na radiatorach, co niby miały szyfrować jakie to kości użyto do produkcji też można obecnie między bajki włożyć.

 

EDIT:

Mushkiny sp+ cl 4 lub gskill gbpk

Ostatnio jednemu koledze doradzałem jaki sprzęt wybrać i jako pamięci wybrałem mu G.skill PK, on napisał do Waszego sklepu i jeden pracownik mu odpowiedział, że te G.skille ostatnio słabe są, bo niedawno był klient który 1000mhz nie mógł zrobić.

Czy mógłbyś coś na ten temat powiedzieć?

Edytowane przez mesti55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 400 zł...

no to po ptokach, bo na takie mnie nie stać :(, cena maksymalna to 240 PLN. Ponawiam w takim razie pytanie...co kupić <_<

 

 

Zdecydowanie nie, moje robią 1000mhz/cl5 dopiero na 2.3V, niektórzy użytkownicy skarżą się że robią jeszcze mniej.

 

EDIT:

 

Ostatnio jednemu koledze doradzałem jaki sprzęt wybrać i jako pamięci wybrałem mu G.skill PK, on napisał do Waszego sklepu i jeden pracownik mu odpowiedział, że te G.skille ostatnio słabe są, bo niedawno był klient który 1000mhz nie mógł zrobić.

Czy mógłbyś coś na ten temat powiedzieć?

Żeby 'ustrzelić' dobry egzemplarz trzeba mieć szczęście, z tego co wyczytałem tak jest.

 

Są Goodramy Pro Pc6400 D9GMH nowe na allegro warto brać?? czy to ściema jakaś. Jak z trwałością podobno padają jak muchy na większym v .

Jeśli o mnie chodzi...dlatego z daleka trzymam się od GoodRamów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...właśnie wróciłem z zakupów, z braku większej ilości funduszy kupiłem jednak te OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 (jeszcze mi spuścił dychę). Na odchodne zapytałem sprzedawcę, czy nie będzie żadnych konfliktów między moimi półrocznymi patriotami i nowymi OCZ`ami i zonk...bo on twierdzi, że te pamięci mają całkiem inne timingi i mogą się żreć. Prawda to?? Ja słyszałem, że w takim wypadku szybsze pamięci "zwalniają" do prędkości tych wolniejszych i wszystko jest OK...

 

Odnośnie nowych pamiątek...najpierw mam zamiar włożyć je bez tych patriotów i zrobić np. super PI, żeby sprawdzić czy wszystko z nimi OK.

Jeśli tak, to na podstawie INSTRUKCJI mam zamiar wszystkie 3 kości wpiąć w następujący sposób: OCZe w DDR2-3 i DDR2-4, Patrioty w DDR2-2

dobrze myślę??

 

pomóżcie mi jeszcze tylko w tej kwestii i już dłużej nie będę męczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeś se wybrał kostki :blink: można było brać lepsze za ta cenę ale Twój wybór. Sprawdz najpierw czy osobno chodzą na standardowych tajmingach i Mhz na 2.0v , jak potestujesz to włóż je razem na takich taktach i v , które sprawdziłeś że są stabilne i potesuj razem. Obsadzaj do banków o tych samych kolorach te same modele pamięci.

 

edit: aha poustawiaj wszystko na sztywno w biosie nie auto

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wcześniej pisać, ludzie mi tu podawali lepsze kości, tyle że za gorszą cenę. Przeczytałem na innej stronce pozytywny artykuł o tych OCZach, więc je kupiłem. Ostatecznie i tak chyba trzeba mieć szczęście żeby ustrzelić 'dobre' pamiątki.

Odnośnie testów, programem GoldMemory 6.92 przetestowałem moją kość Patriotów... test anulowałem po 7 godzinach, ponieważ za po 2gim dojściu do 100% skan zaczynał się od nowa...zrobiłem foty, oto one(wraz z opisem sytuacyjnym):

1. Musiałem wyjść z domu. Zostawiłem test i po przyjściu zastałem coś takiego (zaczął robić od nowa to samo...). Więc wpadłem na pomysł robienia zdjęć.

Dołączona grafika

2. Czekałem 20 minut przed monitorem, żeby zobaczyć co się będzie działo dalej. Zaczął po raz kolejny od początku, więc przerwałem test. Oczywiście zrobiłem kolejną fotę

Dołączona grafika

 

Czy na podstawie tego testu można stwierdzić, że kość Patriot`a jest ok?

Jutro od samego rana mam zamiar testować OCZe, czy mam odrazu włożyć 2 kości i zapuścić test?, ile może to potrwać?

Aha...teraz nic nie będę zmieniał w biosie...najpierw zorbie testy na samą sprawność ramów. Jak okażą się OK, to zacznę bawić się timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wystarczyło by potestować w Orthosie Blend przez parę godzin lub zostawic na noc włączonego + test na grze i 3D markach w zupełności wystarczy w normalnych warunkach ( jak chodzą w praniu sprawdzić), jakby wywalały i restarty to wtedy Goldmemory i inne dosowe zabawki.

 

...Co do reszty to tak jak napisałem post wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jednemu koledze doradzałem jaki sprzęt wybrać i jako pamięci wybrałem mu G.skill PK, on napisał do Waszego sklepu i jeden pracownik mu odpowiedział, że te G.skille ostatnio słabe są, bo niedawno był klient który 1000mhz nie mógł zrobić.

Czy mógłbyś coś na ten temat powiedzieć?

No jak człowiek nie umie kręcić :lol2: To nie zrobią... PK robią ponad 500... spokojnie 550... pamiętam jak kiedyś robiły 600 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... ze wsadzonymi samymi OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2 zapuściłem ORTHOSie test Blend - stress CPU and RAM (Priority 1). zresztą tak jak widać na screenie poniżej. Plik .txt splog daję w załączniku tego posta

Dołączona grafika

jedynym usprawiedliwieniem może być fakt iż...zawsze w piątki o godzinie 20stej miałem ustawiony skan Nortonem, tyle że Norton jest już nieczynny i wywalał tylko tabelkę informacyjną.

Co Wy na to ? :-| . Dla pewności zapuszczę ten sam test jeszcze raz (tym razem Norton już się nie włączy) i zobaczymy...czas mnie niestety ciśnie, bo jutro jest ostatni dzień w którym mogę to zwrócić

splog.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc i wszystko na default nic nie podkręcone? pamięci ustawione na 2.0v w biosie i z tajmami na cl5?

...jeśli możesz jeszcze to zwróć je i weź coś konkretnego np A-Daty lub drugie takie same Patrioty bo i tak wyżej niż te pierwsze nie podkręcisz jak będą razem wsadzone.

 

edit:orty

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc i wszystko na default nic nie podkręcone? pamięci ustawione na 2.0v w biosie i z tajmami na cl5?

...jeśli możesz jeszcze to zwróć je jak możesz i weź coś konkretnego np A-Daty lub drugie takie same Patrioty bo i tak wyżej niż te pierwsze nie podkręcisz jak będą razem wsadzone.

Tak, nic nie podkręcałem pamiątki w biosie ustawione na auto, napięcie też. Najprawdopodobniej będę się pozbywał TYCH(foto) Patriotów (nawet mam już chętnego :wink: ).

Odnośnie testu, teraz po 9 godzinach w Orthos Blend nie wywaliło błędu. Nie wiem co o tym myśleć ale chyba najlepiej będzie jak oddam te kostki. Jak będą te A-Daty to wezmę, jeśli nie to zostanę przy OCZach. Mam nadzieję że nie będą sprawiali problemu z oddaniem, w końcu dzisiaj jest dopiero trzeci dzień od daty zakupu...

Niżej daję screena z Orthosa:

Dołączona grafika

CPU-Z:

Dołączona grafika

W pliku splog nadpisało się tylko tyle:

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1791 Time: 15

CPU: 2209MHz FSB: 201MHz [200MHz x 11.0 est.]

CPU: 2210MHz FSB: 201MHz [200MHz x 11.0 est.]

2007-12-07 22:52

Launching 2 threads...

1:Using CPU #0

2:Using CPU #1

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Press Stop to end this test.

2:Press Stop to end this test.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Self-test 1024K passed!

1:Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

2:Self-test 1024K passed!

2:Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

1:Torture Test ran 9 hours, 9 minutes 20 seconds - 0 errors, 0 warnings.

2:Torture Test ran 9 hours, 9 minutes 20 seconds - 0 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

2:Execution halted.

 

na końcu (tzn. teraz) już to przerwałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności. Wymienili mi te OCZe na (?nie?)stety takie same kości, w PC Projekcie jest chyba taka zasada, że jak już wymieniamy zakupiony Towar to tylko na taki sam, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Dobra przejdźmy do sedna sprawy. Dopiero od wczoraj mogłem zacząć przeprowadzać pobieżne testy kostek, wyniki poniżej.

Dołączona grafika

nie dałme screena z MemSet`a, ponieważ w trakcie poszukiwań tego programu natknąłem się na 2 fora, na których ludzie twierdzili, że po instalacji MemSeta maja problemy ze stabilną pracą komputera (albo coś mi się przewidziało), a nie mam teraz czasu na ewentualne dokładanie sobie kolejnej "roboty"...sesja mi się zaczęła trochę wcześniej

Czy na podstawie powyzszego screena można stwierdzić że te kości są OK? Tamte jak pamiętacie wywaliły się po 2 godzinach z hakiem

...

odnośnie samych kostek, w porównaniu z poprzednimi zauważyłem jedną "fizyczną" różnicę...w starych opis timingów na naklejce wyglądał tak -> 4-4-4-15, a w tych tak (to chyba różnicy nie robi, ale + dla mnie za czujność):

Dołączona grafika

...

porównajcie sobie to PartNumber z naklejki na pamiątkach z tym z CPU-Z... <_<

Edytowane przez cZaJn!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...